Najważniejszy dzień w historii Jak skończyła się Wielka Wojna

Wydawnictwo: Magnum
8 (11 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
The Greatest Day in History. How the Great War Really Ended
historyczna

Niezwykła opowieść o wydarzeniach ostatnich ośmiu dni pierwszej wojny światowej. Relacje z frontu i gabinetów polityków uzupełniają osobiste wspomnienia ludzi, którzy zyskają później sławę, między innymi Harry ego Trumana, Charles a de Gaulle a, Mahatmy Gandhiego, Ericha Marii Rema

źródło opisu: Magnum, 2008

Niesamowita książka! Polecam ją głównie osobom, które zagłębiły się w historię militarną I W.S, potrafią rozróżnić szczególne momenty w wojnie, główne postacie (politycy i wojskowi) zaangażowane w konflikt. Dzięki takim pozycjom, czytelnik dowiaduje się o niesamowitej grze, która zaczęła się tuż przed końcem I W.S. Książka świetnie opisuje dylematy i myśli czołowych postaci (generałów i polityków oraz przyszłych przywódców państw) w tych ostatnich dniach wojny. Bardzo interesująco jest również poprowadzona narracja, jak doszło i co działo się do momentu, który został uznany za Najważniejszy Dzień w Historii. Jedynie szkoda tylko braku opisania tego co działo się w dniach następujących po 11 listopada...

Osobom, które nie są jeszcze dobrze zaznajomione z historią I W.S tą pozycję polecałbym dopiero jako późniejsze uzupełnienie podstawowej wiedzy, ponieważ brak ogólnej znajomości sylwetek licznych wojskowych i polityków mógłby zepsuć frajdę z czytania tej książki.

Kuba | 2017-11-14

ksiazka pisana przez historyka dla historykow. zwykly czytelnik prawdopodobnie zanudzi sie nie smierc, po przeczytaniu ksiazki nic kompletnie nie zostanie w jego glowie. jesli interesujecie sie I wś to oczywiscie polecam, w innym przypadku-> odpusccie

roszix123 | 2015-08-31
Przeczytana: październik 2015