Zarys nauki o dokumencie polskim wieków średnich

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
978-83-7177-580-2
historyczna

Podręcznik dyplomatyki polskiej wieków średnich Stanisława Kętrzyńskiego mimo upływu czasu w swych zasadniczych punktach nie stracił na aktualności i ciągle może stanowić podstawę do kompleksowego opanowania nie tylko podstawowych pojęć z zakresu nauki o dyplomach średniowiecznych, ale także ukazać i ich szeroki kontekst historycznoprawny, stronę techniczną oraz formularzową. ...

(z Wprowadzenia)

źródło opisu: Wydawnictwo Poznańskie, 2008