Obietnica mroku

Seria: Thriller
Wydawnictwo: Sonia Draga
La Promesse des ténèbres
Ag2S

Znużony życiem małżeńskim nowojorski dziennikarz, Brady O’Donnel, spotyka się za namową przyjaciela z gwiazdką filmów porno. Wywiad z kobietą ma być inspiracją do napisania kolejnego reportażu, jednak sprawy przyjmują zupełnie nieoczekiwany obrót… Kiedy Brady odrzuca dwuznaczne propozycje dziewczyny, ta strzela sobie w twarz. Spanikowany mężczyzna ucieka z miejsca zdarzenia, ale nie może...

Kiedy Brady odrzuca dwuznaczne propozycje dziewczyny, ta strzela sobie w twarz. Spanikowany mężczyzna ucieka z miejsca zdarzenia, ale nie może przestać myśleć o samobójstwie kobiety. Próbując rozwikłać zagadkę jej śmierci, trafia do miejsca, o którego istnieniu nie wiedział – do podziemi Nowego Jorku
Podczas ryzykownych wędrówek po krainie odrzuconych odkrywa odrębne prawa i odmiennych ludzi, nad głowami których żyje Megalopolis. Tylko niewielu na górze wie, że to rezerwuar wypaczeń i zła, że ci z góry sięgają po tych z dołu, żeby kreować wampiryzm i nagrywać najohydniejsze filmy, które wcale nie są fikcją…

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2014

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

DamaPikowana | 2019-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2019

Może to książka tylko dla facetów, nie wiem, nie podobała mi się. Ja nie polecam.

Lamika | 2019-02-04
Na półkach: Przeczytane, Crime
Przeczytana: 04 lutego 2019

Jest w tej książce łatwa do rozwikłania zagadka kryminalna, typu "kto tym steruje" i wiadomo, ze ten co zwykle ;) Jest też sporo napuszonej patosem filozofii i perwersyjnej psychologii. Może najciekawsze są opisy podziemnego świata kanałów metra pod Nowym Jorkiem, o których można czytać również w innych książkach (np. seria "muzealna" Prestona/Childa). Czy to tylko miejska legenda, czy fakty - do sprawdzenia tylko dla odważnych.

Paweł Koczan | 2019-01-21
Przeczytana: styczeń 2019

Uh, dobre. Koniec mógłby być ciekawszy, ot co.
Wracam jednak do sci-fi :)

BooksMyHarbour | 2019-01-18
Na półkach: Przeczytane, [Rok 2019]

"I to miała być odpowiedź? Czy życie było niczym niuchwytne tchnienie, esencja niewinności, podpowiedź instynktu, bukiet pragnień wyrastający z korzenia ciekawości?"

To właśnie ciekawość sprawia, że trudno się oderwać od książki Chattama. Główny bohater obsesyjnie dąży do uzyskania odpowiedzi na nurtujące go pytania o naturę człowieka.
Swoje poszukiwania prowadzi w najciemnieszych zakamarkach ludzkiej psychiki, ale nie tylko, bo oprowadza czytelnika również po realnym piekle Nowego Jorku.

"Ty, który wchodzisz, żegnaj się z nadzieją!" (Dante)

MariiLubiCzytac | 2018-11-14
Przeczytana: 07 listopada 2018

Kolejna a jakże ciekawa, intrygująca książka. Lubie styl Chattama i polecam każdemu.

calista | 2018-10-09

Mega mroczna i w moim stylu!

BuchBuch | 2018-09-20

Chattam zaczyna zjadać własny ogon. Goniąc za coraz mroczniejszymi, przerażającymi, obcesowymi i zdumiewającymi tematami robi się i niesmaczny, i śmieszny, ale też nudny.
Tym razem pofantazjował tak mocno, że jego opowieść przestaje być spójną i prawdopodobna historią. Niektóre wątki i rozwiązania zaproponowane w opowieści nijak się nie zgrywają, są tak wydumane, że aż odpychające, budzące wątpliwości.
Odnoszący sukcesy nowojorski dziennikarz, Brady O'Donnel czuje, że się wypala. Nudzi go (choć piękna, mądra, dająca mu dużo swobody) żona policjantka, nie ma pomysłu na kolejny reportaż, potrzebuje dreszczyku emocji. Za podszeptem przyjaciela umawia się na wywiad z aktorką (chociaż nie wiem czy to dobre określenie) filmów porno, które to spotkanie ma być inspiracją do napisania kolejnej porywającej historii. Podczas rozmowy dziewczyna strzela sobie w twarz, Brady ucieka, mając nadzieję, że nikt nie widział go na miejscu wypadku. Ponieważ wydarzenie to kompletnie pozbawia go resztek...

dunia251 | 2018-09-04

Jedno wielkie "wow"

Anna | 2018-08-14
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 14 sierpnia 2018

Jeżeli zaczęliście wpierw od przygód Brolina, i zainteresowało was co się stało z mężem Annabel, to w tej książce wszystko się wyjaśnia. Rozwiązanie tej zagadki jest dość zaskakujące, przyznam, że nie tego się spodziewałam. Warto przebrnąć przez czasem nudnawe kawałki no i są dosyć drastyczne sceny przemocy, ale polecam tą książkę

golteria | 2018-07-25
Przeczytana: wrzesień 2017

Pornografia psychopatii. Nie polecam.