Miłość przychodzi łagodnie

Tłumaczenie: Andrzej Gandecki
Wydawnictwo: Arka
Love Comes Softly
Ursa

Pozostająca na długo w pamięci powieść o stracie i miłości, oparta na motywach Domku na Prerii. Napisana w 1979 roku powieść stała się ulubioną i inspirującą powieścią czytaną przez miliony czytelników.

źródło opisu: Wydawnictwo ARKA

źródło okładki: Wydawnictwo ARKA

Pełna ciepła,uroku przepiękna historia Marty i Arrona który wyruszają na Dziki Zachód na Prerię poznają dziewczynkę Missy, którą się opiekują dają dom i dużo miłości.
Urzekająca, przepełniona miłością, radością piękna opowieść bardzo mi się podobała.

Dalenka | 2019-01-07

Witajcie Pszczółki.

Dziś przychodzę do was z bardzo przyjemną książeczką, Miłość przychodzi Łagodnie” Jannete Oke.

Książę zakupiłam kilka dni temu i od razu musiałam ja przeczytać.

Jest to Historia Marty i Clema Claridge świeżo upieczonego małżeństwa, które wyrusza na dziki zachód, w poszukiwaniu lepszego życia, by założyć dla siebie dom. Los jednak sprawia, że nad głową Marty zbierają się czarne chmury i Clem umiera. A Marta zostaje sama wśród dzikich ostępów.
Wtedy pojawia się Clark Davis wdowiec samotnie wychowujący dwuletnią córeczkę Missie i proponuje kobiecie układ.
On da jej dach nad głową, a ona zastąpi Missie mamę.
Marta wie, że nie ma innego wyjścia, jeśli chce wrócić w swoje dawne strony i zgadza się.
Od teraz zostaje Martą Davis. Zrozpaczona po stracie męża nie może się odnaleźć.
Clark Davis to jednak dobry, wierzący w Boga człowiek, który codziennie modli się, o zdrowie, siłę, wsparcie do niego. Ciężko pracuje w polu, by zapewnić byt swojej rodzinie.
Marta na...

Katherina87 | 2012-11-22

Napisana w 1979 roku powieść Miłość przychodzi łagodnie stała się ulubioną i inspirującą powieścią czytaną przez miliony czytelników. Ze śmiechem i łzami czytelnicy przeżywają losy głównych bohaterów, Marty i Dawida Davisów, których dramatyczne okoliczności życia na dalekiej, XIX-wiecznej prerii połączyły mocno ze sobą.
Pozostająca na długo w pamięci powieść o stracie i miłości, oparta na motywach Domku na prerii.

MonicaAlice | 2014-08-25
Przeczytana: sierpień 2014

Pełna ciepła opowieść o rodzącej się powoli miłości, poświęceniu i wierze. Osadzona w realiach XIX-wiecznego dzikiego zachodu ukazuje trudne losy amerykańskich pionierów.

jasmina | 2012-08-21

Żadna wiekopomna literatura, ale gładko się czyta. Lekko i przyjemnie. Polecam tym bardziej, że powieść wyzuta jest z moralnego zepsucia.

kuzynka | 2011-10-28
Na półkach: Przeczytane, Inni autorzy
Przeczytana: 28 października 2011

Ciepła opowieść o miłości powoli kiełkującej między dwojgiem samotnych ludzi.

gosiuloch | 2013-05-16

Książka bardzo przyjemna, pięknie pokazana w niej jest miłość ludzi po przejściach. Naprawdę polecam :)

AgaT | 2015-04-17

Bardzo prosta historia o życiu osadników na Dzikim Zachodzie. Ale przepełniona ciepłem i mądrością której uczy życie w trudnych warunkach i... codzienne czytanie Biblii. To moje podręczne antidotum na smutki.

Anna | 2012-03-25
Przeczytana: 25 marca 2012