Genetyka bogów

Okładka książki Genetyka bogów Emma Popik
Okładka książki Genetyka bogów
Emma Popik Wydawnictwo: Akia fantasy, science fiction
Akia
1999-01-01
1999-01-01

Danie ze zmielonych teorii spiskowych, ufo-chciejstwa i zwyczajnych manipulacji, opartych na "dowodach" anegdotycznych (z siódmej ręki),okraszone (choć wyjątkowo delikatnie, żeby nie zmienić smaku) dobranymi (piękny cherrypicking) do wstępnej tezy faktami.
Ciężka to lektura dla sceptyków ...

Ciężka to lektura dla sceptyków ...

1937

Kim byli starożytni bogowie? Czy dziś również się nam objawiają? W jakiej postaci?
Kim lub czym byliśmy i jesteśmy dla nich jako ludzkość?
Na czym polegało stworzenie Adama? Czym były w rzeczywistości atrybuty bogów, np. piorun Zeusa czy laska faraona?
Jaka jest natura UFO? Po co Oni tu są i do czego jesteśmy im potrzebni? Czy są „dobrzy kosmici”?
Kiedy to wszystko się zaczęło?

Na te i wiele innych pytań odpowiada Autorka, przekładając na język współczesny i odnosząc się do wiedzy i urządzeń, którymi dysponujemy obecnie, m.in. mity, baśnie i podania: od biblijnego (a tym samym sumeryjskiego) stworzenia świata poprzez mity greckie i legendy innych ludów do współczesnych relacji z kontaktów z „bogami”.
Choć literatury na ten temat znam sporo, to przeczytałam tę pozycję z dużym zainteresowaniem i szczerze ją polecam.
Jednak książka jest krótka i moim zdaniem traktuje niektóre sprawy zbyt powierzchownie, jakby była tylko szkicem do większego dzieła. Chciałabym, żeby Autorka rozwinęła te kwestie i napisała więcej, bo ma bardzo ciekawe podejście i ukazuje omawiane zagadnienia (a jest ich sporo) z odmiennej od większości perspektywy.

Kim lub czym byliśmy i jesteśmy dla nich jako ludzkość?
Kiedy to wszystko się...

• Wiedza niepowszechna
  • Biblioteka
  • [////]
  • "Audiobook STORYTEL'
  • Paleoastronautyka/ufologia

Dodaj cytat z książki Genetyka bogów