Komunikowanie i komunikacja na ziemiach polskich w latach 1795-1918

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
historyczna

Artykuły zebrane w tomie prezentują bardzo różne zainteresowania badawcze autorów, zakresy tematyczne i warsztat, co wyznacza ciekawą i wartą uwagi przestrzeń badawczą, niepoddaną dominacji jednego wzorca. Szeroki zakres tematyczny artykułów podporządkowany znamiennym historycznie pojęciom „komunikacja”, „komunikowanie”, sposobom wymiany informacji między ludźmi, głównie z perspektywy prywatnych wspomnień ludzi żyjących w tamtych czasach, ruchów i organizacji politycznych legalnych, jak i nielegalnych z punktu wiedzenia zaborców oraz z perspektywy różnego rodzaju nurtów życia społecznego - okazał się niezwykle pojemny, pozwalający na różnorodne, często twórcze opracowanie różnych kwestii, nawet tych o charakterze przyczynkarskim, pokazanych z ciekawej perspektywy badawczej za pomocą nowoczesnej metodologii.

kapiszonkkk | 2016-09-14
imperatorka | 2015-02-22