Tam gdzie spadają Anioły

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
7,19 (6332 ocen i 581 opinii)
Ag2S

Inne wydania

Książka Doroty Terakowskiej, która stanowi kolejny krok w poszukiwaniach przez autorkę odpowiedzi na najistotniejsze pytania egzystencjalne. Fabuła rozwija się w dwóch przenikających się poziomach: pierwszy ziemski, gdzie rozgrywa się historia dziewczynki, która utraciła swego Anioła Stróża i stara się go odzyskać. Drugi kosmiczny, gdzie Anioł Stróż walczy ze swym ciemnym bratem bliźniakiem i...

Fabuła rozwija się w dwóch przenikających się poziomach: pierwszy ziemski, gdzie rozgrywa się historia dziewczynki, która utraciła swego Anioła Stróża i stara się go odzyskać. Drugi kosmiczny, gdzie Anioł Stróż walczy ze swym ciemnym bratem bliźniakiem i pozbawiony mocy spada na ziemię.
Powieść zarówno dla młodzieży jak dorosłych, jest próbą przedstawienia złożonych relacji pomiędzy dobrem a złem, między porządkiem ziemskim a boskim, wiarą i wiedzą, między człowieczeństwem a boskością.
Pod względem fabularnym powieść poprowadzona jest brawurowo i czyta się ją jednym tchem.

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 2014

Marlena de Blasi

6,75 (12 ocen i opinii)
Maybe Someday
Colleen Hoover

8,51 (1173 ocen i opinii)
Tango dla oprawcy
Daniel Chavarria

8 (1 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
nikalil | 2010-07-29

Nie znalazłam w tej książce nic godnego uwagi... - ot, lekka historyjka dla najmłodszych, nic więcej. Żadnej głębi, temat trochę oklepany i oczywiście wszystko jest biało-czarne (dobro zwycięża).

Agnieszka | 2012-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2012

Z twórczością Doroty Terakowskiej zetknęłam się całkiem niedawno. Owszem, jej nazwisko było mi znane, ale jako sceptyk w kwestii literatury polskiej, nie bardzo miałam ochotę sięgać po książki polskich autorów. Do dziś nie wiem, co skłoniło mnie, aby podczas ostatniej wizyty w bibliotece wrzucić do plecaka właśnie Jej powieść. Być może był to tytuł, zważywszy że z Aniołami jestem dość mocno związana, ponieważ posiadam w domu sporą kolekcję „anielskich figurek”. A może to sam mój Anioł Stróż podszepnął mi, żebym w końcu się przełamała i przestała stronić od literatury polskiej?

Z Aniołami związana jest nie tylko religia chrześcijańska. Te skrzydlate Istoty występują w wielu kulturach, religiach, czy też społecznościach. Ludzkości znane są od zarania dziejów, ponieważ symbolizują nasz byt duchowy. Anioły to szeroka grupa Istot, które skupiają w sobie nie tylko cechy dobre, ale także i te złe. Niektórzy wierzą, że każdy człowiek w chwili narodzin otrzymał od Boga swojego osobistego...

BecinkaFiore | 2014-08-27
Przeczytana: 26 sierpnia 2014

Po przeczytaniu "Poczwarki" miałam bardzo sceptyczne nastawienie do tej autorki. Tym razem jednak jest lepiej. Chociaż przez chyba połowę książki byłam znudzona mentorskim, trącącym myszką stylem, powtarzalnością słownictwa ("skudlona głowa" i "gigabajty informacji" chyba najbardziej działały mi na nerwy :) )i nieścisłością wielu elementów. Nie potrafię jakoś na przykład uwierzyć w małe dziecko, które nie płacze, co tydzień to łamie rękę, to ma szytą głowę i jakoś nikt się tym specjalnie nie przejmuje. Druga część książki była już zdecydowanie lepsza, ale na pewno nie zmieniła mojego życia, jak czytam w wielu recenzjach. Nie jest to bynajmniej spowodowane moim jej "niezrozumieniem" - bo to zarzucają tu niektórzy autorom negatywnych opinii. Książkę przeczytałam zaciekawiona lekturą moich uczennic, więc może to bardziej dla nich książka. Autorka z pewnością miała ciekawy pomysł, ale moim zdaniem, brakuje tu pełnego kunsztu pisarskiego, który po prostu się wyczuwa tam, gdzie on jest...

książek: 2003
Nemain | 2010-04-25
Na półkach: 2010, Przeczytane
Przeczytana: 25 kwietnia 2010

Wzruszająca, bardzo,że się tak wyraże, liryczna opowieść zawierająca wiele aforyzmów, nieraz ukrytych, filozofii i wątków zaczerpniętych z różnych religii. Posiada ona również ciekawą fabułę, zawiera pouczenie.
Jednym słowem: niezwykła, warta przeczytania książka.

Karolka | 2011-03-24
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 24 marca 2011

Cudowna!
O życiu, śmierci, chorobie... o Aniołach i Czarnych Aniołach... O ludziach, miłości i nienawiści... o potrzebie bliskości drugiego człowieka i.. opiekuna z nieba...
Warto przeczytać!

Priada | 2012-10-28
Przeczytana: 2009 rok

Mam powiedziec prawdę??? Nie porwała mnie choc mówa o bardzo poważnych sprawach....nie mam pojęcia z czego wynika moje małe umiłowanie tej pozycji książkowej...no cóż każdy ma inny gust.

Luka | 2011-01-12
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 12 stycznia 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Prawdę mówiąc widząc okładkę książki Doroty Terakowskiej zrezygnowałam z jej przeczytania. Niestety mam tę wadę, że "oceniam po okładce". Wydała mi się taka pusta, prosta, a wręcz dziecinna. Nie miałam najmniejszej ochoty nawet jej otworzyć. Jak więc znalazła się w moich rękach? Odpowiedź jest prosta. Mama poszła do biblioteki i wypożyczyła mi kilka książek abym się nie nudziła. Miło z jej strony ale(jak wtedy uważałam) nie trafiła kompletnie w lektury, które czytuje.
Jednak jakaś dziwna myśl nakazała mi abym otworzyła tę książkę, choć pierwsze strony, bym spróbowała przebrnąć przez nią, by sprawdzić czy rzeczywiście jest tak płytka na jaką wygląda.
I otworzyłam. Cóż to było za przeżycie. Pierwsze słowa książki "Mamo! Mamusiu!Anioły fruną po niebie!" była dla mnie niczym ręka wciągająca w ciągu sekundy w nierzeczywisty świat.
Książka "wciągała mnie" z taką siłą, iż nie potrafiłam się od niej oderwać, a z drugiej strony wyciągałam wnioski, a propos własnego życia. Z reguły gdy...

Poltergeistka | 2010-09-07
Na półkach: Lektury, Przeczytane
Przeczytana: 2008 rok

Zdecydowanie nie! Nie znalazłam w tej książce nic ciekawego, po jej przeczytaniu miałam wrażenie jakbym zapoznała się z opowiastką dla dzieci, gdzie wszystko jest czarno-białe, dobro wygrywa, a na końcu nawiązuje piękny happy end i wszyscy są szczęśliwi. W powieści można dopatrzyć się mnóstwo nieścisłości i pomyłek, a także utartych już i oklepanych wątków. Strasznie konserwatywna.

Konwalia | 2015-06-23
Na półkach: 2015, Przeczytane, E-booki
Przeczytana: 23 czerwca 2015

Żałuję, ze dopiero teraz sięgnęłam po tą pozycję. Książka bardzo poruszająca, przede wszystkim skłaniająca do wielu refleksji, przełamująca ramy myślowe oraz przyzwyczajenia ograniczające pole widzenia.
Serdecznie polecam.

angel | 2011-06-14
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2011
Przeczytana: 13 czerwca 2011

Kolejne moje zetknięcie z twórczością D. Terakowskiej utwierdziło mnie w przekonaniu, że jest to piekielnie zdolna pisarka. Tworzy w swych książkach wyjątkowy świat. Są magiczne.
,,Tam gdzie spadają Anioły" to jedna z najpiękniejszych książek jakie czytałam. Przewracając kolejne stronice, dawałam się coraz bardziej wciągać w opowieść. Mała Ewa traci swojego Anioła Stróża, od tej pory przydarzają się jej same nieszczęśliwe wypadki, których zwiastunem jest czarny Anioł Vea pod postacią wielkiego, czarnego ptaka. Tymczasem okaleczony Anioł Stróż wegetuje w ruinach domostw na osiedlu Ewy. Czeka aż jego los się dopełni, na rozproszenie w Mroku w chwili śmierci dziewczyny.
Powieść porusza problem dobra i zła, ich współgrania w świecie, dwoistości ludzkiej natury. Mówi, że zło też jest potrzebne, po to aby właśnie móc rozpoznać dobro, by człowiek miał możliwość wyboru. Uświadamia, że czasem z pozoru małe wydarzenia mogą zmienić całe nasze życie, popchnąć nas na inną drogę.
Jakbym miała...