Tam gdzie spadają Anioły

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Ag2S

Inne wydania

Książka Doroty Terakowskiej, która stanowi kolejny krok w poszukiwaniach przez autorkę odpowiedzi na najistotniejsze pytania egzystencjalne. Fabuła rozwija się w dwóch przenikających się poziomach: pierwszy ziemski, gdzie rozgrywa się historia dziewczynki, która utraciła swego Anioła Stróża i stara się go odzyskać. Drugi kosmiczny, gdzie Anioł Stróż walczy ze swym ciemnym bratem bliźniakiem i...

Fabuła rozwija się w dwóch przenikających się poziomach: pierwszy ziemski, gdzie rozgrywa się historia dziewczynki, która utraciła swego Anioła Stróża i stara się go odzyskać. Drugi kosmiczny, gdzie Anioł Stróż walczy ze swym ciemnym bratem bliźniakiem i pozbawiony mocy spada na ziemię.
Powieść zarówno dla młodzieży jak dorosłych, jest próbą przedstawienia złożonych relacji pomiędzy dobrem a złem, między porządkiem ziemskim a boskim, wiarą i wiedzą, między człowieczeństwem a boskością.
Pod względem fabularnym powieść poprowadzona jest brawurowo i czyta się ją jednym tchem.

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 2014

Bardzo długie przebudzenie
Grażyna Jeromin-Gałuszka

6,5 (8 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Agnieszka-Wawka | 2011-09-17
Przeczytana: wrzesień 2011

"Tam gdzie spadają Anioły" Doroty Terakowskiej pierwsze spotkanie z twórczością autorki,które wywarło na mnie piorunujące wrażenie. Spotkanie,bardzo udane mam już ochotę na kolejne książki autorki. Szkoda,mi tylko że ta późno po nie sięgnęłam.

Anioły czy naprawdę istnieją? Jakie są? Jak wyglądają? Czy każdy ma swego Anioła Stróża ?Takie właśnie pytania przychodziły do głowy podczas tej lektury. Akcja w książce toczy się dwutorowo z jednej strony Białe Anioły contra Czarne Anioły , z drugiej życie Ewy dziewczynki która straciła swego Anioła Stróża. Życie rodziny Ewy płynie gładko można by powiedzieć nawet nudno bo oto tata Ewy wykładowca na uczelni żyjący w swoim wirtualnym świecie, mama artystka skupiona na tworzeniu no i pięcioletnia Ewa dziewczynka nie sprawiająca żadnych kłopotów swoim wiecznie zajętym rodzicom, chodząca grzeczność. Taka idylla jednak nie trwa długo,oto któregoś dnia Ewa bawiąc w ogrodzie widzi na niebie Anioły - tak właśnie Anioły. Dziewczynka...

Katerina | 2010-05-04
Przeczytana: 01 lutego 2005

Przepiękna, wzruszająca opowieść o pewnej dziewczynce, która utraciła swego anioła stróża. Przez ten wypadek odtąd sama bardzo często się przewraca, choruje... Gdy dowiedziała się, że to przez swojego utraconego anioła postanawia go znaleźć i "ustawić" spowrotem na miejsce. W poszukiwania włącza się cała rodzina.

Bardzo podoba mi się główna myśl jaka przyświeca bohaterce. A mianowicie, że każda, nawet najmniej zauważalna sytuacja może odmienić cały bieg wydarzeń: choćby coś tak małego jak powiedzenie konkretnych słów w odpowiednim momencie tak, żeby przypadkiem ktoś usłyszał.
Niesamowita filozofia i kto wie, może coś w niej jest:). Ludzkie życie składa się z tysiąca różnych dróg. Niemalże w każdym momencie dokonujemy jakiegoś wyboru, a to, co wybierzemy - później ma swoje konsekwencje.

Jeszcze raz to napiszę: opowieść magiczna, baśniowa i prześliczna. Ukazane zdeterminowanie małej dziewczynki, która wierzy w coś niesamowitego, a później mimo, że cała sytuacja wydaje się nie być...

Mes | 2013-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2013

Cieszę się, że przeczytałam tę książkę. Naprawdę.

To piękna i wzruszająca opowieść o przeznaczeniu i zupełnie prostej, nieuwarunkowanej niczym miłości.

I chociaż powieść pani Terakowskiej jest odrobinę naiwna, cieszę się, że potrafiła w nią przelać tę cząstkę dziecięcej ufności, której nie zatraciła.

książek: 2083
Lenthiel | 2010-04-25
Na półkach: 2010, Przeczytane
Przeczytana: 25 kwietnia 2010

Wzruszająca, bardzo,że się tak wyraże, liryczna opowieść zawierająca wiele aforyzmów, nieraz ukrytych, filozofii i wątków zaczerpniętych z różnych religii. Posiada ona również ciekawą fabułę, zawiera pouczenie.
Jednym słowem: niezwykła, warta przeczytania książka.

zUaPanienka | 2013-08-27
Przeczytana: 2009 rok

Książka przywołuje refleksje na temat naszego losu. Każdy człowiek ma swój "kamień życiowy" i na początku swojej podróży, zwanej życiem, musi zastanowić się nad mechanizmami, które kierują jego poczynaniami. To od nas zależny ścieżka, którą obieramy. Jednakże, nigdy nie uchronimy się od cierpienia, gdyż jest ono swoistą częścią naszej wędrówki, dzięki niemu możemy zauważyć otaczające nas dobro. Każdy z nas zastanawiał się choć przez chwilę nad swoim bytem.

Pierwsza modlitwa, jakiej się uczyliśmy, skierowana była do tego, który jest bezpośrednim orędownikiem naszego szczęścia i bezpieczeństwa: "Aniele Boży stróżu mój....". Ale nawet małe dzieci wiedzą, że nieszczęścia się zdarzają. Gdzie był wtedy nasz Anioł?

Czym jest Dobro i Zło? Czy musimy doświadczać jednego i drugiego?

Ta książka zdecydowanie odpowie na nasze wątpliwości, pokaże różnicę między wiedzą, a wiarą, Dobrem, a Złem.

Agnieszka | 2012-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2012

Z twórczością Doroty Terakowskiej zetknęłam się całkiem niedawno. Owszem, jej nazwisko było mi znane, ale jako sceptyk w kwestii literatury polskiej, nie bardzo miałam ochotę sięgać po książki polskich autorów. Do dziś nie wiem, co skłoniło mnie, aby podczas ostatniej wizyty w bibliotece wrzucić do plecaka właśnie Jej powieść. Być może był to tytuł, zważywszy że z Aniołami jestem dość mocno związana, ponieważ posiadam w domu sporą kolekcję „anielskich figurek”. A może to sam mój Anioł Stróż podszepnął mi, żebym w końcu się przełamała i przestała stronić od literatury polskiej?

Z Aniołami związana jest nie tylko religia chrześcijańska. Te skrzydlate Istoty występują w wielu kulturach, religiach, czy też społecznościach. Ludzkości znane są od zarania dziejów, ponieważ symbolizują nasz byt duchowy. Anioły to szeroka grupa Istot, które skupiają w sobie nie tylko cechy dobre, ale także i te złe. Niektórzy wierzą, że każdy człowiek w chwili narodzin otrzymał od Boga swojego osobistego...

BetiFiore | 2014-08-27
Przeczytana: 26 sierpnia 2014

Po przeczytaniu "Poczwarki" miałam bardzo sceptyczne nastawienie do tej autorki. Tym razem jednak jest lepiej. Chociaż przez chyba połowę książki byłam znudzona mentorskim, trącącym myszką stylem, powtarzalnością słownictwa ("skudlona głowa" i "gigabajty informacji" chyba najbardziej działały mi na nerwy :) )i nieścisłością wielu elementów. Nie potrafię jakoś na przykład uwierzyć w małe dziecko, które nie płacze, co tydzień to łamie rękę, to ma szytą głowę i jakoś nikt się tym specjalnie nie przejmuje. Druga część książki była już zdecydowanie lepsza, ale na pewno nie zmieniła mojego życia, jak czytam w wielu recenzjach. Nie jest to bynajmniej spowodowane moim jej "niezrozumieniem" - bo to zarzucają tu niektórzy autorom negatywnych opinii. Książkę przeczytałam zaciekawiona lekturą moich uczennic, więc może to bardziej dla nich książka. Autorka z pewnością miała ciekawy pomysł, ale moim zdaniem, brakuje tu pełnego kunsztu pisarskiego, który po prostu się wyczuwa tam, gdzie on jest...

Karolka | 2011-03-24
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 24 marca 2011

Cudowna!
O życiu, śmierci, chorobie... o Aniołach i Czarnych Aniołach... O ludziach, miłości i nienawiści... o potrzebie bliskości drugiego człowieka i.. opiekuna z nieba...
Warto przeczytać!

DwaSerca | 2015-10-25

Powieść naprawdę mnie poruszyła. Właśnie w to jest w niej najlepsze, że wzrusza, porusza duszę i skłania do przemyśleń.

KaWa99 | 2013-10-21
Przeczytana: 20 października 2013

"Tam gdzie spadają anioły" to jedna z wielu książek Doroty Terakowskiej. Sięgnęłam po nią po dobrej ocenie tej książki przez moją siostrę.
Ewa, gdy była jeszcze mała, zobaczyła stado lecących nad jej domem aniołów. Próbowała wyciągnąć na zewnątrz swoich rodziców, ale żadne z nich nie reagowało na jej marudzenie. Zaczęła za nimi iść i w chwili gdy biały anioł spadł na ziemię Ewa wpadła do kłusowniczego dołu. Od tamtej chwili dziewczynka, która nigdy nie sprawiała problemów, doznała najwięcej szkód.
Na początku książka jest nudna i właściwie nic się w niej nie dzieje, ale jestem szczęśliwa, że dotrwałam do końca. W połowie akcja zaczęła się rozkręcać. W pewnych momentach byłam rozczarowana na przykład zachowaniem rodziców, tak zajętych swoją pracą, że nie posłuchali swojej córki choćby z powodu jej nalegania i nie poszli z nią obejrzeć lecące anioły. Niestety można powiedzieć, że jest to prawda. W dzisiejszych czasach ludzie są tak zapracowani, że nawet jeśli by chcieli nie...