Tam gdzie spadają Anioły

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
7,19 (6400 ocen i 587 opinii)
Ag2S

Inne wydania

Książka Doroty Terakowskiej, która stanowi kolejny krok w poszukiwaniach przez autorkę odpowiedzi na najistotniejsze pytania egzystencjalne. Fabuła rozwija się w dwóch przenikających się poziomach: pierwszy ziemski, gdzie rozgrywa się historia dziewczynki, która utraciła swego Anioła Stróża i stara się go odzyskać. Drugi kosmiczny, gdzie Anioł Stróż walczy ze swym ciemnym bratem bliźniakiem i...

Fabuła rozwija się w dwóch przenikających się poziomach: pierwszy ziemski, gdzie rozgrywa się historia dziewczynki, która utraciła swego Anioła Stróża i stara się go odzyskać. Drugi kosmiczny, gdzie Anioł Stróż walczy ze swym ciemnym bratem bliźniakiem i pozbawiony mocy spada na ziemię.
Powieść zarówno dla młodzieży jak dorosłych, jest próbą przedstawienia złożonych relacji pomiędzy dobrem a złem, między porządkiem ziemskim a boskim, wiarą i wiedzą, między człowieczeństwem a boskością.
Pod względem fabularnym powieść poprowadzona jest brawurowo i czyta się ją jednym tchem.

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 2014

• Tajemnica domu Helclów
  • Gupik ma szczęście!
  • Wakacje
  • Włoska symfonia
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

Włoska symfonia
Agnieszka Walczak-Chojecka

6,31 (16 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
książek: 2020
Nemain | 2010-04-25
Na półkach: 2010, Przeczytane
Przeczytana: 25 kwietnia 2010

Wzruszająca, bardzo,że się tak wyraże, liryczna opowieść zawierająca wiele aforyzmów, nieraz ukrytych, filozofii i wątków zaczerpniętych z różnych religii. Posiada ona również ciekawą fabułę, zawiera pouczenie.
Jednym słowem: niezwykła, warta przeczytania książka.

Soulfly | 2011-12-10

Książka bardzo się ciągnie. I jak już się od niej odejdzie, to później nie chce się czytać... Męczyłam ją około trzech tygodni, ale dałam radę ;) Ogólnie książka nie najgorsza, ale nie zachwyciła mnie .

nikalil | 2010-07-29

Nie znalazłam w tej książce nic godnego uwagi... - ot, lekka historyjka dla najmłodszych, nic więcej. Żadnej głębi, temat trochę oklepany i oczywiście wszystko jest biało-czarne (dobro zwycięża).

Agnieszka | 2012-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2012

Z twórczością Doroty Terakowskiej zetknęłam się całkiem niedawno. Owszem, jej nazwisko było mi znane, ale jako sceptyk w kwestii literatury polskiej, nie bardzo miałam ochotę sięgać po książki polskich autorów. Do dziś nie wiem, co skłoniło mnie, aby podczas ostatniej wizyty w bibliotece wrzucić do plecaka właśnie Jej powieść. Być może był to tytuł, zważywszy że z Aniołami jestem dość mocno związana, ponieważ posiadam w domu sporą kolekcję „anielskich figurek”. A może to sam mój Anioł Stróż podszepnął mi, żebym w końcu się przełamała i przestała stronić od literatury polskiej?

Z Aniołami związana jest nie tylko religia chrześcijańska. Te skrzydlate Istoty występują w wielu kulturach, religiach, czy też społecznościach. Ludzkości znane są od zarania dziejów, ponieważ symbolizują nasz byt duchowy. Anioły to szeroka grupa Istot, które skupiają w sobie nie tylko cechy dobre, ale także i te złe. Niektórzy wierzą, że każdy człowiek w chwili narodzin otrzymał od Boga swojego osobistego...

BecinkaFiore | 2014-08-27
Przeczytana: 26 sierpnia 2014

Po przeczytaniu "Poczwarki" miałam bardzo sceptyczne nastawienie do tej autorki. Tym razem jednak jest lepiej. Chociaż przez chyba połowę książki byłam znudzona mentorskim, trącącym myszką stylem, powtarzalnością słownictwa ("skudlona głowa" i "gigabajty informacji" chyba najbardziej działały mi na nerwy :) )i nieścisłością wielu elementów. Nie potrafię jakoś na przykład uwierzyć w małe dziecko, które nie płacze, co tydzień to łamie rękę, to ma szytą głowę i jakoś nikt się tym specjalnie nie przejmuje. Druga część książki była już zdecydowanie lepsza, ale na pewno nie zmieniła mojego życia, jak czytam w wielu recenzjach. Nie jest to bynajmniej spowodowane moim jej "niezrozumieniem" - bo to zarzucają tu niektórzy autorom negatywnych opinii. Książkę przeczytałam zaciekawiona lekturą moich uczennic, więc może to bardziej dla nich książka. Autorka z pewnością miała ciekawy pomysł, ale moim zdaniem, brakuje tu pełnego kunsztu pisarskiego, który po prostu się wyczuwa tam, gdzie on jest...

Karolka | 2011-03-24
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 24 marca 2011

Cudowna!
O życiu, śmierci, chorobie... o Aniołach i Czarnych Aniołach... O ludziach, miłości i nienawiści... o potrzebie bliskości drugiego człowieka i.. opiekuna z nieba...
Warto przeczytać!

Priada | 2012-10-28
Przeczytana: 2009 rok

Mam powiedziec prawdę??? Nie porwała mnie choc mówa o bardzo poważnych sprawach....nie mam pojęcia z czego wynika moje małe umiłowanie tej pozycji książkowej...no cóż każdy ma inny gust.

Luka | 2011-01-12
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 12 stycznia 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Prawdę mówiąc widząc okładkę książki Doroty Terakowskiej zrezygnowałam z jej przeczytania. Niestety mam tę wadę, że "oceniam po okładce". Wydała mi się taka pusta, prosta, a wręcz dziecinna. Nie miałam najmniejszej ochoty nawet jej otworzyć. Jak więc znalazła się w moich rękach? Odpowiedź jest prosta. Mama poszła do biblioteki i wypożyczyła mi kilka książek abym się nie nudziła. Miło z jej strony ale(jak wtedy uważałam) nie trafiła kompletnie w lektury, które czytuje.
Jednak jakaś dziwna myśl nakazała mi abym otworzyła tę książkę, choć pierwsze strony, bym spróbowała przebrnąć przez nią, by sprawdzić czy rzeczywiście jest tak płytka na jaką wygląda.
I otworzyłam. Cóż to było za przeżycie. Pierwsze słowa książki "Mamo! Mamusiu!Anioły fruną po niebie!" była dla mnie niczym ręka wciągająca w ciągu sekundy w nierzeczywisty świat.
Książka "wciągała mnie" z taką siłą, iż nie potrafiłam się od niej oderwać, a z drugiej strony wyciągałam wnioski, a propos własnego życia. Z reguły gdy...

Profesorek | 2015-07-18
Przeczytana: 17 lipca 2015

I znów podobnie jak w "Córce Czarownic" książka porywa od pierwszego zdania, zaciekawia swoją nietypowością, po czym Autorka, po świetnym pomyśle, z każdą kolejną kartką gmatwa się, a czytelnik traci zachwyt, a w jego miejsce przychodzi niedosyt i niespełnienie oczekiwań, co do dobrego rozwinięcia akcji.

Trudno skrytykować tę książkę za to, że opisami Aniołów odbiega od rzeczywistości i wierzeń katolickich (ku religii chrześcijańskiej jest ta książka mimo wszystko najbardziej skierowana), ponieważ przedstawia ona tezę, że Anioły gościły i goszczą w każdej religii świata. Mimo to nie podoba mi się to, że prawa Aniołów (jak chociażby czytanie w myślach) są konstruowane na widzimisię Autorki. Niekiedy sama się gubi w tym, co napisała i powieść opiera się na nie do końca zrozumiałych paradoksach. Czasem, a nawet często, miałem wrażenie, że czytam bajkę dla dzieci, kiedy np. Autorka opisywała, jak wyglądają łabędzie. Książka jest dość "zmuszana" - w wielu momentach...

fictioninme | 2014-05-31
Przeczytana: maj 2014

Piękna i wartościowa. Wiem, że dobro czynione bez złą nie byłoby dobrem, gdyż byłoby to bezcelowe i nie miało żadnej wartości- robilibyśmy to z przymusu, bo nie potrafilibyśmy odróżnić dobra od zła.
Człowiek wytwarzałby dobro jak jedwabnik swoją nić, ale czy to, co wytwarzane instynktownie, bez udziału wyboru i woli, miałoby cokolwiek wspólnego z ludzkim dobrem?
Konsekwencją całkowitej likwidacji zła byłoby istnienie ludzi jako bezwolnych robotów, zaprogramowanych wyłącznie na czynienie dobra. Roboty zamiast wolnych ludzi?! Czy bycie robotem pozbawionym wolnej woli jest lepsze, niż bycie wolnym człowiekiem, który ma prawo podejmowania etycznych decyzji?
Książka skłania do refleksji.
Polecam :)