- tytuł oryginału
- The Aftermath
- data wydania
- 12 lutego 2014
- ISBN
- 9788364142291
- liczba stron
- 352
- kategoria
- Literatura piękna
- język
- polski
- dodała
- Ag2S
Prowokacyjna powieść o zakazanej miłości w powojennych czasach, gdy już nikt nie był bohaterem. Trwają prace nad ekranizacją w produkcji Ridleya Scotta. Hamburg, 1946 rok. Do zniszczonego wojną miasta przyjeżdża brytyjski pułkownik Lewis Morgan, który ma nadzorować odbudowę zdewastowanego Hamburga. Ponieważ jest na uprzywilejowanej pozycji zwycięzcy, rekwiruje piękną posiadłość nad brzegiem...
Trwają prace nad ekranizacją w produkcji Ridleya Scotta.
Hamburg, 1946 rok. Do zniszczonego wojną miasta przyjeżdża brytyjski pułkownik Lewis Morgan, który ma nadzorować odbudowę zdewastowanego Hamburga. Ponieważ jest na uprzywilejowanej pozycji zwycięzcy, rekwiruje piękną posiadłość nad brzegiem Łaby, gdzie ma zamieszkać z żoną i jedynym synem, który przeżył wojnę. Lewis, którego poczucie sprawiedliwości jest silniejsze od nienawiści, nie chce wyrzucać z domu jego właściciela - niemieckiego wdowca z córką. Choć okrucieństwa minionych lat zmieniły serca ludzi, pod gruzami wojny budzi się nadzieja, że znów będzie można żyć jak kiedyś. Podczas gdy dwie rodziny mieszkają pod jednym dachem, wrogość i strach stopniowo ustępują miejsca jeszcze bardziej niebezpiecznemu uczuciu - namiętności.
źródło opisu: Wydawnictwo Wielka Litera, 2014
źródło okładki: http://www.wielkalitera.pl/
„W domu innego” Rhindian Brook
Ta powieść zasługuje na uwagę czytelników. Z kilku powodów:
– poruszanej problematyki
– ciekawej narracji
– interesujących postaci
– pouczającej treści
– realizmowi uczuć i emocji
– mądrości, która nie moralizuje
– wzruszeniom, której jej towarzyszą
Z pewnością każdy dodałby do listy kilka własnych argumentów „za”. Byłoby też parę powodów , dla których można by skrytykować książkę. Nie znalazłam ich. Tak więc powieść trafia na półkę z moimi ulubionymi. Czytając pomyślałam, że to nie jest „nasza” historia. Pełna patosu, będąca świadectwem tamtych dni. Ale jest w niej coś urzekającego. Lekkiego, mimo poruszanych ludzkich dramatów. Może to zasługa warsztatu pisarskiego autora połączonego z wrażliwością i chęcią dotarcia do większej liczby czytelników. A wkrótce obejrzymy film;)
Polecam tym, którzy szukają w powieściach nietuzinkowej akcji z domieszką historii. Opowiedzianych, by ocalić rodzinne wspomnienia.
Moja ocena: bardzo dobra z plusikiem.

Moja Biblioteczka
Opinie czytelników
O książce:
Pokój
Powieść niebanalna - to pierwsze określenie, jakie przychodzi mi do głowy. Świat widziany z perspektywy pięcioletniego chłopca. A jego świat jest zu...