Heroiczne życie. Odkryj cel w życiu i zmieniaj swiat

Tłumaczenie: Łukasz Malczak
Wydawnictwo: WAM
Heroic Living: Discover Your Purpose and Change the World
sukces, życie, cele życiowe, poradniki
poradniki
Chira

250 stron, które zmienią Twój świat. Najpierw sformułuj cel. Potem dokonaj właściwych wyborów związanych z pracą i związkiem. I wreszcie uczyń każdy dzień ważnym i pięknym. Prawda, że łatwe? Dla Chrisa Lowneya te trzy wskazania to droga do sukcesu. Prosta. Co nie znaczy, że banalna. Autor prowadzi czytelnika przez meandry niepewnego świata powoli i cierpliwie. Pokazując szanse, jakie daje...

250 stron, które zmienią Twój świat.

Dla Chrisa Lowneya te trzy wskazania to droga do sukcesu. Prosta. Co nie znaczy, że banalna. Autor prowadzi czytelnika przez meandry niepewnego świata powoli i cierpliwie. Pokazując szanse, jakie daje rzeczywistość, odciąga nas od egoizmu, tymczasowych zachcianek czy łatwych przyjemności. Swój wywód ilustruje konkretnymi przykładami z kariery zawodowej i życia osobistego.

Jego książka to współczesna wersja "Ćwiczeń duchownych" Ignacego Loyoli. Dowód na to, że pracą i wytrwałością każdy może dojść do obranego celu.

źródło opisu: Wydawnictwo WAM, 2013

źródło okładki: http://e.wydawnictwowam.pl

Jane Rachel | 2014-01-27
Przeczytana: 18 stycznia 2014

We współczesnym świecie spotykamy się z miliardem problemów naraz. Tym najczęstszym i najgorszym jest pytanie o swoją przyszłość. W dobie tysiąca możliwości, postępującej technologii, ale i kryzysu można się pogubić. Mamy przed sobą mnóstwo wyborów, opcji i planów. Zwykle wygląda to tak: mam cel, wiem, że chcę go osiągnąć, jestem gotowy/-a do walki, ale brak mi sił. Skąd wiadomo, że nie przyjdzie ktoś lepszy i zajmie moje miejsce, chociaż ja sam/-a uważałam się za równie dobrego/-ą? Czy w ogóle dam radę? Może i moje możliwości są całkiem spore, ale czy podołam większym wyzwaniom? Ktoś we mnie wierzy czy jestem sam/-a ze sobą na drodze do osiągnięcia swojego celu? To jest brak motywacji. Tysiące wątpliwości i pytań jest w stanie postawić naszą przyszłość pod znakiem zapytania. A co jeśliby tak zrobić psikus ludzkiej słabości, przeczytać Heroiczne życie. Odkryj cel w życiu i zmieniaj świat i spełnić swoje plany?

Nowy rok niedawno się rozpoczął. Na pewno wielu z Was postawiło sobie...

Diana | 2014-08-17

Autor mówi nam by najpierw określić swój cel w życiu a potem dokonać odpowiednich wyborów związanych z pracą i związkiem. To od nas samych zależy jak przeżyjemy kolejny dzień swojego życia. Każdego dnia dostajemy w prezencie nowe 24h do wykorzystania. Rzeczywistość daje nam wiele szans, jednak trzeba rozważyć rozsądnie wszystkie za i przeciw by decyzja została właściwie podjęta. Na ten czas musimy wyzbyć się swojego egoizmu czy zachcianek, a zadać sobie pytanie: "Który z tych wyborów sprawi, że będziesz szczęśliwszy?".
Chris Lowney opiera swoją książkę na naukach Ignacego Loyoli. Przytacza konkretne sytuacje ze swojego życia osobistego i zawodowego. Pokazuje nam, że pracą i wytrwałością każdy może dojść do obranego celu.
"Do dobrych wyborów potrzebny jest rozum, serce i duch, a najlepszym dowodem na rozsądny wybór jest sytuacja, kiedy rozum, serce i duch zbiegają się wokół wspólnej odpowiedzi. Jeśli decyzja, która ma zostać podjęta, wydaje się racjonalna i odpowiada własnemu...

Łukasz Chrzanowski | 2014-04-08

Rewelacyjna książka, wyciskacz łez. Po przeczytaniu jej człowiek zdaje sobie sprawę jak wiele błędów popełnił i co należy zrobić by odnieść sukces. Rewelacyjna książka. Pochłonołem ją jednej nocy.

Krzysiek | 2014-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2014

Chyba jeszcze lepsza od heroicznego przywództwa.
Wspaniała lektura dla wszystkich, którzy chcą zmienić swoje życie.

| 2014-02-15
Przeczytana: 28 października 2014

Średnia.

pani_róża | 2016-08-11
Przeczytana: sierpień 2016

Książka, która pomogła mi przestać kręcić się wokół siebie. Spojrzeć w przód, wyznaczyć cel, dla którego warto żyć.

Jarek Szczepaniak | 2014-04-08
Przeczytana: 05 kwietnia 2014

Świetna pozycja, mnie osobiście bardziej podobało się Heroiczne Przywództwo, ale moja mama po przeczytaniu tej książki powiedziała, że lepszej nie czytała od lat.

humanista | 2016-11-20

Dla każdego chcącego żyć z celem.

Shemaya | 2017-05-01
stepien | 2017-04-30