Muzyka z zaświatów

Tłumaczenie: Jędrzej Ilukowicz
Wydawnictwo: Albatros
Ghost Music
horror

Czy zmarli mogą dochodzić sprawiedliwości w świecie żywych? Gideon Lake, odnoszący sukcesy, sławny kompozytor zakochuje się w mieszkającej po sąsiedzku Kate Soloway. Namiętność i pasja, które łączą tych dwoje nie mogą wyjść na jaw - Kate jest mężatką. Aby utrzymać związek w tajemnicy, zaprasza Gideona do Europy... W trakcie podróży po Starym Kontynencie, Lake zaczyna się domyślać, że kobieta, którą pokochał, ukrywa przed nim straszną tajemnicę... Kim jest Kate i dlaczego manipuluje Gideonem? Czy mężczyzna znalazł wreszcie prawdziwą miłość, czy jest tylko pionkiem w jej smukłych dłoniach? Im więcej czasu zakochani spędzają razem, tym dziwniejszym staje się ich związek.

książek: 2070
onika | 2013-08-01
Na półkach: Horror/Groza, Przeczytane
Przeczytana: lipiec 2013

Lubię Mastertona za to, że jego książki potrafią wywołać we mnie szerokie spektrum uczuć, które tak naprawdę powinny się wykluczać. Zachwyt i obrzydzenie nie powinny raczej być jednocześnie odczuwane. I lubię go za to, że potrafi dać logiczne podstawy najbardziej szalonym teoriom spiskowym.

I dlatego "Muzyka z zaświatów" jest dla mnie zagadką. Bo mamy tu Mastertona w wersji light. Owszem, są niewytłumaczalne zjawiska, kilka brutalnych scen i erotyka, ale to wszystko podane jest w formie budzącego dreszczyki czytadła dla pensjonarek. W dodatku "taaaki piękny wątek miłosny" autor zaserwował czytelnikom.

Wcale nie narzekam, tylko zaskoczona jestem. Co absolutnie nie zmienia faktu, że przeczytałam tę powieść z dużym zaciekawieniem i przyjemnością. Bo naprawdę "Muzyka z zaświatów" przykuwa uwagę i szybko się ją czyta.

oneofakind | 2015-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2015

Młody amerykański kompozytor reklamowych hitów oraz piosenek do seriali (Gideon Lake) przeprowadza się do nowego mieszkania i zakochuje się z wzajemnością w sąsiadce (Kate Solway). Zupełnie nie przeszkadza mu fakt, że jest ona zamężna - a jej małżonek to nieprzyjemny typ. W pewnym momencie znajomości tajemnicza kobieta prosi swojego kochanka, aby ruszył z nią w podróż do Europy. Nasz bohater zgadza się, co owocuje, jak można się było spodziewać, wyprawą pełną zagadek i niespodzianek.

Akcja toczy się do przodu dość sprawnie, a los bohatera nie jest czytelnikowi zupełnie obojętny. Mnogość tajemnic i atmosfera niepewności powodują, że tak jak większość książek Mastertona, tak i "Muzyka z zaświatów" jest dość przyjazna odbiorcy.

Mi osobiście bardzo przypadło do gustu tło, w jakim Masterton umiejscowił akcje. To miasta klasyczne, Londyn, Sztokholm, Wenecja.

Katarzyna | 2014-02-03
Na półkach: 52/2014, Przeczytane
Przeczytana: 01 lutego 2014

Bardzo dobra książka, zgrabnie opowiedziana historia. Czyta się szybko i przyjemnie. Miejscami lektura jest przewidywalna, miejscami zaskakuje. Ot, takie miłe czytadło na zimowe wieczory. Z czystym sumieniem polecam wielbicielom Mastertona i nie tylko.

Aniutka90 | 2012-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2012

Powiedzcie kto nie zna Grahama Mastertona?! Sądzę, że każdy o nim słyszał a jak nie to z pewnością czytał jakieś dzieło mistrza grozy i horroru. Ja należałam do osób, które nie miały styczności z jego twórczością. Wstyd się przyznać, ale uważałam że talent Grahama nie jest dla mnie, fantastyka, stwory to nie mój gatunek i trzymałam się z daleka od jego półki w bibliotece. Do czasu przeczytania „Muzyki z zaświatów”. Opis z tyłu książki zaintrygował mnie i miałam nadzieję, że ta powieść wniesie coś nowego do mojej pasji czytania. :D
Zanurzamy się w dzielnicę Nowego Jorku gdzie poznajemy Gideona Lake gdy wprowadza się do apartamentu. Nasz bohater jest kompozytorem muzyki telewizyjnej, wymyśla piosenki do reklam , programów, show. Jest mało towarzyskim mężczyzną, ma jedną wierną przyjaciółkę od lat Margot. Jak każdy nowy mieszkaniec musi się za klimatyzować w nowym otoczeniu, nawiązać znajomości z sąsiadami. Już pierwszego dnia poznaje piękna i tajemniczą Kate z niższego piętra i...

ejasio | 2010-09-20
Przeczytana: 2010 rok

Dobrze sie czyta, ale ... po pierwsze ksiazka jest bardzo przewidywalna, po drugie zachowania glownego bohatera sa bardzo malo realne. Wole ksiazki w ktorych postaci sa troche glebsze, bardziej przekonujace.

dona | 2013-08-31
Na półkach: Przeczytane, Horror

Bardzo ciekawa fabuła, dobrze się czyta, choć jak na Mastertona trochę mało brutalności. Ale za to z zaskakującym zakończeniem, tak jak w każdej książce Mastertona.

Agusiaczek | 2011-02-04
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Naprawdę świetna, ale i trochę smutna...

Anita Piątek | 2010-08-23
Przeczytana: sierpień 2009

Książka w stylu Mastertona, chociaż z bardzo małą jak na niego dawką brutalności. Trochę kojarzy się z Szóstym Zmysłem. Czyta się dobrze.

mirabelka | 2012-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2012

Niezwykle dobra książka. Doskonały materiał na ciekawy film.

Bartek1985 | 2011-02-04

Jak na Pana Mastertona książka średia lecz nade wszystko wciągająca.W wiekszośći jego ksiazek watek milosny byl dodatkiem tylko a w tej jest jak dla mnie watkiem przewodnim calej lektury. Milosc ktora nie ma szans, Milosc która nigdy nie powinna zaistniec. I powiem to co wiekszosc naprawde za malo brutalnosci jak na tego autora. Zwróciliscie uwage ze imie kota jest prawie identyczne jak w Piątej Czarownicy.