Sun Yat-sen. Misjonarz rewolucji

Wydawnictwo: Rambler
Chiny, rewolucja, Sun Jat-Sen
Wiedenka

"Pełen meandrów, bolesnych niepowodzeń i zahamowań, wreszcie bezprecedensowego sukcesu proces odrodzenia narodowego Chin XX wieku miał (...) wielkich architektów: dr Sun Yat-sena (Sun Zhongshana), Czang Kaj-szeka (Jiang Jieshi), Mao Zedonga i Deng Xiaopinga. Ten esej prezentuje najmniej znaną u nas postać ojca Republiki Chińskiej i przywódcy rewolucji Xinhai z 1911 r., która po ponad dwu tysiącleciach obaliła zmurszałe Cesarstwo. To Sun rozpoczął i stanął na czele stuletniego marszu Państwa Środka ku odzyskaniu utraconej potęgi.

- Jan Rowiński

źródło opisu: Strona wydawnictwa Rambler