Jaskinia tropów. Matematyczne śledztwo

Tłumaczenie: Patryk Dobrowolski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Matematyczne śledztwo". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zielona Sowa
8 (6 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
matematyka, gra
Ag2S

Seria książek „Matematyczne śledztwo” ma za zadanie zachęcać dzieci do ćwiczenia i stosowania w praktyce zdolności matematycznych poprzez wciągające historie kryminalne. Książka pełni funkcję gry, w której dziecko musi rozwiązywać zadania matematyczne, by podążać do pasjonującego rozwiązania. Książki z tej serii nie mają klasycznej struktury. Czytelnik „skacze” po nich w przód i w tył,...

Książki z tej serii nie mają klasycznej struktury. Czytelnik „skacze” po nich w przód i w tył, zależnie od odpowiedzi na poszczególne pytania. Przy prawidłowych rozwiązaniach przechodzi do dalszej części opowieści. W przypadku błędnej odpowiedzi narrator wyjaśni zagadnienie matematyczne, po czym odeśle czytelnika z powrotem do danego zadania. Dodatkową pomoc stanowi słowniczek na końcu książek.

Zostań bohaterem!
Stwórz własną przygodę.
Rozwiązuj zadania, które zdecydują o przebiegu akcji. Wypełnij misję, a przy tym szlifuj swoją wiedzę matematyczną!
Jaskinia Tropów

Matematyczna tajemnica pełna ARYTMETYKI

Straszliwy pirat Czarnobrody ukrył swoje złoto, a Ty znalazłeś mapę, która zaprowadzi Cię do skarbu. Jeśli Ci się nie powiedzie, już nigdy nie wyjdziesz z Jaskini Tropów!

źródło opisu: Wydawnictwo Zielona Sowa, 2014

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl

laurence | 2014-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2014

Jeżeli dziecko lubi matematykę to przeczyta tę książkę w jeden wieczór. Jeżeli za matematyką nie przepada, to jest szansa, że polubi! To nie jest zwykła książka, którą czyta się po kolei. Skacze się po niej w przód i w tył w zależności od rozwoju akcji. Zadania dotyczą głównie arytmetyki na dużych liczbach, pokazano tu w obrazowy sposób zasady wykonywania działań metodą pisemną. 9-letnia córka załapała od razu zarówno wszelkie niuanse w odejmowaniu jak i mnożeniu. Od razu poprosiła też o więcej przykładów i porównywała swoje wyniki z wynikiem na kalkulatorze.
Książka jest ładnie wydana, wielką zaletą są ciekawe ilustracje do zadań i do opowiedzianej tu historii - bo trzeba zaznaczyć, że jest to spójna opowieść, która kończy się, gdy prawidłowo rozwiązane zostaną wszystkie działania.
Plusem jest także dodatek dla rodziców, który pomaga rozpocząć pracę z książką z młodszym dzieckiem, oraz słowniczek pojęć matematycznych (np. oś liczbowa, procent).
Myślę, że ta ciekawa propozycja...

KsiążkoholiczkaMela | 2018-02-13

Baaardzo, bardzo fajna książka, której rozwiązywanie będzie samą przyjemnością dla dzieci z klas 2-5. Tajemnicza i wciągająca przygoda którą przeżyjecie wraz z tą książką, jest niezapomniana. :D

Sylwia Zimowska | 2016-03-19
maciekzimowski | 2016-03-19