Miłość z jasnego nieba

Wydawnictwo: Feeria
Ag2S

Poruszająca opowieść o spotkaniu dwojga ludzi, których pozornie nic nie jest w stanie połączyć… Daniel i Angelika to ludzie, którzy już od dawna mają w życiu jasno sprecyzowane cele i są w stanie zrobić wiele, by je osiągnąć. Teraz los zetknął ich ze sobą w sytuacji, z której tylko jedno z nich może wyjść zwycięsko. Ona chce zmusić go, by podpisał niekorzystną dla siebie umowę. On za wszelką...

Ona chce zmusić go, by podpisał niekorzystną dla siebie umowę. On za wszelką cenę pragnie zmienić warunki tego kontraktu, a przy tym, jako niepoprawny uwodziciel, chce uczynić z niej kolejną zdobycz do swojej „kolekcji”. Okoliczności zdają się nie sprzyjać porozumieniu, a tym bardziej – narodzinom uczucia. Jednak w mroźny dzień św. Walentego wiele się może wydarzyć…

Ta książka to opowieść o kiełkującym uczuciu, budującym się zaufaniu, dokonywaniu trudnych wyborów, godzeniu się z przeszłością i… opadających maskach.

źródło opisu: http://wydawnictwofeeria.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwofeeria.pl/

Oficjalna recenzja
Tajemnica książek: 783

W dzień świętego Walentego wszystko się może zdarzyć

Krystyna Mirek pojawiła się na polskim rynku dość niespodziewanie. Debiutowała po cichu, ale z każdą kolejną książką jej nazwisko staje się gwarancją dobrej lektury dla kobiet i o kobietach. Bardzo podoba mi się styl, jaki prezentuje i mam nadzieję, że będzie rozwijała się w dobrym kierunku dostarczając czytelnikom tak wspaniałych historii jak ta, opisana w najnowszej książce „Miłość z jasnego nieba”.

W dzień świętego Walentego wszystko się może zdarzyć… nawet wtedy, gdy wcale sobie tego nie życzymy.

Daniel i Angelika poukładali sobie życie dość precyzyjnie. Kariera i praca stanowią priorytety w ich życiu i wcale nie mają ochoty, ani czasu, aby to zmieniać. Los jednak postanowił inaczej. Pewnego dnia Angelika zjawia się w Polsce, aby podpisać bardzo ważną umowę biznesową. Daniel czeka na nią niecierpliwie, mając w zanadrzu plan doskonały. Ma zmienić warunki kontraktu, wykorzystując swój urok i czar, ma za zadanie uwieść swoją partnerkę biznesową, uzyskać jej podpis i zapomnieć o całej sytuacji.

Sytuacja jednak wcale nie wygląda przejrzyście. Z każdą kolejną chwilą plan się zmienia i oboje zdają sobie sprawę, że zaczyna ich to przerastać. Wkradają się emocje i uczucia, które znacznie obojgu utrudniają zadanie.

Zarówno Daniel, jak i Angelika walczą sami ze sobą, aby umowa jednak została podpisana. Pokonują trudności, ale absolutnie nie potrafią sobie poradzić z uczuciami, jakie między nimi się rodzą. Sytuacja całkowicie wymyka się spod kontroli, zaskakując obydwoje przeciwników.

Historia, uwierzcie drodzy czytelnicy, urzekająca. Nie jest to kolejny nudny romansik dla znudzonych kobiet. Jest to zdecydowanie bardzo przyjemna historia, która porywa od pierwszej chwili. Nawet jeśli zalatuje banałem i jest lekko przewidywalna, sprawia niesamowitą frajdę czytającemu.

Nie jest łatwo żyć wspomnieniami, nie jest łatwo żyć w pojedynkę, co bardzo sprytnie udowadnia Krystyna Mirek. W bardzo pomysłowy sposób połączyła losy bohaterów, wplatając w ich życie miłość piękną, aczkolwiek trudną i wymagającą wielu poświęceń. Język jakim posługuję się autorka jest bardzo lekki, co zdecydowanie ułatwia „kontakt” z bohaterami i bardzo szybko pozwala wsiąknąć w ich życie.

„Miłość z jasnego nieba” jest doskonałą lekturą przede wszystkim dla kobiet. Wspaniały sposób na odstresowanie się i małą ucieczkę do innego świata, gdzie faktycznie można się zapomnieć i uruchomić marzenia.

Kasiek | 2015-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2015

Książka miała być poruszająca, więc liczyłam na głęboką lekturę, która wywarłaby na mnie wrażenie i rozbiła emocjonalnie. No i trochę się przeliczyłam, co też niekoniecznie oznacza, że się zawiodłam. Książka jest lekką i przyjemną lekturą, która może nie wyciska łezki, ale na pewno odpręża. Może i ma głębsze przesłanie. Autorka pokazuje, że każdemu trzeba dać drugą szansę, że miłość pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie, że kariera to nie wszystko, ale jest to tak płytko i pobieżnie podane, że trudno jest się zatrzymać przy tych egzystencjalnych dylematach. Przyczynia się również do tego fakt, iż historia jest dość nieprawdopodobna. Cała akcja dzieje się w ciągu kilku dni, co jest mało realne i sprawia, że powieść ma zadatki na bajkę. Zakończenie nie rozwiązuje wszystkich problemów bohaterów, co pozwala na wysnucie własnych wniosków. Książka może i przyjemna w odbiorze, ale ani nie porywa, ani nie pozostanie w pamięci.

boziaczek | 2015-06-28
Na półkach: Przeczytane, E-booki

Jeśli któraś z czytelniczek szuka książki na miły wieczór i relaks, to zdecydowanie "Miłość z jasnego nieba" Krystyny Mirek jest odpowiednia. Czyta się przyjemnie, fabuła przewidywalna, a samo zakończenie cukierkowe... Bohaterowie oczywiście piękni... Czyli wszystko to, czego kobiety czasem szukają w tego typu literaturze.
Książka na jeden wieczór:)

Asiek | 2016-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2016

Pierwsze spotkanie literackie z panią Krystyną Mirek i jakże udane.

Powieść opowiada o Danielu i Angelice, którzy poznają się w momencie, gdy mają nawiązać współpracę zawodową. Oboje mają wynegocjować korzystniejszą ofertę dla swojej firmy. Los jednak wybrał dla nich inny scenariusz, bo pomiędzy bohaterami powoli zaczynają się rodzić uczucia.

Piękna opowieść o miłości, zaufaniu oraz trudnych wyborach.
Koniecznie trzeba przeczytać.

ivv | 2016-08-29

Bardzo mi się podobała. Typowo obyczajowa, raczej kobieca.
Wciągnęła mnie praktycznie od początku (na pewno umieszczenie akcji w Krakowie było dla mnie plusem, bo tu mieszkam).

Angelika i Daniel planują podpisać wartościowy kontrakt. Liczą na sporą dawkę rywalizacji, a pojawia się uczucie.

Fajne zakończenie, nieco zaskakujące.
Pani Krystyna pisze lekko i chce się wiedzieć co będzie dalej.
Chętnie sięgnę po inne jej książki.

basik | 2016-12-01

Przeczytałam prawie wszystkie powieści pani Mirek, ale ta wydaje mi się najsłabsza. Nie to że jest zła, bo dobrze się czyta, ale czegoś mi w niej brakowało.
Ta książka jest trochę inaczej napisana niż poprzednie. Ona jest po prostu opowiedziana, więcej tu wewnętrznych przeżyć i rozterek bohaterów niż akcji.Więcej opisów niż dialogów.
I cała historia rozgrywa się w ciągu kilku dni, podczas których Angelika się zakochuje po raz pierwszy w życiu, traci prace w Monachium, wraca z powrotem do Krakowa , od razu znajduje mieszkanie, a nawet godzi się z matką przez którą uciekła z Polski.
A Daniel nagle z podrywacza staje się uległym i zakochanym bez pamięci człowiekiem, dla którego nawet ukochana praca się nie liczy....trochę to nieprawdopodobne i brzmi jak bajka.
Jest też druga historia Mateusza, przyjaciela Daniela, który rozwiódł się z żoną, zostawił ją z dwójką dzieci i teraz nagle po latach stara się nawiązać z nimi kontakt.
Zakończenie bez zakończenia.... otwarte dla wyobraźni...

miki24gr | 2014-03-16
Przeczytana: 15 marca 2014

Przeczytałam tę książkę z prawdziwą przyjemnością. Jest lekka, sympatyczna i ciepła...i choć tematyka jest dość banalna, to jednak opisana z takim wdziękiem, że nie sposób się oprzeć:). Polecam dla relaksu:))

Po dwóch stronach barykady

„Słońce wschodziło nad Sukiennicami, a oni spoglądali sobie w oczy, a przez nie o wiele głębiej, w rejony, gdzie do tej pory nie było nikogo. Przez tę jedna chwilę nie udawali, nie grali, nie miało znaczenia, kto jest kim w życiu zawodowym ani jakie jest jego pochodzenie. Byli dwoma wolnymi istotami, które nagle połączyła niewytłumaczalna więź. Żadne z nich nawet nie drgnęło. Coś w nich stopiło się w nierozerwalną całość, choć jeszcze tego nie rozumieli. Elementy energii we wszechświecie rzeczywiście się wymieniły i poprzestawiały, jak słusznie przewidział Daniel, ale w zupełnie innej konfiguracji.”*

Z miejscem, do którego zmierzasz wiążą się same złe wspomnienia, wszystko o czym chciałabyś zapomnieć i nie czuć tych wyrzutów sumienia i złości, która nie pozwala zapomnieć o tym co było. Wszyscy mają cię za kobietę twardo zmierzającą do celu, pewną siebie i stanowczą, ale to tylko pozory. Bo tak naprawdę jesteś krucha, twoja wiara w swoje siły jest...

sigma122 | 2017-03-27
Na półkach: Przeczytane, Rok 2017
Przeczytana: 26 marca 2017

"Miłość z jasnego nieba" to historia o Angelice - dziewczynie, która zakochuje się Danielu, swoim partnerze biznesowym i dla niego porzuca pracę, wygodne poukładane życie i karierę. Książka dość schematyczna, od razu wiadomo jak się skończy ta opowieść. Jednakże jest dobrze napisana, czyta się ją szybko i przyjemnie. Mnie osobiście podobał się wątek Mateusza i jego byłej żony, szkoda, że autorka go nie rozwinęła, ale ucięła w dość dziwnym momencie. Odjęłam gwiazdkę za beznadziejne zakończenie - ja rozumiem, że nie każde zakończenie musi być spektakularne, ale to wygląda jakby pani Mirek planowała jeszcze 1 lub 2 rozdziały,a potem jednak się rozmyśliła i oddała książkę do druku.

grażyna | 2015-03-18
Przeczytana: 2015 rok

Pewnego dnia Angelika Niemirska pochodząca z Krakowa ale mieszkająca w Niemczech, młoda przebojowa kobieta, pracująca jako przedstawicielka Monachijskiej firmy Weltblitz, przylatuje do rodzinnego miasta aby podpisać umowę z polską firmą.Przedstawicielem owej firmy jest Daniel Jakubowski uchodzący w firmie za powszechnie znanego kobieciarza. Powrót Angeliki po wielu latach do Krakowa budzi u niej wspomnienia z dzieciństwa, które nie było dla niej kolorowe. Brak ojca, matka wiążąca się z coraz to nowym partnerem, opieka nad dwójką przyrodniego rodzeństwa, które nierzadko ją przerastało oraz bieda takie oto wspomnienia ciągle prześladują kobietę.Poznanie Daniela i podpisanie umowy wywraca jej życie do góry nogami nie tego spodziewała się Angelika. Czy powrót do Krakowa okazał się szczęśliwy, czy nie lepiej było pozostać w Monachium i pozostawić przeszłość za sobą nie wracając do niej?

malineczka74 | 2014-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2014

Przed uczuciami nie da się uciec!

Właśnie skończyłam czytać najnowszą powieść Krystyny Mirek. To książka obyczajowa, której akcja rozgrywa się współcześnie w Krakowie i Monachium. Dwoje głównych bohaterów to kobieta i mężczyzna pochodzący z dwóch różnych światów. Oboje urodzili się w grodzie Kraka. Ale w dwóch różnych rodzinach. On - Daniel to jedynak. Wychowany pod czułym okiem mamy i taty wpatrzonych w syna jak obraz. Rozpieszczany i wychuchany. Otoczony ciepłem, miłością i troską skończył studia i założył firmę. Ona - Angelika praktycznie nie miała dzieciństwa. Urodziła się w domu, gdzie wiecznie było głodno i chłodno. Nie poznała nigdy swego ojca. Matka bardziej była zainteresowana kolejnymi konkubentami niż córką. Na Angelikę spadł jeszcze obowiązek opieki na młodszym rodzeństwem. To ona stała się dla nich właściwie matką. Ale przyszedł moment, gdy zdecydowała się na opuszczenie patologicznego domu. Dzięki stypendiom ukończyła studia i wyjechała poza kraj.
Do Krakowa,...