Szukając misia

Znak emotikon
2014-03-03
2014-03-03
Małgorzata Bortnowska

Świetna seria Holly Webb o zwierzętach i tak jak w tym przypadku o złotym misiu. Ich charaktery,reakcje, uczucia. Fantastyczna nauka dla dzieci jak postępować ze zwierzętami i jak zachowywać się w różnych sytuacjach. Córcia "połykała" całą serię "jednym kęsem".
Polecam

Polecam

Kupiłam ją na prezent dla chrześnicy i pomyślałam, że trzeba wiedzieć co daje się dziecku
Emotikon smile

To bardzo ciepła opowieść o tym, że jesteśmy różni, że nie każdy musi być dobrym piłkarzem, bo może być dobry w czymś zupełnie innym. A także historia o tym że trzeba mieć czas dla dzieci. To bardzo mądra mała książeczka

Jeśli macie w najbliższym otoczeniu kilkulatka to bardzo polecam. Plusem dla dzieciaczków są duże litery i mała ilość tekstu na stronie. Przypuszcza, że moja Marynia dostanie jeszcze jakąś książeczkę autorstwa tej Pani.

Oceniając ją postawiłam się w sytuacji małej Anulki. Jestem pewna, że byłabym zachwycona

Emotikon smile

Jeśli macie w najbliższym otoczeniu kilkulatka...

Holly Webb to autorka wielu książek przeznaczonych dla dzieci i młodzieży. Prawie wszystkie jej książki opowiadają o zwierzętach. Jej najnowsza seria ,,Przyjaciele" także nie jest wyjątkiem.

Ben i Cassie uczęszczali do jednej szkoły, jednak to dziewczynka była młodsza. Chłopiec bardzo lubił rysować, jednak nie za bardzo umiał grać w piłkę. W związku z tym koledzy naśmiewali się z niego, proponując mu grę, choć i tak było wiadomo, że do tego nie dojdzie. Tymczasem w ich domu pojawiło się dwóch robotników, którzy wykopali dziurę na niedźwiedzia. Dzieciom wydawało się, że naprawdę widziały do w swoim ogródku...

Po zapoznaniu się z ,,Kotkiem Pingwinem" również z tej serii byłam bardzo ciekawa pozostałych książeczek autorki. Tym razem także czekała na mnie interesująca i wciągająca opowieść o pokonywaniu własnych słabości, uwierzeniu we własne możliwości. Fakt, czy miś istniał moim zdaniem miał tutaj duże znaczenie.

Ben bał się uwierzyć w to, że potrafi coś naprawdę dobrze zrobić. Wielu z nas dotyka ten sam problem, że nie jesteśmy przekonani co do naszych umiejętności. Jest to błąd, bowiem powinniśmy wierzyć, że jesteśmy naprawdę wyjątkowi potrafimy wiele. Czasem mała rzecz potrafi zmienić nasze nastawienie!

Autorka poruszyła także problem nie słuchania dzieci przez dorosłych. Często rodzice są zajęci swoimi sprawami, nie zdają sobie sprawy z tego, że ich pociechy akurat potrzebują ich pomocy, czy też wysłuchania. Wiadomo, każdy z nas jest zabiegany, jednak warto, a nawet należy poświęcić odpowiednią ilość czasu swoim potomkom.

Holly Webb, jak zwykle stworzyła interesującą opowieść, gdzie zwierzątko odgrywało ważną rolę. Duża czcionka dodatkowo ułatwi czytanie najmłodszym czytelnikom, a ciekawa fabuła sprawi, że nie będą mogli się od niej oderwać aż do ostatniej strony.

,,Szukając misia" to ciekawa opowieść z przesłaniem, które każdy z nas z pewnością zauważy. Dodatkowo spodoba się miłośnikom zwierząt. Co prawda tutaj głównym bohaterem jest miś, jednak w innych częściach tej serii możemy poczytać o kotku, czy piesku.

Moja ocena: 5/6

Holly Webb to popularna autorka książek dla dzieci. Ma na swoim koncie pozycje dotyczące zarówno małych dziewczynek o czarodziejskich mocach, jak i wielbicieli zwierząt. Kolejne jej pozycje, które ukazały się w Polsce to seria „Przyjaciele Holly Webb”. Jedną z książek w tej serii jest „Szukając misia”, która ukazała się w 2014 roku dzięki wydawnictwu Znak.
Ben i Cassie przygotowują się do remontu domu. Od teraz będą mieli własne pokoje. Oboje się z tego cieszą – Ben ma dość wszędzie porozrzucanych pluszowych misiów siostry, a Cassie będzie mogła w końcu rozrabiać we własnych czterech ścianach. Ekipa remontowa składa się z dwóch mężczyzn, którzy wyglądają jak piraci. Dzieci podsłuchują jak jeden z nich nuci piracką melodię. Na dodatek nie zaprzecza, że jest piratem! Ben początkowo nie wierzy w teorię siostry na temat poprzedniego zawodu budowlańca, jednak gdy widzi go na statku zacumowanym w parku, zdaje sobie sprawę, że może nie jest to tylko wyobrażenie. Budowlańcy opowiadają dzieciom o dole, który wykopali. Twierdzą, że to pułapka na niedźwiedzie, które mieszkają na końcu ich ogrodu. Cassie chce koniecznie zobaczyć nietypowego mieszkańca. Ben ponownie jej nie wierzy, ale w końcu i jemu wydaje się, że spostrzegł misia. By nie zapomnieć, jak wyglądał, rysuje go. To wielka pasja chłopca – rysowanie. Ma talent, którego nie dostrzega tata, ale doceniają budowlańcy. Remont jednak dobiega końca, trzeba pożegnać się z nowymi przyjaciółmi i opowiedzieć tacie o niedźwiadku…
Sympatyczna opowieść o rodzeństwie, które pewnego wieczoru widzi w swoim ogrodzie coś na kształt niedźwiadka napisana jest poprawnie i lekko. To opowieść nie tylko o wyobraźni i zaufaniu, ale też o samotnie wychowującym ich ojcu i o pozbywaniu się uprzedzeń względem obcych osób. Dzieci zaprzyjaźniają się z budowlańcami-piratami, dostają od nich rady, których nie daje im pracujący ojciec. W końcu jednak i on będzie musiał zrozumieć, że nie można żyć wyłącznie pracą.
Ben to nieśmiały chłopiec, który uwielbia rysować. Chce być autorytetem dla młodszej siostry, chociaż nie ma lekko – dziewczynka jest otwarta i śmiała, szybko nawiązuje nowe znajomości i ma mnóstwo koleżanek. Ben natomiast zostaje wyśmiany z powodu słabej gry w piłkę. Dopiero, gdy ktoś docenia jego rysunki, przestaje przejmować się opinią jednego z kolegów i robi to co lubi. Dzięki swojej pasji zjednuje sobie wiele osób.
Książka napisana jest prostym językiem. Dialogi są dość krótkie, nie ma w nich skomplikowanych słów. Czcionka jest spora, treść ładnie rozłożona na stronach – młodzi czytelnicy na pewno poradzą sobie z samodzielnym czytaniem.
Holly Webb jak zwykle przemyciła w swojej książce kilka cennych wartości, o których nie wolno zapomnieć w życiu. To m.in. współpraca rodzeństwa, lojalność, wiara we własne możliwości, przyjaźń i upór. Ben mimo że nie wierzy siostrze, nie szydzi z niej, lecz tłumaczy racjonalnie, czemu nie może się z nią zgodzić. Nie zarzuca jej jednak kłamstw i razem z nią chce zobaczyć misia. Cassie natomiast staje w jego obronie podczas rozmowy z tatą i przyznaje się tym samym do tego, że zna brata lepiej, niż myślał.
To sympatyczna opowieść, którą warto przeczytać razem z dzieckiem. Nawet dorośli znajdą w niej coś, o czym warto pomyśleć po lekturze. Poza tym to mądra historia, krótka i zwięzła, napisana lekko i z dziecięcej perspektywy.
Komu polecam? Tym, którzy chcą dać dziecku coś interesującego do czytania. To miła lektura, która zapełni dzieciom wieczór i da im wiele chwil wypełnionych zabawą w dobrym towarzystwie!

Ben i Cassie...

Cudowna książka polecam :)

www.zaczytanasowka.bloog.pl

Cudowna książka polecam :)

www.zaczytanasowka.bloog.pl

• Dziecięce
  • Holly Webb
  • Etap 5. Doktorant na wagarach
  • Literatura angielska, walijska, szkocka, irlandzka
  • Dzieciowa
  • 2016

Dodaj cytat z książki Szukając misia