Where Angels Fear to Tread

Wydawnictwo: Penguin Books

When attractive, impulsive English widow Lidia takes a holiday in Italy, she causes a scandal by marrying Gino, a dashing and highly unsuitable Italian twelve years her junior. Her prim, snobbish in-laws make no attempts to hide their disapproval, a...

| 2015-04-14

Jakoś tak fajnie się czytało, ale sama historia to typowy dramat rodzinny z Wielkiej Brytanii rodem, z czasów kiedy system klasowy działał jeszcze w dobrym stanie. Dama popełnia mezalians, nie tylko, że z Włochem, to jeszcze dużo młodszym od siebie. Zachodzi w ciążę, umiera przy porodzie. I tu zaczyna się walka bogatej rodziny zmarłej o prawa do dziecka, bo przecież musi być wychowane jako prawdziwy Brytyjczyk. Typowa historia dla tego autora, pełna opisów, obrazów Włoch i zachowań ludzi.

przeklam_literacki | 2016-08-05
Przeczytana: 03 sierpnia 2016

Zakochać można się nie tylko w osobie, ale też i w miejscu, a nawet całej zamieszkującej go ludności. Forester niezwykle opisuje skrajne i często sprzeczne stany jakie w człowieku wywołuje ta przedziwna kraina zwana Włochami. Jak można podziwiać coś, co jednocześnie uznaje się za prymitywne? Jak można w agresji dostrzec subtelność? Jak miłość do dziecka może uwznioślić kogoś całkiem przeciętnego?
Odpowiedź leży w Italii (i w książce Forestera).

Simon | 2015-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2015