Dash & Lily's Book of Dares

Cykl: Dash & Lily (tom 1)
Wydawnictwo: Knopf
angielski
KijikaRinkachi

“I’ve left some clues for you. If you want them, turn the page. If you don’t, put the book back on the shelf, please.” So begins the latest whirlwind romance from the bestselling authors of Nick & Norah’s Infinite Playlist. Lily has left a red notebook full of challenges on a favorite bookstore shelf, waiting for just the right guy to come along and accept its dares. But is Dash that right...

“I’ve left some clues for you.
If you want them, turn the page.
If you don’t, put the book back on the shelf, please.”

So begins the latest whirlwind romance from the bestselling authors of Nick & Norah’s Infinite Playlist. Lily has left a red notebook full of challenges on a favorite bookstore shelf, waiting for just the right guy to come along and accept its dares. But is Dash that right guy? Or are Dash and Lily only destined to trade dares, dreams, and desires in the notebook they pass back and forth at locations across New York? Could their in-person selves possibly connect as well as their notebook versions? Or will they be a comic mismatch of disastrous proportions?

Rachel Cohn and David Levithan have written a love story that will have readers perusing bookstore shelves, looking and longing for a love (and a red notebook) of their own.

źródło opisu: http://www.goodreads.com/book/show/7741325-dash-lily-s-book-of-dares

źródło okładki: http://www.goodreads.com/book/show/7741325-dash-lily-s-book-of-dares

Arlet | 2016-06-14
Na półkach: Beem, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 14 czerwca 2016

Koniec świata - zakochałam się w okładce! Ta jest po prostu cudowna i idealnie oddaje świąteczny nastrój opowieści. Mogłabym patrzeć na nią godzinami. Kojarzy mi się z kalendarzem adwentowym wypełnionym pysznościami ;)
Po zachwytach nad opakowaniem czas przejść do nadzienia. Muszę przyznać, że autorzy trochę zrehabilitowali się w moich oczach. Po nieudanej przygodzie z Nickiem i Norą myślałam, że ten pisarski duet po prostu nie jest dla mnie. Widać podzielenie się pracą, pisanie na zmianę rozdziałów bez ustalania z góry planu, wyszedł im na dobre.
"Księga Wyzwań..." to urocza historia o dwójce szesnastolatków - Dashu i Lily, którzy za sprawą czerwonego notesu i wyznaczaniu sobie nawzajem w nim zadań przeżywają zabawne przygody, odkrywają siebie i nie dają się nudzie samotnych świąt, która mogłaby ich dopaść, gdyby nie podjęli wyzwania.
Powieść jest zabawna i jej czytanie sprawia bardzo wielką przyjemność. Osobiście wolałam rozdziały opowiadane przez Lily, ale do Dasha też się...

"Próbowałem pisać historię swojego życia. Zrozumiałem w końcu, że fabuła nie jest taka ważna. Najważniejsi są bohaterowie."

Uwielbiam takie książki - lekkie jak piórko, ale też z nutką melancholii... Pełne ciepła, romantyzmu i czułości. Nastrojowe i magiczne. Pełne marzeń i nadziei. I wiary w to, że gdzieś tam we wszechświecie istnieje nasza bratnia dusza, która zaakceptuje nas ze wszystkimi naszymi wadami, dziwactwami. Pokocha nas takimi, jakimi jesteśmy, nawet jeśli daleko nam do doskonałości...

Lily i Dash znają się tylko z czerwonego notatnika - i oboje mają wrażenie, że dzięki niemu znają się bardzo dobrze. Może łatwiej odsłonić się przed kimś, kogo nigdy się nie spotkało? Może łatwiej opisać siebie - swoje lęki, rozczarowania, pragnienia - na stronach notesu, niż niż realnej osobie twarzą w twarz?

Lily i Dash chcą się w końcu spotkać, ale boją się, że rzeczywistość już nie będzie taka magiczna i urocza, a oni sami staną się dla siebie tylko rozczarowaniem i...

ivv | 2017-01-10

Chyba powinnam już przestać czytać książki młodzieżowe - już nie ten wiek ;)

Dash znajduje notes w księgarni i zaczyna podążać za wskazówkami Lily. Nawzajem umieszczają tam swoje przemyślenia i podrzucają w różne miejsca w Nowym Jorku przy pomocy swoich przyjaciół i rodziny. Nie mogło tam oczywiście zabraknąć pary gejów.

Opis macania brzucha Mikołaja na początku książki mocno mnie zniechęcił do dalszej lektury, ale przebrnęłam.
Zbyt infantylna dla mnie.

Książka pełna uroku, wdzięku romantyczna, niezwykle piękna i poruszająca historia świąt Bożego Narodzenia w Nowym Jorku.
W tym przedświątecznym okresie świątecznym, gdzie gonitwa jest za prezentami, świąteczna gorączka zakupów znalazłam czas, żeby wziąć się z tę książkę, oczarowana jestem piękną okładką, historią Dasha i Lily dwójki nastolatków zakochanego brata, oraz szesnastoletnią Lily, która zostawia swój czerwony notatnik pełen, szalonych wyzwań na ulubionej półce w swej ulubionej księgarni.
Notes czeka na odpowiedniego, tego właściwego chłopaka, który się podejmie tej gry. Ciekawski,ironiczny Dash uwielbia zagadki,dlatego nie boi się żadnych wyzwań, tej Księgi wyzwań. Dash i Lily urządzają zabawę w podchody, rozpoczynają szukanie siebie i czerwonego notesu.
Między dwojgiem rodzi się prawdziwe uczucie, zakochani zakochują się w sobie,czują coś więcej do siebie.
Mi się podobali główni bohaterowie, chociaż mieli po szesnaście lat, to bardzo pozytywni,fajni byli.
Książka...

WOW ! WOW ! WOW !
Ta książka jest BOSKA!
Pełna przygód (na co wskazuje tytuł), śmiechu, problemów, przemyśleń, radości, nadziei, wiary i mnóstwa innych rzeczy :D.
Co kilka chwil wybuchałam śmiechem, albo się uśmiechałam.
Książkę czyta się szybko i lekko. Nie idzie się od niej oderwać.
Gorąco polecam ! ! !

Nie wiem dlaczego, ale zawsze książki, które przeczytam w trakcie choroby są naprawdę warte polecenia. Może dlatego, że jestem zawalona chusteczkami i jakiekolwiek inne miejsce(szczególnie książkowe) jest o niebo lepsze:-)Sczególnie takie, jak świąteczny Nowy Jork, gdzie dwójka szesnastoletnich nastolatków szuka czerwonego notesu(i siebie) po całym mieście.
Uważam, że głównym urokiem tej książki jest jej oryginalność. Pomysł z czerwonym Moleskine i pisaniem w nim jest naprawdę genialny. Dwie różne perspektywy(ze strony Dasha i Lily)dawały mi możliwość patrzenia na świat(święta i Nowy Jork) z dwóch różnych punktów widzenia. Bawiło mnie wiele rzeczy, nawet takich,które innym czytelnikom wydawały się nieśmieszne. Na przykład jak Dash załatwił sobie samotne święta. Ojcu powiedział, że jest u matki, a matce, że u ojca. Sama jestem w takiej sytuacji(w sensie rozwodowo-rodzicowej)i wiem, że u mnie by to nie przeszło.
Autorzy znakomicie przedstawili problem rzeczywistości i kartki...

witcherrie | 2016-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2016

,,Tego nie wiedział nikt, ale wszyscy wierzyliśmy księgarni na słowo, bo komu ufać w dzisiejszych czasach, jeśli nie ludziom, którzy sprzedają książki?''
W trzech słowach: miła, krótka i zabawna.
Długo zastanawiałam się, czy chcę mieć ponownie do czynienia z Davidem Levithanem. Miałam 2 podejścia do tego autora i oba zakończyły się klapą. Do trzech razy sztuka! Udało się! Nie mógł się jednak powstrzymać przed stworzeniem lekko dziwnego bohatera i wciśnięcia związku homoseksualnego, ale przymykam na to oko. Wyszło na tyle dobrze, że nie widać powtarzającego się schematu powieści Levithana.
,,Księga wyzwań Dasha i Lily'' jest książką doskonale wprowadzającą w świąteczny nastrój, ukazującą zatłoczony Nowy Jork tuż przed 25-26.12. Relaksuje, trochę wciąga i często bawi. Nie powiedziałabym, że zawiera dużo w.a.ż.n.y.c.h. s.p.r.a.w., choć próby stworzenia czegoś mądrego były. W gruncie rzeczy, jest to krótka powieść, o której szybko się zapomina.
Mimo to, polecam

Zakładka | 2016-03-06
Przeczytana: 06 marca 2016

O dziwo po bardzo średniej „Playliście dla dwojga” nie miałam bardzo negatywnego nastawienia do tej książki. Co prawda miałam lekkie obawy co do tego, czy mi się spodoba, ale nie odrzucało mnie od niej na starcie. A to już wielki plus! Może to dlatego, że lubię inne książki tych autorów? Nieważne. Ważne jest to, że naprawdę mi się podobała. Nie była ona genialna, nie chwytała za serce, ale była oryginalna i wciągająca. A to już połowa sukcesu!

Fabuła bardzo mi się spodobała. Autorzy mieli ciekawy pomysł, głównie, jeśli chodzi o sposób w jaki poznali się główni bohaterowie. Aż żałuję, że mnie nie spotkała nigdy taka historia! Wyobrażacie to sobie? Poznać kogoś za pośrednictwem księgarni! Marzenie książkoholika...Ale wracając do historii, równie mocno podobały mi się wyzwania, jakie stawiali sobie bohaterowie. I bardzo żałuję, iż cała akcja skupiła się wokół tego. Oczywiście były wątki poboczne, mające spore znaczenie dla dalszego biegu historii, jednak według mnie były one zbyt...

Zawsze w okresie świątecznym chwytam za książkę, która przywołuje sobą klimat Bożego Narodzenia. Równo rok temu przeczytałam W śnieżną noc. W tym wahałam się między Księgą wyzwań Dasha i Lily, a Podaruj mi miłość. Padło jednak na tą pierwszą, gdyż seria Myślnik zawsze mnie do siebie przyciąga. Chciałam też spędzić trochę czasu z czymś, co wyszło spod pióra Davida Levithana.

Dash jest molem książkowym. Mnóstwo czasu spędza w swojej ulubionej księgarni. Pewnego dnia między półkami rzuca mu się w oczy czerwony dziennik. Wyciąga go i w ten sposób zostaje wciągnięty w wyzwanie od pewnej dziewczyny, Lily. Wydaje się ona mu być całkiem inna od wszystkich, które zna. Z racji tego, że tegoroczne święta spędza sam ma dużo czasu, by podjąć się wszystkich zadań.

Lily uwielbia Boże Narodzenie. Tym razem jednak jej rodzice wyjechali w opóźnioną o dwadzieścia pięć lat podróż poślubną, a dziadek w odwiedziny do swojej dziewczyny. Zostaje więc tylko z bratem, który jest zbyt zajęty swoim nowym...

Marika | 2016-03-24
Przeczytana: 24 marca 2016

„Wyobraź sobie, że:
Jesteś w swojej ulubionej księgarni, przeglądasz półki. Docierasz do regału z pozycjami twojego ulubionego autora i widzisz czerwony notatnik wetknięty między znajome grzbiety książek.
Co robisz?
Jak dla mnie, odpowiedź jest oczywista.
Zdejmujesz z półki czerwony notatnik. Otwierasz go.
A potem robisz wszystko, co ci każe.”

Dash snuje się bez celu po Nowym Jorku ogarniętym świąteczną gorączką. Sam za świętami nie przepada, spędza je samotnie, a sklepy przepełnione ludźmi robiącymi świąteczne zakupy go przerażają. Wchodzi do swojej ulubionej księgarni i pośród książek na półce znajduje dziwny dziennik. Zaintrygowany, otwiera go... i tak zaczyna się przygoda z podchodami i świętami w tle, pełna oryginalnych i zabawnych wyzwań.

To co, że jest koniec marca, za chwilę Wielkanoc, a ja czytam książkę o świętach Bożego Narodzenia. Całkowicie wciągnęłam się w ten klimat i w tą historię, na tyle, że przeczytałam ją w mniej niż dwadzieścia cztery godziny. I...