Kocham Cię

G+J
2014-01-15
2014-01-15
48 min.
Kocham kocham cię moc dobro myśli

"Kiedy szukasz celu,

wsłuchać się w szum wiatru
we własne tęsknoty
i w to, co faluje w tobie
jak ocean"

Jest to książeczka, od której niesamowicie bije pozytyw przekazu autorki. Każda myśl pozwala spojrzeć na otaczający nas świat w zupełnie inny sposób. Piękne kolorowe zdjęcia nawiązują do motywujących treści i rozbudzają przy tym wyobraźnię.
Polecam!:)

wsłuchać się w szum wiatru
we własne tęsknoty
i w to, co faluje w tobie
jak ocean"

Spotkanie z każdą książką Beaty Pawlikowskiej traktuję jako wspaniałą przygodę. Osoby, które wcześniej spotkały się z jej twórczością wiedzą, że częśto wprowadza ona włase przemyśłenia na temat natury ludziej, religii w ogólnym znaczeniu, dobroci i miłości. Zerkając chociażby na przewodniki po takich krajach jak Indie, Sri Lanka, czy "blondynka zen" możemy stwierdzić jakie jest podejście do życia autorki, co jest dla niej ważne. Ja sama czytając jej książki odprężam się, jest to dla mnie najmilsza chwila w ciągu dnia, kiedy na falach wyobraźni przenoszę się do egzotycznych krajów. Taką właśnie pozycją literaturową, króciutką, ale wartościową, jest książka "Kocham cię". Mamy tu wszystko: myśli autorki, przesłanie na życie w akompaniamencie pięknych zdjęć. Świetna propozycja na Walentynki i nie tylko, bo autorka mówi: Kocham cię, nie tylko to innych osób, ale również do samej/samego siebie. Polecam serdecznie!!!

[Opinia pochodzi z bloga: librimagistri.blogspot.com]

Czytelnik, który zetknął się z twórczością Beaty Pawlikowskiej z pewnością wie, że do większości (a może do wszystkich?) książek dołącza ona swoje rozważania na temat świata, otaczającej nas rzeczywistości, sposobu patrzenia na cywilizację, siebie i nasze życie. Nie sposób nie zwrócić uwagi na przebijający się w nich ogromny optymizm autorki. Tym razem trzonem nowej serii są właśnie wstawki, które wcześniej były tylko dodatkiem do relacji podróżniczej. Każda książeczka to pięćdziesiąt pozytywnych stron i pięćdziesiąt powodów, aby być szczęśliwym człowiekiem.

Nie będę udawać, że jest to jakaś wielka literatura. Właściwie trudno określić tę serię pod względem literackim. Tekstu jest tak niewiele, że niełatwo go oceniać pod względem języka. Jedyne, co rzuca się w oczy to nagminne lekceważenie zasad polskiej interpunkcji. Autorka skrupulatnie tłumaczy się jednak w każdym tomie, że ma własne poglądy dotyczące poprawności językowej, które kłócą się w powszechnie przyjętymi normami, ale nie zamierza z nich rezygnować.

Seria "Moc dobrych myśli" przypomina mi bardziej kolekcję albumów niż klasyczną literaturę motywacyjną. Jedyne, czego nikt nie może odmówić autorce to talent fotograficzny. Zdjęcia są oryginalne, nieszablonowe, nastrajają optymistycznie i zwyczajnie przyjemnie się je ogląda. Tekst Beaty Pawlikowskiej to zaś przyjemne przerywniki między kolejnymi etapami relacji zdjęciowej z odwiedzonych przez pisarkę i podróżniczkę krajów.

Komentarze autorki dotyczą m.in. poczucia własnej wartości, pozytywnego obrazu siebie, wyznaczania celów, egzystencji zgodnie z wyznawanymi wartościami, optymistycznego nastawienia do świata, konieczności wykorzystywania trudnych sytuacji, które spotykają nas w życiu, cieszenia się trwającą chwilą, uczciwości, przeznaczenia, życzliwości, nieprzejmowania się opiniami innych, zwracania większej uwagi na swoje marzenia i plany, skupiania się na pozytywnych wspomnieniach i zaprzestania nieustannego zamartwiania się.

Podobno książek nie powinno się oceniać po okładkach. Od każdej reguły są chyba jednak jakieś wyjątki. Niewątpliwie serię "Moc dobrych myśli" zaliczyłbym do nich. Przepiękne zdjęcia na okładkach i żywe kolory nastrajają optymistycznie i zachęcają do zapoznania się z zawartością. Kolejnym tomom uroku dodaje twarda oprawa, doskonałe fotografie i nieprzeciętnej jakości papier. Od strony technicznej książeczki przedstawiają się bardzo dobrze. Ciekawym pomysłem jest także zastosowanie w każdej z nich innej barwy wiodącej na okładce. Dzięki temu kolekcja na półce prezentuje się naprawdę efektownie.

Wierni fani twórczości Beaty Pawlikowskiej na pewną będą zadowoleni. Satysfakcja z lektury pozostałych czytelników zależy od ich nastawienia. Jeśli ktoś poszukuje wymagającej intelektualnie lektury na długi wieczór to się niewątpliwie zawiedzie. Serię polecam osobom wiecznie zamartwiającym się, nieakceptującym swojego życia i patrzącym pesymistycznie na świat. Myślę, że "Kocham Cię", "Lubię Cię" i "Myślę o Tobie" pomogą przełamać stare przyzwyczajenia, spojrzeć na siebie z innej perspektywy i zacząć cieszyć się tym, co już się ma.

[Opinia pochodzi z bloga: librimagistri.blogspot.com]

lekka, przyjemna książeczka dająca wiele do myślenia :D

lekka, przyjemna książeczka dająca wiele do myślenia :D

Książka fenomenalna, jak każda wychodząca spod pióra Beaty Pawlikowskiej.
Gorąco Polecam - dla każdego.

Książka fenomenalna, jak każda wychodząca spod pióra Beaty Pawlikowskiej.
Gorąco Polecam - dla każdego.

Krótko i milutko ;)

Krótko i milutko ;)