Blaski i cienie. Tom 1. Pan nadchodzi

Okładka książki Blaski i cienie. Tom 1. Pan nadchodzi Gonzalo Torrente Ballester
Okładka książki Blaski i cienie. Tom 1. Pan nadchodzi
Gonzalo Torrente Ballester Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Klub Interesującej Książki literatura piękna
Klub Interesującej Książki
Los gozos y las sombras. 1.El señor llega
Państwowy Instytut Wydawniczy
1991-01-01
1991-01-01
8306019237
Hanna Igalson-Tygielska

136/180/2023
Znacie "Sto lat samotności" albo "Dom dusz"? To jest kolejne z tej grupy. A raczej pierwsze, bo te dwie, które wymieniłam, powstały później.
Hiszpańska wioska Pueblonuevo (zdaje się, że fikcyjna, ale jeżdżą z niej do Vigo, które jest prawdziwe i leży het het na północnym zachodzie kraju, blisko granicy z Portugalią). Lata trzydzieste, jak sądzę. Stereotypowi hiszpańscy mężczyźni, czyli mordobicia, seks i kogucie przechwałki. Stereotypowe kobiety, czyli dewotki albo ladacznice (w opinii tych mężczyzn, zaznaczam). To pierwszy tom, więc akcja się dopiero rozkręca. Kogut rządzący na podwórku od lat dopiero zaczyna czubić się z kogutkiem, który wrócił po latach i zarzeka się, że do rządów w Pueblonuevo się nie pcha. Może i się nie pcha, ale miejscowi widzą to inaczej. bardzo klimatyczne. Czytam dalej. I was zachęcam.

136/180/2023

• Obyczajowe
  • Poszukiwane
  • Lit. hiszpańska
  • Literatura hiszpańska i katalońska
  • Dookoła świata (w ciemno z biblioteki)
  • Do przeczytania w pierwszej kolejności
  • Lata 50-te

Dodaj cytat z książki Blaski i cienie. Tom 1. Pan nadchodzi