Królowie polscy i rodziny królewskie

Wydawnictwo: Elipsa
6 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historia

Oto twoja pierwsza ksiażka o historii ojczystej. Znajdziesz w niej ilustracje przedstawiające królów polskich, ich małżonki i dzieci. Zobaczysz jak każdy z nich wyglądał, jakie nosił stroje. Dowiesz się nie tylko o panowaniu króla, ale też o jego życiu rodzinnym, wychowywaniu dzieci, szczęśliwych i tragicznych ludzkich losach, o wojnach i czasach pokoju.

źródło opisu: Wydawnictwo Elipsa, 1998

Irmina | 2014-06-01

Jedna z najlepszych książek historycznych, jakie posiadam i jakie czytałam. Opowiada głównie o życiu prywatnym polskich władców, ale nie pomija ważnych wydarzeń z ich "kariery" królewskiej. Rzetelna, ciekawa i potrafiąca przekonać o tym, że historia jest wspaniała! Plusem są również świetne ilustracje! Gratka dla miłośników historii, nie tylko tych najmłodszych! Lubię do niej wracać :)

Radogost | 2014-02-06
| 2012-10-20