Święty romans

Tłumaczenie: Monika Kwiecień
Wydawnictwo: Logos
poradniki

Począwszy od pierwszego wydania w 1997 roku, Święty romans z wolna staje się klasyką. Dlaczego aż tylu czytelników odczuwa tak silną więź z tą książką? Brent Curtis i John Eldredge wyrazili w niej nasze dawno zapomnienae uczucia. Ubrali w słowa nigdy nie wypowiedziane obawy co do dobroci Boga i naszej własnej pustki. Unikając kaznodziejskiego tonu i komunałów, autorzy pokazują nam przebłysk Bożego serca - czułego, śmiałego i nieodpartego.

Święty romans porusza nas do głębi, ponieważ znacznie bardziej niż ludzie żyjący w innych epokach utraciliśmy więź z własnym sercem. Pozostawiliśmy tę najistotniejszą cząstkę nas samych gdzieś w tyle, za dążeniem do kariery, do wydajności, sukcesu, a nawet za służbą Bogu.

Jeśli pragniesz czegoś więcej - choćbyś nie wiedział dobrze, co to takiego - otwórz tę wartościową książkę. Przekonasz się szybko, że z zapałem odwracasz kartki, by poznać ciąg dalszy. Święty romans to historia naszego życia; to Boże historia. To Boże zaproszenie do przeżycia piękna, bliskości i przgody, za którymi tęsknimy.

źródło opisu: http://logos.warszawa.pl

źródło okładki: http://logos.warszawa.pl

BiG_m | 2014-12-23
Na półkach: Przeczytane, Protestanckie
Przeczytana: 23 grudnia 2014

Książka, która pragnie udowodnić, że Jezus zaprasza nas do świętego romansu z Sobą, a niezaspokojone potrzeby, piękno i pragnienie bycia bohaterem (echa Urzekającej i Dzikiego serca) są tego dowodem.
Autorzy nie boją się dotykać problemu zranień z dzieciństwa, tzw. ''przesłania strzał'' oraz szatańskiej próby rozdzielenia nas od Pana za pomocą ''mniej szalonych kochanków'' i ''fałszywych pocieszycieli''.
Zadziwił mnie fakt, gdy książka niespodziewanie przerodziła się w podręcznik wprowadzający w modlitwę kontemplacyjną. Niestety tylko wprowadzający - właśnie z tego powodu poczułam niedosyt - informacje tu zawarte były na tyle interesujące, że zapragnęłam więcej.
Bardzo cenna pozycja w każdej bibliotece chrześcijanina.
Gorąco polecam i sama prawdopodobnie jeszcze nie raz do niej powrócę.

odkaczałka | 2013-08-26

Jeśli myślisz, że Bóg to starzec siedzący z uporem na swoim tronie, czekający tylko na moment, kiedy może kogoś ukarać, to bardzo się mylisz. Spróbuj sobie wyobrazić mężczyznę/ kobietę Twojego życia i pomyśl, że Bóg ma to wszystko, a nawet znacznie więcej. Bóg ( jakkolwiek by to śmiesznie nie brzmiało) pragnie mieć z Tobą romans. O tym jest ta książka.

fireman994 | 2018-03-27
Przeczytana: 27 marca 2018

Polecam wszystkim, którzy chcieliby odważyć się i otworzyć na pragnienia własnego serca :)

Wiola | 2011-07-19
Przeczytana: czerwiec 2007

wpadłam w zachwyt. Naprawdę szczery zachwyt.

Marta B | 2011-01-26
Przeczytana: 2009 rok

Czwarta książka tego autora, którą mam i przeczytałam. Niestety tym razem refleksje nie zachwyciły mnie tak jak przy poprzednich książkach. Możliwe, że przez zbytnie powtarzanie, tak, jakby była napisana trochę na siłę. Ciężko do końca -mimo tytułu- sprecyzować jej temat.

Magdalena Szymczyk | 2017-09-14
AnnaŻe | 2016-11-18