Kwiaty grzechu 2

Tłumaczenie: Emilia Grabiec
Cykl: Kwiaty grzechu (tom 2)
Wydawnictwo: Kotori
악의 꽃 / Ak-eui Kkot / Flowers of evil
komiksy
raven

Sejoon próbuje wyznaczyć wyraźne granice, których Sewa, jego siostra, nie powinna przekraczać. Rozmowa nie idzie jednak po jego myśli a jej skutki wywołują prawdziwą lawinę nieoczekiwanych zdarzeń...

źródło opisu: http://www.kotori.pl/

źródło okładki: http://www.kotori.pl/

Anezka | 2019-09-15
Przeczytana: 15 września 2019

Niby smutna, melancholijna, ale trzyma w napięciu. Momentami nie rozumie logiki w postępowaniu głównych bohaterów, może to cel zamierzony, a może mają takie złożone psychiki.

Tiszka | 2014-11-10
Na półkach: Przeczytane, Mangi, Zrecenzowane
Przeczytana: lipiec 2014

W pierwszym tomie manhwy z Kotori dane nam było poznać trójkę głównych – jak się wydaje – bohaterów: bliźnięta Sewę i Sejoona oraz Kihoona, ich znajomego z dzieciństwa. Dostaliśmy od Lee Hyeon-sook szybką wycieczkę po stosunkach między tą trójką i po dziwacznym podejściu Sewy do brata. W tej części widzimy, że relacje między rodzeństwem wkraczają powoli w fazę krytyczną.

Po szkole zaczynają krążyć plotki, że pewne rodzeństwo lgnie ku sobie i całuje się potajemnie. Docierają też do Sejoona i jego dziewczyny. Chłopak jest przerażony, jednak Sewa nie ma zamiaru dementować pogłosek – podobnie jak tych dotyczących jej udziału w wypadku Jacksona (który został zepchnięty ze schodów i leży w szpitalu). Sewa staje się coraz bardziej nieprzewidywalna. Doprowadza do sytuacji, w której ona i Sejoon po raz pierwszy mają zostać sami w domu. Chłopak zaprasza na ten wieczór Suin, swoją dziewczynę, oraz Kihoona. Okazuje się, że to tylko przyczyni się do rozwoju dziwnego zachowania Sewy.

Trzeba...