Zabójczy spadek uczuć

Wydawnictwo: Nowy Świat

Zabójczy spadek uczuć to porywający kobiecy kryminał, osadzony we współczesnych realiach wielkiego miasta, pełen zaskakujących zwrotów akcji, barwnych postaci i humoru, lekkością pióra nie ustępujący królującej od lat w tym gatunku Joannie Chmielewskiej. Doskonale budowane napięcie i świetny dowcip zadowolą najbardziej wymagających wielbicieli kryminalnych zagadek z miłością w tle. Beata Jakubowska, typowa romantyczka i świeżo upieczona narzeczona, z zaangażowaniem oddaje się przygotowaniom do ślubu swoich marzeń. Przeszkadza jej w tym przyjaciółka Monika, która podejrzewa, że ukochany Beatki nie jest tym, za kogo się podaje. Za nic mając gorące uczucia przyjaciółki, rozpoczyna śledztwo, które, wbrew kryminalnym standardom, zaczyna się bez ofiar i zbrodni, a kończy... trupem! Przyjaciółki łączy całkowity brak umiejętności detektywistycznych, kryminalistycznego doświadczenia, sprzętu (chociażby samochodu), a dzieli ? ambiwalentne uczucie do głównego podejrzanego. Mimo piętrzących się przeszkód, krok po kroku ? w brawurowych akcjach i wśród przezabawnych zdarzeń ? udaje się bohaterkom posuwać śledztwo do przodu, aż do zaskakującego finału.

Agacha | 2015-08-26
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 23 sierpnia 2015

Sięgnęłam po książkę, zachęcona opiniami, że jest to bardzo zabawna historia. Mnie jakoś nie rozśmieszyła. Ostatnio szukam książki, przy której będę się świetnie bawić, ale nie udaje mi się to. Może ktoś podpowie coś naprawdę zabawnego?

Justyna | 2014-03-12
Przeczytana: 04 marca 2014

Książka pod tytułem "Zabójczy spadek uczuć" to po troszku romans, przygoda i kryminał w jednym. Opisuje historię Beaty, zakochanej po uszy w przystojnym i inteligentnym Pawełku, który prowadzi własną firmę deweloperską. Idealna miłość prowadzi do idealnego zakończenia, czyli ślubu. Czy jednak tak się stanie? Będzie ślub, miesiąc miodowy, jednak to co się później stanie zaskoczy wszystkich . Na kartkach książki odkrywamy fakty, zdarzenia, które stoją na przeszkodzie miłości. Czy jednak warto walczyć o to uczucie, gdy okazuje się, że osoba którą kochaliśmy bezgranicznie jest zupełnie kimś innym? Na szczęście twardo stąpająca po ziemi przyjaciółka Beaty- Monika, składa w całość wszystkie fakty i odkrywa prawdziwe zamiary i plany Pawełka. Czy zdąży przerwać tą okrutną intrygę? Tego dowiecie się w książce:) Wszystko jednak dobrze się kończy. Książka jest ciekawa, pełna barwnych postaci, którym nie brakuje charakteru. Bardzo szybko się ją czyta. Jedyne co mi przeszkadzało i było już tak...

AKasiaCzyta | 2016-03-31
Przeczytana: 25 marca 2016

Beata i Monika to przyjaciółki od lat. Ostatnio jednak pojawiło się między nimi kilka rys, a to wszystko przez podejrzliwość Moniki
i jej wątpliwości co do zamiarów narzeczonego koleżanki.
Beatka to kobieta delikatna, słodka i bardzo naiwna, dlatego też jej przyjaciółka stara się ją chronić najlepiej jak potrafi. Paweł, przyszły mąż Beaty to mężczyzna tajemniczy, o nieznanej przeszłości i bardzo dominującym charakterze. Fatalny dla niego zbieg okoliczności sprawia, że narzeczona przypadkiem widzi go z niesamowicie piękną kobietą, o której istnieniu nigdy nie powinna się dowiedzieć. Cała sytuacja budzi w Monice jeszcze większą czujność i dziewczyna zaczyna na własną rękę prowadzić śledztwo dotyczące przeszłości Pawła. Okazuje się, że Beatka jest dla niego bardzo wartościowa,
a to wcale nie jest dla niej dobre... W jej życiu zaczynają dziać się bardzo nieprzyjemne rzeczy, ale prawdziwe niebezpieczeństwo dopiero przed nią.

"Zabójczy spadek uczuć" to książka, którą czytałam dwa...

Magda | 2016-05-15
Przeczytana: 15 maja 2016

Powieść czytało mi się lekko i przyjemnie, spędziłam z nią niedzielne przedpołudnie. Powiedzieć, że jest to kryminał, to byłoby z mojej strony trochę na wyrost... Powieść bardziej przypomina mi literaturę kobiecą z tajemnicą, dreszczykiem i intrygą. Intrygą, którą bardzo szybko samemu można rozwiązać.
Poznajemy główną bohaterkę Beatę i jej przyjaciółkę Monikę. Ich przyjaźń trwa już od wielu lat Beata to kobieta delikatna i bardzo naiwna. Wkrótce ma wyjść za mąż za swego idealnego narzeczonego Pawła, w którym nie dostrzega żadnych. Jest on dla niej chodzącym ideałem. Paweł przyszły mąż Beatki, to postać tajemnicza, o nieznanej przeszłości i dominującym sposobie bycia, dla którego los nie zawsze jest łaskawy. Fatalny zbieg okoliczności sprawi, że Beatka zobaczy go z piękną kobietą, o której nigdy nie powinna się dowiedzieć. Dojdzie do ciekawych i intrygujących sytuacji. Wszystkie te sytuacje obudzą czujność w Monice, która na własną rękę poprowadzi śledztwo dotyczące Pawła. Monika...

Joanna | 2010-07-25
Na półkach: Przeczytane, Autorzy polscy

Zawiera elementy kryminału i to głównie mnie skłoniło żeby to przeczytać. Lektura na deszczowy wieczór świetna, zdradzę tylko że ślub był, a resztę doczytacie sami bo sama byłam zaskoczona.

dilbi | 2014-05-28
Przeczytana: 27 maja 2014

Skończyłam ją wczoraj, a dzisiaj nie bardzo pamiętam o czym była :D :D
To chyba najlepsze podsumowanie - chociaż fakt - w trakcie wciąga i to mocno. Czyta się naprawdę szybko i bez wysiłku.
Polecam jako miły dodatek do popołudnia :)

ArtMagda | 2015-12-03

Pierwsza powieśc damskiego duetu, przez mnie czytana jako druga po "Zielonym trabancie", to wciągająca świetna książka, od której nie można się oderwac! Lektura lekka i przyjemna. Idealna rozrywka na letnie popołudnie :)

Nie jest to oczywiście głęboka, ambitna literatura. Nie jest to też najwyższych lotów kryminał. I nie tego należy oczekiwac, dlatego wszelkie porównywania z Chmielewską są moim zdaniem zbędne (a znalazłam takich sporo w sieci), to przecież zupełnie inna szufladka literacka! Jest to natomiast bardzo przyjemna opowieśc, którą nie sposób odłożyc na półkę bez poznania zakończenia. Czyta się płynnnie, intryga jest ciekawa, a bohaterowie wzbudzają sympatię. Niczym świeży powiew morskiej bryzy w upalny dzień. Czego chciec więcej?!

Romantyczna z natury, delikanta Beata przygotowuje się do ślubu z Pawłem - swoim ideałem. Jednak daleko mu do tego idealnego obrazka, o czym wie najlepiej przyjaciółka Beaty - Monika. To ona, zaintrygowana dziwnymi wydarzeniami i podejrzanym...

roteerde | 2011-02-26
Przeczytana: 24 stycznia 2011

Literatura z gatunku łatwych i przyjemnych. Dla mnie nie słusznie porównywalna do Chmielewskiej ze wzg. inny styl.
Dobra na poprawę nastroju, na relaks po ciężkim dniu, nie wymagająca myślenia.
Mamy dwie przyjaciółki: naiwną Beatkę i obrotną Monikę oraz Pawła, faceta Beatki.Oczywiście jako, że ktoś musi być tym złym, Paweł okazuje się podłym draniem, a Beatka naiwną gąską. Wszystko przewidywalne.
Podoba mi się jednak to, że wątek główny ma wiele wątków pobocznych, które składają się na przebieg spisku. Na szczęście wiele sytuacji „po drodze” w jakie pakuje się głównie Monika, która chce pomóc Beatce, jest tak komiczna, że przyjemnie się czyta tą powieść. Warto pochwalić styl pisarski autorek. To chyba dlatego byłam ciągle ciekawa co się wydarzy po drodze zanim oczywiście ona uratuje ją :) Autorki dozują napięcie, ciągle komplikują losy bohaterów, dodają kolejne wątki. Nawet po ciężkim dniu nie zamykały mi się oczy i usta podczas czytania :p

karola | 2014-06-05
Przeczytana: 04 czerwca 2014

Zabawny kryminał (no prawie) z jedną fajną bohaterką, drugą mniej fajną (jak wiadomo nie lubię mimoz uwieszonych na facetach), z ciekawą historią i dobrym zakończeniem. Przyjemne. Lekkie. Doskonałe na jeden wieczór.

zapraszam na http://babski-magiel.pl/mybookcase

kl1976 | 2016-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2016

Typowe ''babskie ''czytadło, z życia wzięte,troche humoru ,intrygi, romansu,idealne do poduchy;) Podobało mi się ..

<3/52>