Wybraniec

Tłumaczenie: Marta Koniarek
Cykl: Generał (tom 6)
Wydawnictwo: ISA
The Chosen

Gorąca drużyna militarnej SF powraca z pierwszą księgą całkowicie nowego, rewelacyjnego sequelu do serii o "Generale"! Umieszczone przez międzygwiezdne sondy na setkach zajmowanych przez ludzi światów, powielone osobowości Raja Whitehalla i starożytnego komputera bojowego znanego jako Centrum pracują razem na rzecz planetarnej jedności. Ich celem jest przygotowanie tych światów do członkostwa...

Umieszczone przez międzygwiezdne sondy na setkach zajmowanych przez ludzi światów, powielone osobowości Raja Whitehalla i starożytnego komputera bojowego znanego jako Centrum pracują razem na rzecz planetarnej jedności. Ich celem jest przygotowanie tych światów do członkostwa w Drugiej Federacji Człowieka. Jednakże na jednej planecie robią coś odwrotnego - na Visager pracują nad tym, by zapobiec jedności. Bowiem na Visager naród-państwo zaciekłych militarystów szykuje się do rozpoczęcia ostatecznej wojny mającej zjednoczyć ich świat - gdy to im się uda, a ich technologia do tego dojrzeje, zwrócą się na zewnątrz, niosąc śmiercionośną zarazę rasizmu ku gwiazdom.

John Hosten jest synem wysoko postawionego generała Wybrańców. Jeffrey Farr jest synem admirała pochodzącego z jedynego narodu na Visager, który jest zdolny do powstrzymania napaści. Dziwnym zrządzeniem losu ci dwaj mężczyźni stali się niczym bracia, zjednoczeni nienawiścią wobec wszystkiego, co Wybrańcy mieli nadzieję osiągnąć. Tylko oni - z pomocą bezcielesnych głosów swoich mentorów z gwiazd - stoją pomiędzy wieczną tyranią na swym świecie i wieczną wojną o galaktykę.

źródło opisu: [ISA, 2004]

ZygZag | 2016-12-04