My wrocławianie... Szkice o przestrzeni społecznej miasta

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
837384502X

Pretekstem do zadania w 2005 roku pytania: kim są dziś wrocławianiea Była sześćdziesiąta rocznica zakończenia drugiej wojny światowej. zamiast rozdrapywać po raz kolejny historyczne rany autorzy książki My wroclawianie... postanowili wykorzystać tę okoliczność jako pretekst do refleksji o mieście w środku Europy, wyjątkowo dobrze symbolizującym skomplikowane losy różnych narodów, zmieniające się prądy historii i wielorakie nurty społeczno-kulturowe. Książka jest zbiorem socjologicznych esejów o tożsamości, społecznej kondycji oraz postawach mieszkańców Wrocławia na początku XXI wieku.

Proteus | 2016-10-26
sandra_anna | 2013-05-23