Joga Mala

Tłumaczenie: Marcin Januszkiewicz
Wydawnictwo: Virya
Yoga Mala
zdrowie, medycyna

Śri Pattabhi Krishna Jois (1915 - 2009) był jedną z najwybitniejszych osobistości jogi. Mieszkał w Majsurze w południowych Indiach. Nauczał asztanga-winjasa-jogi. Przybywały do niego tysiące uczniów, aby pobierać lekcje u źródła."Joga mala" jest pierwszym i najważniejszym podręcznikiem asztangi. Wyjaśnia jej podłoże etyczne i filozoficzne oraz kluczowe pojęcia. Opisuje technikę i efekty Powitań Słońca oraz pierwszej serii asztangi, składającej się z 42 asan."Mala" to girlanda z kwiatów lub różaniec, a "joga mala" w tytule oznacza "girlandę z jogi", która ozdabia praktykującego spokojem, zdrowiem, blaskiem i wiedzą. Pattabhi Jois i B.K.S. Iyengar to mistrzowie, których metody praktykowane są przez największą liczbę osób na świecie. Mieli tego samego guru, lecz rozwinęli różne systemy nauczania. Ich spotkanie podczas 90-tych urodzin Pattabhiego było przykładem jedności jogi i przypomnieniem uczniom o konieczności szacunku wobec tych, którzy podążają różnymi ścieżkami.

źródło opisu: http://samedobre.pl/pl/p/Joga-Mala-asztanga/117

źródło okładki: http://www.jogabutik.pl/files/mala.jpg