Okładka książki Joga Mala

papier
poohcpoohc
7 (1 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Śri Pattabhi Krishna Jois (1915 - 2009) był jedną z najwybitniejszych osobistości jogi. Mieszkał w Majsurze w południowych Indiach. Nauczał asztanga-winjasa-jogi. Przybywały do niego tysiące uczniów, aby pobierać lekcje u źródła."Joga mala" jest pierwszym i najważniejszym podręcznikiem asztangi. Wyjaśnia jej podłoże etyczne i filozoficzne oraz kluczowe pojęcia. Opisuje technikę i efekty Powitań Słońca oraz pierwszej serii asztangi, składającej się z 42 asan."Mala" to girlanda z kwiatów lub różaniec, a "joga mala" w tytule oznacza "girlandę z jogi", która ozdabia praktykującego spokojem, zdrowiem, blaskiem i wiedzą. Pattabhi Jois i B.K.S. Iyengar to mistrzowie, których metody praktykowane są przez największą liczbę osób na świecie. Mieli tego samego guru, lecz rozwinęli różne systemy nauczania. Ich spotkanie podczas 90-tych urodzin Pattabhiego było przykładem jedności jogi i przypomnieniem uczniom o konieczności szacunku wobec tych, którzy podążają różnymi ścieżkami.

źródło opisu: http://samedobre.pl/pl/p/Joga-Mala-asztanga/117

Kalendarium literackie
  • Waleria Komarowa
    29. rocznica
    urodzin
    Jestem Księżniczką. Zabiję, jeśli trzeba zabić. Ułaskawię, jeśli przekonasz, że warto.
  • Oksana Zabużko
    54. rocznica
    urodzin
    a to wszystko to kłamstwo, bo tak naprawdę nic nie mija - choćbyś nie wiem jak bardzo starała się zamaskować przeszłość, zawsze będzie ciemnieć od spodu, przez skórę lat, jak siny wylew...
  • Thomas H. Cook
    67. rocznica
    urodzin
    Jej usta pozostały zamknięte, jednak z jakiegoś powodu byłem pewien, że w ciszy słyszę jej głośny krzyk.
  • Grażyna Szapołowska
    61. rocznica
  • Mika Waltari
    106. rocznica
    urodzin
    I nie jest winą kobiety, gdy zwraca się ona ku innemu mężczyźnie, lecz jest to wina mężczyzny ponieważ nie potrafi dać jej tego czego potrzebuje.
  • William Golding
    103. rocznica
    urodzin
    Jak człowiek się kogoś boi, to go nienawidzi, ale nie może przestać o nim myśleć.
  • Tanith Lee
    67. rocznica
    urodzin
    Dobrze ułożona dama nigdy z niczego nie spada.
  • Wil Haygood
    60. rocznica
  • Italo Calvino
    29. rocznica
    śmierci
    ...kimże jest każdy z nas, jeśli nie wypadkową nabytych doświadczeń, informacji, lektur, wyobrażeń? Życie każdego człowieka jest encyklopedią, biblioteką, inwentarzem przedmiotów, zbiorem rozmaitych stylistyk, gdzie wszystko nieustannie może podlegać przemieszaniu i porządkowaniu na wszelkie możliwe... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku