Okładka książki Joga Mala

papier
poohcpoohc
7,5 (2 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Śri Pattabhi Krishna Jois (1915 - 2009) był jedną z najwybitniejszych osobistości jogi. Mieszkał w Majsurze w południowych Indiach. Nauczał asztanga-winjasa-jogi. Przybywały do niego tysiące uczniów, aby pobierać lekcje u źródła."Joga mala" jest pierwszym i najważniejszym podręcznikiem asztangi. Wyjaśnia jej podłoże etyczne i filozoficzne oraz kluczowe pojęcia. Opisuje technikę i efekty Powitań Słońca oraz pierwszej serii asztangi, składającej się z 42 asan."Mala" to girlanda z kwiatów lub różaniec, a "joga mala" w tytule oznacza "girlandę z jogi", która ozdabia praktykującego spokojem, zdrowiem, blaskiem i wiedzą. Pattabhi Jois i B.K.S. Iyengar to mistrzowie, których metody praktykowane są przez największą liczbę osób na świecie. Mieli tego samego guru, lecz rozwinęli różne systemy nauczania. Ich spotkanie podczas 90-tych urodzin Pattabhiego było przykładem jedności jogi i przypomnieniem uczniom o konieczności szacunku wobec tych, którzy podążają różnymi ścieżkami.

źródło opisu: http://samedobre.pl/pl/p/Joga-Mala-asztanga/117

źródło okładki: http://www.jogabutik.pl/files/mala.jpg

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników

Kalendarium literackie
  • John Irving
    73. rocznica
    urodzin
    Na tym sprośnym świecie [...] jest się czyjąś żoną albo czyjąś dziwką - albo na najlepszej drodze do stania się jedną czy drugą. A jeśli nie pasujesz do żadnej z tych kategorii, dają ci do zrozumienia, że coś jest z tobą nie w porządku
  • Peter Straub
    72. rocznica
    urodzin
    […] nigdy nie można być zbyt szczupłym ani zbyt bogatym.
  • Dorota Wellman
    54. rocznica
    urodzin
    Mogę sobie nie kupić czegoś do jedzenia, ale książkę kupię zawsze. Poluję na wybrane tytuły jak rasowy myśliwy. Czekam na targi książek, bo wiem, że żniwa będą obfite. Jestem szczęśliwa, kiedy tarabanię ciężkie torby z Pałacu Kultury. Nie mogę się doczekać, kiedy w domu otworzę książkę i zacznę nową... pokaż więcej
  • Marek Nowakowski
    80. rocznica
    urodzin
    Żyj po swojemu, własnym życiem, właśnie, dlatego, że ono jest twoje. Można je połączyć z cudzym, ale nie rezygnując z siebie. Bo wtedy, gdy przestaje się być sobą, gdy chce się być tylko tym, co pragną widzieć w nas inni, najłatwiej jest przegrać.
  • Piotr Sztompka
    71. rocznica
  • Szolem Alejchem
    130. rocznica
    urodzin
    Baba zawsze zostaje babą; nie darmo rzekł król Salomon, że pośród tysiąca kobiet ani jednej możliwej nie znalazł. Całe szczęście, dalibóg, że nie ma dziś mody na kilka żon.
  • Maria Józefacka
    73. rocznica
    urodzin
    Warto żyć, jeśli przez każdego z nas wpadnie promień słońca w mroki niepogody.
  • Murray Newton Rothbard
    89. rocznica
  • Philip K. Dick
    33. rocznica
    śmierci
    Nie wiedział wtedy, że utrata zmysłów bywa czasami najwłaściwszą reakcją na rzeczywistość.
  • Jarosław Iwaszkiewicz
    35. rocznica
    śmierci
    A potem przyjdzie śmierć: wszystko rozwiązując niczego nie wyjaśni. Odejdziemy tak, jakeśmy żyli: osobno. Świat nasz własny i jedyny musi nam wystarczyć do śmierci i po śmierci. Byle tylko nie zgłębiać tej myśli do końca, byle tylko nie przemyśleć tego fizycznie. Obumieranie rąk, mącenie się myśli,... pokaż więcej
  • David Herbert Lawrence
    85. rocznica
    śmierci
    Mężczyzna może swoim ciałem być dla kobiety żywym kluczem do całego świata.
  • Horace Walpole
    218. rocznica