Dom na zakręcie

Seria: Do Torebki
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Kornelia Stepan o swoich książkach mówi, że łączą spojrzenie Polki i perspektywę wyzwolonej Europejki. Bohaterka kolejnej jej powieści jest taką właśnie kobietą: świadomą swoich ograniczeń, ale silną, zdecydowaną, dbającą o siebie oraz o niezależność od mężczyzn (choć nie zawsze się to jej udaje). Lucjana miała szesnaście lat, kiedy przeżyła tragedię rodzinną. Wtedy po raz pierwszy zadała sobie pytanie o to, do czego człowiek jest zdolny, jak daleko może się posunąć. Lucy wyszła jednak za mąż, urodziła córkę, została pisarką. Dręczące ją pytanie wraca z dawną mocą po latach gdy ginie osoba, której losy opisała w powieści Psychologiczny portret kobiety po bolesnych przejściach, a zarazem opowieść o poszukiwaniu miłości, akceptacji i swojego miejsca w świecie.

awiola | 2012-10-30
Przeczytana: 30 października 2012

„W życiu każdego człowieka nieuchronnie nadchodzi moment, kiedy zadaje sobie pytanie o to, co było i co jest możliwe? O granice. Do czego był albo jest zdolny. Pytanie to musi się pojawić i jest częścią fundamentalnej prawdy o nas, o tym, kim jesteśmy albo co jest równie ważne, kim moglibyśmy być”

Wieloznaczna, dziwna i zarazem pociągająca. To mogę wam napisać na wstępie o książce „Dom na zakręcie”. Czy chciałabym kiedyś do niej wrócić? Tego właśnie nie wiem, chociaż cały czas jestem zaintrygowana tą powieścią.

Kornelia Stepan to pisarka pochodząca z polsko-niemieckiej rodziny. Jest absolwentką nauk politycznych, które ukończyła w Polsce oraz dziennikarstwa w Niemczech. Przez jakiś czas pracowała w rozgłośni radiowej w Bawarii. Używając pseudonimu Angelika Blume pisywała do "Sueddeutsche Zeitung". Autorka obecnie mieszka w Monachium i Warszawie, swój czas całkowicie poświęca córkom i pisarstwu.

Bohaterką omawianej przeze mnie książki jest Lucjana. Kobieta, która w wieku...

goga1983 | 2015-03-12
nieuczesanaBuka | 2014-08-09