Istnieją nie tylko historie miłosne, jest także Historia Miłości. Jak przebiegała ewolucja intymnego życia człowieka od epoki kamiennej aż do naszych dni? Jak traktowano namiętność, erotyzm, uwodzicielstwo czy niewierność? Okazuje się, że ludzie nigdy nie igrali z miłością, w każdej epoce narzucali jej ograniczenia i normy, a seks nie zawsze był festynem radości. Ale historia miłości to także dzieje upominania się o elementarne ludzkie prawo prawo do kochania wbrew narzuconym przez społeczeństwo i religię nakazom. To również dzieje przemian w sferze seksualności, dzięki którym żyjemy dziś w wyzwolonym świecie. Czy jednak w atmosferze wolności i swobody łatwiej jest kochać niż kiedyś, w czasach ograniczeń i przymusu?

Michał | 2016-08-18
Przeczytana: 2005 rok