Demain

Wydawnictwo: XO Editions
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
francuski
MartaNapiorek

Emma vit à New York. À 32 ans, elle conti­nue de cher­cher l’homme de sa vie. Matthew habite à Boston. Il a perdu sa femme dans un ter­ri­ble acci­dent et élève seul sa fille de quatre ans. Ils font connais­sance grâce à Internet et bien­tôt, leurs échanges de mails les lais­sent penser qu’ils ont enfin droit au bon­heur. Désireux de se ren­contrer, ils se don­nent rendez-vous dans un petit...

Ils font connais­sance grâce à Internet et bien­tôt, leurs échanges de mails les lais­sent penser qu’ils ont enfin droit au bon­heur. Désireux de se ren­contrer, ils se don­nent rendez-vous dans un petit res­tau­rant ita­lien de Manhattan.

Le même jour à la même heure, ils pous­sent chacun à leur tour la porte du res­tau­rant. Ils sont conduits à la même table et pour­tant… ils ne se croi­se­ront jamais.

Jeu de men­son­ges ? Fantasme de l’un ? Manipulation de l’autre ? Victimes d’une réa­lité qui les dépasse, Matthew et Emma vont rapi­de­ment se rendre compte qu’il ne s’agit pas d’un simple rendez-vous manqué…

źródło opisu: http://www.xoeditions.com/Demain

źródło okładki: http://www.guillaumemusso.com/roman-14-demain.html

Gosia | 2015-08-04
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 03 sierpnia 2015

Chyba tylko Guillaume Musso potrafi sprawić, że ja która nie lubię zbyt fantastyki, podróży w czasie itp. historii, zaczynając czytać jego książkę, przepadam bez reszty. Nigdy ich nie kupuję, bo ta historia starcza mi zazwyczaj na jeden dzień. Przeczytałam prawie wszystkie książki, które napisał (zostały mi jeszcze dwie). Uwielbiam go za te jego niekonwencjonalne pomysły na fabułę i plątanie czasów i przestrzeni. Od dawna należy do moich ulubionych autorów.
Nie zawiódł mnie i tym razem, a dość dawno już czytałam jego powieść i tylko utwierdziłam się w przekonaniu, jak bardzo lubię te jego historyjki.
Pomimo wielokrotnego wykorzystywania przez pisarza motywu rozbieżności czasowych bohaterów i tak fabuła zaskakuje oraz wciąga bez możliwości oderwania się od książki. Trochę miłości, trochę kryminału i trochę fantastyki i wyszła z tej mieszanki świetna książka.
Polecam wielbicielom takich historii.

Paco | 2016-03-20
Na półkach: Przeczytane, Astralny Man
Przeczytana: 20 marca 2016

Absolutnie nic na to nie poradzę.
Mam świadomość, że pozycja ta, nie wniosła w moje życie nawet grama nowych doznań. Zdaję sobie sprawę, że jest cała góra wartościowszych książek. Lecz czuję miętę. Do stylu Musso. Do przekonania, już od początku, że choćby nie wiem jak było źle, będzie happy end. To mnie dziwnie uspokaja i pozostawia luz. Sprawia, że opowiadana historia jest odskocznią od codziennej rutyny, gdzie ciężko o fartowny finał. Autor po raz kolejny uderza w asomatyczną strunę, a ja słucham tych dźwięków zachłannie. Bo chcę wierzyć, że ktoś, gdzieś czuwa. Że nie jesteśmy pozostawieni na pastwę losu. Że jest...opatrzność.
Chcę wierzyć.

Kiwi_Agnik | 2015-05-12
Przeczytana: 12 maja 2015

"To szalone marzenie wszystkich ludzi, żeby cofnąć czas, naprawić własne błędy i zapobiec niesprawiedliwości"

Piękna, nieprzewidywalna, skłaniająca do refleksji, magiczna, porywająca i urzekająca opowieść ukazująca jak ulotne jest życie i jak wiele jest rzeczy i spraw, na które mamy, ale i poniekąd nie mamy wpływu.

Bardzo dobrze wykreowane postacie oraz idealnie nakreślone ich uczucia i myśli, fabuła miejscami naginana za bardzo, ale taki styl autora.

Książki Pana Musso choć są fabularnie bardzo do siebie zbliżone, to za każdym razem mnie zaskakują.

Polecam.

AuroraBorealis | 2015-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2015

Kiedy zapisywałam się na tą książkę w bibliotece myślałam, że będę na nią długo czekać, bo to kolejna „chodliwa” powieść. Ale tym razem miałam wyjątkowe szczęście i sympatyczna pracownica biblioteki zrobiła dla mnie wyjątek i mogłam przeczytać ten tytuł wcześniej z czego bardzo się ucieszyłam.

Akcja znowu rozgrywa się w Nowym Jorku (widać autor lubi NY) i w Bostonie. Historia opowiada o 30 parolatkach - Matthew to wykładowca filozofii na uniwersytecie, wdowiec (tj w „Uratuj mnie”) i ojciec 4,5 letniej dziewczynki - Emily, który nie może zakończyć osobistej żałoby po śmierci żony Kate, która zginęła w wypadku samochodowym dokładnie rok wcześniej. Nasza bohaterka to Emma z zawodu sommelier, kobieta o poranionej psychice i niestabilnej osobowości, głównie przez swoje przeżycia związane z wyborem niewłaściwych mężczyzn. Nie ma rodziny, przyjaciół, najbliższej osoby – ma za to psa rasy Shar pei o imieniu Clovis. Fabuła bardzo podobna do filmu „Dom nad jeziorem” i trochę (ale tylko...

FairytaleePrincess | 2017-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2017

Kolejna książka Musso za mną. Zostało mi ich do przeczytania tak mało, że poważnie się zastanawiam, co ja będę czytać, gdy połknę już wszystko co napisał..
Na szczęście teraz nie czas na dumanie o tym, pora, bym powiedziała Wam kilka słów na temat "Jutro"
Jak zwykle - nie zawiodłam się! Musso jest mistrzem w tworzeniu wielowątkowych powieści które mieszczą w sobie thriller, sci-fi i romans i robi to w charakterystyczny sobie sposób, tak, że jego dzieł nie sposób byłoby pomylić z żadnymi innymi, choćbyśmy nie mieli podanego autora.
Niedawno przeczytany przeze mnie "Central Park" miał tendencję spadkową, na początku było super, potem niestety trochę gorzej. Tutaj było odwrotnie. Na początku byłam trochę rozczarowana, ale później coraz bardziej przekonywałam się do tej historii, a koniec naprawdę bardzo bardzo mi się podobał.
Jak to ten pisarz ma w zwyczaju - wszystko dopięte na ostatni guzik i wyjaśnione do końca. Lecz ta książka ma w pewien sposób zakończenie otwarte. Mimo, iż jest...

Kasiek | 2015-01-26
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2015
Przeczytana: 26 stycznia 2015

Książka z nietuzinkową fabułą, łączącą lekki kryminał z romansem. Interesujący bohaterowie i uknuta intryga sprawiają, że trudno ją odłożyć. Nieprzewidywalne zwroty akcji przez cały czas utrzymują zainteresowanie. Nie odpowiada mi jedynie fakt przenoszenia w czasie. Preferuję raczej realistyczne historie. Mimo to, jednak książka mnie wciągnęła.

gwiazdka | 2014-12-30
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 30 grudnia 2014

Zaczyna się całkiem ciekawie, ale po kilku rozdziałach zastanawiałam się, czy jednak jej nie odłożyć, nie moja bajka. Postanowiłam wytrzymać i raczej nie żałuję. Książkę czyta się szybko i lekko, pewnie po części za sprawą czcionki, po części zaś treści i intrygi. Nie przypadło mi do gustu przenoszenie się w czasie, bo nie mieści się to w moich zainteresowaniach i to jest, moim zdaniem, najpoważniejsza wada „Jutra". Do zalet należy ciekawa intryga oraz szybka akcja. Jako, że autor jest Francuzem wiadomo, że bohaterowie często siadają do stołu i równie często wymienia się przeróżne dania, co w żaden sposób nie wpływa na akcję, jedynie urozmaica (jeśli ktoś lubi) treść.

Jeśli chodzi o bohaterów, to niby lubiani przez otoczenie, a opisywani w sposób, w który ta sympatia wydaje się nie na miejscu, oczywiście autor dyskretnie wskazuje czytelnikowi, komu ten ma kibicować, ale naprawdę sympatycznej postaci nie znalazłam tutaj, wydaje się, że wszyscy do siebie są dość podobni. ...

Alicja | 2014-09-21
Przeczytana: 21 września 2014

"Prawdy, które najmniej chcemy poznać, to te, których powinniśmy się dowiedzieć jak najszybciej, dla naszego dobra".
Ciekawa historia znajomości profesora filozofii Matthewa Shapiro i sommelierki Emmy Lovenstein w "dziwnym zakrzywieniu czasoprzestrzeni".Sytuacja w jakiej się znaleźli zaprzeczała wszelkiej logice.Co prawda naukowcy potwierdzają istnienie paradoksów czasowych i funkcjonowaniu świata równoległego, lecz czy tak jest w rzeczywistości?.
On załamany po tragicznym wypadku żony wdowiec, wychowujący czteroletnią córeczkę,ona rozchwiana emocjonalnie kobieta obawiająca się samotności i pragnąca udanego związku, który dawałby jej poczucie bezpieczeństwa.Przypadkowy zakup używanego laptopa wywraca ich życie do góry nogami.Jak daleko można się posunąć dla miłości? Okazuje się że bardzo daleko. Jest jednak granica, której większość ludzi nie przekroczy.Jak przekracza się granicę między miłością i szaleństwem?. Jak długo można bezkarnie igrać z przeznaczeniem? Jaka jest cena za...

Dia | 2015-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2015

Na początku wielkie rozczarowanie tym,że pomysł jest zaczerpnięty z filmu " Dom nad Jeziorem" z Keanu Reeves i Sandrą Bullock. Po Musso zawsze spodziewam się czegoś nowego a tu taka przewidywalna i skopiowana fabuła. Na szczęście wątek się rozwija i wprowadza dużo z sensacji i akcji do opowieści. Koniec słaby i taki koniec hollywoodzki.
Mimo to czyta się bardzo przyjemnie i szybko książka się kończy co na pewno trzeba zaliczyć do dużych plusów autora. Dla mnie jednak to jego najsłabsza ksiązka.

| 2015-10-14