Okładka książki Pamięć

Pamięć

Autor:
Cykl: Ocalenie (tom 2) | Seria: Rodzina Baxterów
tłumaczenie
Agnieszka Rasztawicka-Szponar
Remember
wydawnictwo
Polskie Wydawnictwo Encyklopedyczne
saga
typ
papier
7,59 (114 ocen i 10 opinii)

Opis książki

Ashley Baxter stara się zapomnieć o przeszłości. Przeświadczona, że nikt – włącznie z Bogiem – nie może jej pokochać, spotyka na swojej drodze ludzi, dzięki którym odnajduje sens życia. I właśnie wtedy nadchodzi koszmar 11 września. Landon Blake, zakochany w Ashley już od szkoły średniej, przyłącza się do akcji ratunkowej w Strefie Zero... To wydarzenie na zawsze odmieni życie rodziny...

I właśnie wtedy nadchodzi koszmar 11 września. Landon Blake, zakochany w Ashley już od szkoły średniej, przyłącza się do akcji ratunkowej w Strefie Zero... To wydarzenie na zawsze odmieni życie rodziny Baxterów, przypominając im o tym, co ważne i doprowadzając do trudnych, rozdzierających serce wyborów.

"Pamięć" to druga, po "Ocaleniu", część sagi rodziny Baxterów.

źródło opisu: Polskie Wydawnictwo Encyklopedyczne, 2007

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Zaintrygowana | 2014-06-18

Szczerze powiedziawszy, przeczytałam ją o wiele szybciej niż pierwszą część. Przyzwyczaiłam się już do specyficznych odniesień, a fabuła, mimo tego, że nie zaskakiwała, mocno mnie wciągnęła. Książka jest momentami bardzo wzruszająca, szczególnie, gdy mowa o starszych ludziach, z którymi pracuje Ashley oraz o wydarzeniach 11 września z punktu widzenia zwykłego obywatela Stanów. Początkowo mentalność bohaterów mnie drażniła, gdyż była bardzo daleka od mojej, dlatego nie rozumiałam ich postępków, jednak obecnie myślę, że autorzy napisali po prostu coś na kształt przewodnika po życiu w miłości i akceptacji drugiego człowieka. Bo to tego sprowadzają się losy rodziny Baxterów, chociaż ich odczucia i światopoglądy zmieniają się zbyt szybko, co jest dla mnie nieautentyczne i bardzo naiwne. Rozterki charakterów nie mają w sobie żadnej głębi, a metamorfozy mają jeden cel- zawsze pozostaje jedna "czarna owca" odrzucająca rodzinne wartości, choć zmienia się osoba, która nią jest.

qwer17 | 2013-07-11

Książka z mojej ulubionej sagi :) Wzruszająca, pełna emocji i zwrotów akcji a także mające swoje przesłanie.Mimo swej grubości przeczytałam w bardzo krótkim czasie i nie mogłam się doczekać aż wypożyczę kolejną część :)

ceylonka | 2011-07-18
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 18 lipca 2011

Ten cykl ma w sobie coś takiego, że trafia w najczulsze miejsca.
Niesamowite jest to, ile pytań podsuwa nam ta powieść i ile przemyśleń wymusza...

Diana | 2011-07-03

Jak każda inna część, genialna książka. Na prawdę warto przeczytać całą sagę.

Aneta | 2012-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2012

II część wspaniałej sagi o rodzinie Baxterów. PAMIĘĆ traktuje o... pamięci, o wspomnieniach,które często jako jedyne potrafią dawać siłę do życia. Polecam!

kasiunia2408 | 2012-08-24

Cała seria po prostu rewelacyjna :)

Karolina | 2014-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2014

II część sagi rodziny Baxterów to książka poruszająca, napełniająca czytelnika spokojem i nadzieją. Według mnie "Pamięć" jest o niebo lepsza od poprzedniej części - "Ocalenia". Po pierwsze książka jest o wiele ciekawsza, porusza więcej tematów i obejmuje kilka wątków. Po drugie wzbudziła we mnie większe emocje. Najciekawszy dla mnie był wątek mieszkańców domu opieki. To naprawdę dobra pokrzepiająca lektura. Polecam.

jusia1986 | 2012-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2012

Zaczynając czytać sagę od części 11 miałam zupełnie inne wyobrażenie na temat Ashley, i choć później uległo ono zmianie, nadal wzbudzała moją wielką sympatię, być może jeszcze większą...

Cała książka mówi o jednym, o "pamięci" o jej ważnym oddziaływaniu na nasze życie w różnym jego aspekcie. Jak zwykle strzał w 10! Chcę więcej...

polsza-nie-zagranica | 2013-01-31
Przeczytana: 2012 rok

Dla kogoś kto lubi rodzinne sagi - całkiem niezła. Opowieść o pewnej amerykańskiej, pobożnej rodzinie, która spotyka się z problemami dnia codziennego i wspólnie stara się je pokonywać.

Zuza1956 | 2013-12-30

Kalendarium literackie
  • Lewis Carroll
    183. rocznica
    urodzin
    - Ale ja nie chciałabym mieć do czynienia z wariatami - rzekła Alicja.
    - O, na to nie ma już rady - odparł Kot. - Wszyscy mamy tutaj bzika. Ja mam bzika, ty masz bzika.
    - Skąd może pan wiedzieć, że ja mam bzika? - zapytała Alicja.
    - Musisz mieć. Inaczej nie przyszłabyś tutaj.
  • Clarissa Pinkola Estés
    70. rocznica
    urodzin
    Aby obcować z dziką stroną swej natury, kobieta musi na jakiś czas zostawić świat i pogrążyć się w stanie odosobnienia (aloneness) w najstarszym sensie tego słowa.(...)Właśnie taki jest cel samotności - stać sie jednią.
  • Frank Miller
    58. rocznica
    urodzin
    W tym, co robię, nie ma ode mnie lepszego. Ale to, w czym jestem najlepszy, nie jest zbyt przyjemne.
  • Leopold Sacher-Masoch
    179. rocznica
    urodzin
    Mężczyzna kieruje się w życiu zasadami, kobieta tylko uczuciem, jakie ją w danej chwili ogarnia. Nie zapomnij o tym i nie czuj się nigdy bezpiecznie u boku kobiety, którą kochasz.
  • Eliette Abecassis
    46. rocznica
    urodzin
    My, kochankowie godzin, które idą w zapomnienie, kochankowie dni, które mijają, zatrzymajmy czas, pozostańmy tu na chwilę, a ta niech trwa cały dzień dla nas, zwróconych twarzami ku sobie w tym pociągu wiozącym nas w nieznane.
  • Wojciech Albiński
    80. rocznica
    urodzin
    Rozmowy z gwiazdami zawsze kończą się zwycięstwem gwiazd.
  • Steve Leialoha
    63. rocznica
  • Helena Sęk
    77. rocznica
  • Jerome David Salinger
    5. rocznica
    śmierci
    Lepiej nikomu nic nie opowiadajcie. Bo jak opowiecie – zaczniecie tęsknić
  • John Updike
    6. rocznica
    śmierci
    Z reguły jest tak, że każde małżeństwo składa się z arystokraty i wieśniaka. Z nauczyciela i ucznia.
  • Jan Baszkiewicz
    4. rocznica
    śmierci
    Owszem, można rzec, że rewolucja francuska rozrzutnie marnowała świetne polityczne talenty; ale przecież to ona, i dopiero ona pozwoliła im się w ogóle ujawnić! To dzięki niej z obdłużonych adwokatów, z lekarzy bez klienteli, z publicystów bez czytelników, z inteligenckiej bohemy - wyrastali mężowie... pokaż więcej
  • Kazimierz Smoleń
    3. rocznica
  • Izaak Babel
    75. rocznica
    śmierci
    Gedali oplata mnie jedwabnymi rzemykami przydymionych swoich spojrzeń".
  • Stepan Chapman
    1. rocznica
    śmierci
    Na czym to ja...? A tak, kręgielnia. Połknęłam tatę. Moje nerwy wyszły mi przez skórę.

Znajdź nas na Facebooku