Okładka książki Pamięć

Pamięć

Autor:
Cykl: Ocalenie (tom 2) | Seria: Rodzina Baxterów
tłumaczenie
Agnieszka Rasztawicka-Szponar
Remember
wydawnictwo
Polskie Wydawnictwo Encyklopedyczne
saga
typ
papier
7,53 (107 ocen i 10 opinii)

Opis książki

Ashley Baxter stara się zapomnieć o przeszłości. Przeświadczona, że nikt – włącznie z Bogiem – nie może jej pokochać, spotyka na swojej drodze ludzi, dzięki którym odnajduje sens życia. I właśnie wtedy nadchodzi koszmar 11 września. Landon Blake, zakochany w Ashley już od szkoły średniej, przyłącza się do akcji ratunkowej w Strefie Zero... To wydarzenie na zawsze odmieni życie rodziny Baxterów, p...

I właśnie wtedy nadchodzi koszmar 11 września. Landon Blake, zakochany w Ashley już od szkoły średniej, przyłącza się do akcji ratunkowej w Strefie Zero... To wydarzenie na zawsze odmieni życie rodziny Baxterów, przypominając im o tym, co ważne i doprowadzając do trudnych, rozdzierających serce wyborów.

"Pamięć" to druga, po "Ocaleniu", część sagi rodziny Baxterów.

źródło opisu: Polskie Wydawnictwo Encyklopedyczne, 2007

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
Zaintrygowana | 2014-06-18

Szczerze powiedziawszy, przeczytałam ją o wiele szybciej niż pierwszą część. Przyzwyczaiłam się już do specyficznych odniesień, a fabuła, mimo tego, że nie zaskakiwała, mocno mnie wciągnęła. Książka jest momentami bardzo wzruszająca, szczególnie, gdy mowa o starszych ludziach, z którymi pracuje Ashley oraz o wydarzeniach 11 września z punktu widzenia zwykłego obywatela Stanów. Początkowo mentalność bohaterów mnie drażniła, gdyż była bardzo daleka od mojej, dlatego nie rozumiałam ich postępków, jednak obecnie myślę, że autorzy napisali po prostu coś na kształt przewodnika po życiu w miłości i akceptacji drugiego człowieka. Bo to tego sprowadzają się losy rodziny Baxterów, chociaż ich odczucia i światopoglądy zmieniają się zbyt szybko, co jest dla mnie nieautentyczne i bardzo naiwne. Rozterki charakterów nie mają w sobie żadnej głębi, a metamorfozy mają jeden cel- zawsze pozostaje jedna "czarna owca" odrzucająca rodzinne wartości, choć zmienia się osoba, która nią jest.

qwer17 | 2013-07-11

Książka z mojej ulubionej sagi :) Wzruszająca, pełna emocji i zwrotów akcji a także mające swoje przesłanie.Mimo swej grubości przeczytałam w bardzo krótkim czasie i nie mogłam się doczekać aż wypożyczę kolejną część :)

ceylonka | 2011-07-18
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 18 lipca 2011

Ten cykl ma w sobie coś takiego, że trafia w najczulsze miejsca.
Niesamowite jest to, ile pytań podsuwa nam ta powieść i ile przemyśleń wymusza...

Diana | 2011-07-03

Jak każda inna część, genialna książka. Na prawdę warto przeczytać całą sagę.

Aneta | 2012-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2012

II część wspaniałej sagi o rodzinie Baxterów. PAMIĘĆ traktuje o... pamięci, o wspomnieniach,które często jako jedyne potrafią dawać siłę do życia. Polecam!

kasiunia2408 | 2012-08-24

Cała seria po prostu rewelacyjna :)

Karolina | 2014-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2014

II część sagi rodziny Baxterów to książka poruszająca, napełniająca czytelnika spokojem i nadzieją. Według mnie "Pamięć" jest o niebo lepsza od poprzedniej części - "Ocalenia". Po pierwsze książka jest o wiele ciekawsza, porusza więcej tematów i obejmuje kilka wątków. Po drugie wzbudziła we mnie większe emocje. Najciekawszy dla mnie był wątek mieszkańców domu opieki. To naprawdę dobra pokrzepiająca lektura. Polecam.

jusia1986 | 2012-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2012

Zaczynając czytać sagę od części 11 miałam zupełnie inne wyobrażenie na temat Ashley, i choć później uległo ono zmianie, nadal wzbudzała moją wielką sympatię, być może jeszcze większą...

Cała książka mówi o jednym, o "pamięci" o jej ważnym oddziaływaniu na nasze życie w różnym jego aspekcie. Jak zwykle strzał w 10! Chcę więcej...

polsza-nie-zagranica | 2013-01-31
Przeczytana: 2012 rok

Dla kogoś kto lubi rodzinne sagi - całkiem niezła. Opowieść o pewnej amerykańskiej, pobożnej rodzinie, która spotyka się z problemami dnia codziennego i wspólnie stara się je pokonywać.

Zuza1956 | 2013-12-30

Kalendarium literackie
  • Ena Lucia Portela
    42. rocznica
    urodzin
    Ćwiczyła na przyszłość, żeby jak najlepiej wykonywać zawód, który wybrała. - Aktorka? - zapytała Yadelis. - Tajna agentka? - zapytałam ja. Nie, nic z tych rzeczy. Aktorki i tajne agentki odtwarzają scenariusze napisane przez innych. Ona chciała tworzyć swoje własne scenariusze, snuć swoje własne kła... pokaż więcej
  • Eleanor Hodgeman Porter
    146. rocznica
    urodzin
    Widzisz, chciałam mieć lalkę i tatuś o nią poprosił, ale kiedy nadesłano zebrane dary, nie było w nich ani jednej lalki, tylko małe, drewniane inwalidzkie kule. I wtedy to się zaczęło.[...] Należy we wszystkim zawsze dojrzeć jakąś dobrą stronę i cieszyć się z niej, obojętnie jaką. I graliśmy w to od... pokaż więcej
  • Tomasz Lew Leśniak
    37. rocznica
  • Brandon Sanderson
    39. rocznica
    urodzin
    Życie ponad śmiercią. Siła ponad słabością. Podróż ponad celem.
  • Jean-Louis Fournier
    76. rocznica
    urodzin
    Nie ma nic trudniejszego, jak zrobić coś, co jest niepodobne do niczego.
  • Paolo Giordano
    32. rocznica
    urodzin
    Już się nauczył, że wyborów dokonuje się w kilka sekund, a ich skutków doświadcza się przez resztę życia.
  • Richard Hammond
    45. rocznica
  • Jean Genet
    104. rocznica
    urodzin
    Ciotki to wielkie immoralistki.
  • Emily Jane Brontë
    166. rocznica
  • Virginia Cleo Andrews
    28. rocznica
    śmierci
    Miłość nie zawsze przychodzi, kiedy się tego chce. Czasami się po prostu przydarza mimo naszej woli".
  • Frans Gunnar Bengtsson
    60. rocznica
    śmierci
    Dać mężczyźnie miecz, to jak dać kobiecie zwierciadło. Nie mają już wtedy oczu dla niczego innego.
  • Ned Vizzini
    1. rocznica
    śmierci
    - Jeśli teraz wyjdziecie, Gilliam pozwoli wam dołączyć do załogi, ahoj! Przeżyjecie wspaniałe morskie przygody!
    - Przygody? - krzyknął Brendan. - Przestrzeliłeś mi ucho, koleś!
    - Wybacz - powiedział Gilliam. - Jeśli to jakieś pocieszenie, w zeszłym roku straciłem pośladek!

Znajdź nas na Facebooku