Siarka

Cykl: Pendergast (tom 5)
Wydawnictwo: G+J
Brimstone
Siarka

Cieszący się złą sławą krytyk sztuki Jeremy Grove zostaje znaleziony martwy we własnym domu, w zamkniętym od wewnątrz pokoju. ślad kopyta wypalony na deskach podłogi i zapach siarki sugerują, że to dzieło diabła. Agent specjalny FBI Pendergast wraz z oficerem policji D Agostą nie wierzą w ingerencję sił nadprzyrodzonych i zaczynają prowadzić intensywne śledztwo. W pogoni za mordercą przenoszą się ze współczesnego Nowego Jorku do owianych tajemnicą Włoch. Okładka: miękka, Rok wydania: 2004,

Krzysiek88 | 2017-02-18

Średnio mi się to podobało a końcówka to już naprawdę niezrozumiała była dla mnie.

agata_m | 2011-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2011

Książka jest niesamowita :) Kryminał z wątkiem metafizycznym. Trzyma w napięciu od pierwszych do ostatnich stron. Pomimo dosyć dużej objętości (ponad 500 stron) przeczytałam ją prawie jednym tchem. Dodatkowym, niepodważalnym atutem książki jest postać dość ekscentrycznego agenta FBI - Aloysiusa Pendergasta. Gorąco polecam :)

Mel | 2014-02-25
Na półkach: Horror, Przeczytane

Skończyłam piąty tom i myślę, żeby urozmaicić sobie czas czymś innym... ale i tak myśli błądzą mi wokół szóstej części ;) Najwyraźniej zalazł mi za skórę ten wybitnie dziwaczny "albinos" :D

Mamy tu horror, sensację, kryminał. Fajne połączenie. Dobrze i szybko się czyta. Chętnie zabieram się za kolejne części.

Honorka22 | 2014-05-03
Przeczytana: 03 maja 2014

Książki pisane w duecie to marnej klasy czytadła - według mnie nic bardziej mylnego, czego przykładem jest "Siarka". To bardzo dobrej klasy thriller, posiadający szybkie tempo akcji, wprawiające z każdą stroną w ogromne zaciekawienie, które w bardzo przyjemny sposób prowadzi do ostatniej strony.

eva40 | 2014-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Kolejna z agentem Pendergastem i policjantem D`Agostą. Wiara w diabła i Stradivarius. Za takie historię lubię Prestona i Childa.

cavaliero | 2016-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2016

Niby czytało się dobrze, ale zupełnie nie było chemii między mną, a tą siarką całą i diabłem. Pendergast cały czas jako bohater też nie przekonuje. No i skopana końcówka zaważyła na bardzo przeciętnym odbiorze książki. Mając w pamięci dobre poprzednie tytuły duetu poczułem zawód.

Julia_Anna | 2014-10-14
Przeczytana: 13 października 2014

Fantastyczna książka, trzymająca w napięciu i arcyciekawa. Nie mogłam się od niej oderwać.
Powraca D'Agosta, pojawia się intrygujący wątek z przeszłości Pendergasta, a główna nić fabularna jest doskonale poprowadzona. Akcja powieści toczy się szybko, nie ma dłużyzn, za to pełno jest nagłych zwrotów i niespodzianek. Pojawiają się dość diaboliczne nawiązania. Na wyróżnienie zasługuje zwłaszcza druga część książki, tocząca się głównie we Włoszech. Autorzy znów nie zawiedli w kwestii postaci - wykreowali kilku naprawdę ciekawych bohaterów, z głównym antagonistą na czele.
Mogę polecić "Siarkę" z czystym sumieniem, podobnie jak i inne pozycje z tej serii.

Thomas29Needles | 2012-10-13
Przeczytana: 2011 rok

"Siarka" jest absolutną rewelacją, wstępem do 'czegoś większego'.

Mamerkus | 2013-10-09
Przeczytana: 09 października 2013

Nie podoba mi się kierunek, w którym zmierzają fabuły i losy bohaterów kolejnych czytanych przeze mnie powieści mojego ulubionego (póki co) duetu Preston&Child. Gdzieś tak od "Gabinetu osobliwości" zaznacza się niebezpieczny zwrot w stronę makabry, okrucieństwa i za wszelką cenę szokowania czytelnika. Preston&Child zaczęli się skupiać na bohaterach, złych i dobrych, których zadaniem jest ciągnąć fabułę do przodu. Nie jest to jednak dobry pomysł, bo zwyczajnie panowie nie mają talentu do dobrej charakterystyki psychologicznej postaci. Tytułem przykładu w takim "Relikcie" bohaterowie byli ważni, ale całość do przodu ciągnął doskonały wątek naukowy i groza roztaczana w podziemiach muzeum przez przerażające monstrum. Geniusz "Reliktu" polegał właśnie na doskonałym wyważeniu proporcji pomiędzy fenomenalnym pomysłem fabularnym, poprawnie przedstawionymi bohaterami i miejscem akcji. Od "Gabinetu osobliwości" poprzez "Martwą naturę z krukami", aż do recenzowanej "Siarki" zaczyna być dla...

Via | 2015-01-03
Przeczytana: 2014 rok

Początkowo wydaje się, że cała sprawa jest robotą diabła. Niektórzy bardzo starają się wybić to innym z głowy, jednak takie rozwiązanie samo się nasuwa. Tym bardziej, że we wcześniejszych powieściach o Pendergaście występują elementy fantastyczne - są unaukowione, ale dalej wiemy, że w normalnym świecie coś takiego się nie zdarzy. Albo przynajmniej mamy taką nadzieję. Ta książka jest właściwie klasycznym kryminałem - zbrodnia, przesłuchania, zbrodnia, pościg.
Dowiadujemy się, że Pendergast ma brata i że brat ten chce popełnić jakieś straszne przestępstwo. Jednak to wszystko - zaledwie kilka zdań w całej powieści.