Sprawa zdenerwowanej wspólniczki

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

wiejskifilozof | 2016-05-27

Szybko się czyta,tak raz dwa.Temat prosty,zabójstwo i oskarżona kobieta.
Książka napisana w roku 1955,może styl już nie ten.
Ale,jak pisałem nie znam się na literaturze.Za to miałem mnóstwo frajdy z czytania.

Mako | 2014-05-03
Przeczytana: 02 maja 2014

Lekkie czytadełko dla miłośników starych [może nawet staromodnych] bezkrwawych kryminałów, ze szczególną preferencją klimatu prawniczego.
W kancelarii Perry'ego Masona zjawia się kobieta (piękna oczywiście), z prośbą o realizację misternie uknutego planu, aby odświeżyć uczucia małżonka, romansującego na boku z pewną panią. Dzisiaj pewnie taki amancik zostałby wysłany do wszystkich diabłów, ale akcja dzieje się w latach 50tych, kiedy stan małżeński wyznaczał status kobiety, zatem z tej perspektywy intryga nie jest naciągana.
Początkowo wszystko idzie zgodnie z planem, potem jednak pojawia się nieboszczyk, który wszystko psuje. Czy aby na pewno? Czy może jednak nie był częścią planu. Innego planu.
Dochodzenie do prawdy odbywa się przed sądem, gdzie enfant terrible kalifornijskiej palestry zmierza się z zadufanym w sobie prokuratorem, próbując wybronić swoją klientkę przed stryczkiem. Ona mu jednak tego zadania nie ułatwia, ciągle wychodzą bowiem na jaw jej nowe kłamstwa i...

Catalina | 2011-05-10
Przeczytana: 09 maja 2011