W pogoni za Elizą

Tłumaczenie: Magdalena Sikorska
Cykl: Siostry Cynster (tom 2)
Wydawnictwo: BIS
In Pursuit of Eliza Cynster
romans, porwanie, bal, podstęp, miłość

Eliza Cynster zostaje porwana z balu zaręczynowego swojej siostry. Jest zdeterminowana, by uciec porywaczom, chętnie więc przyjmuje pomoc miłego Jeremy'ego Carlinga. Jeremy wprawdzie wolałby poświęcać czas nauce niż awanturniczym przygodom, jednak czuje się w obowiązku pomóc pięknej pannie, która znalazła się w tarapatach. Wspólna ucieczka przed tajemniczym Szkotem, który chce podstępem zdobyć jedną z sióstr Cynster, okaże się nie tylko pełna niebezpiecznych przygód, ale też rodzącej się namiętności.

źródło opisu: http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=1028

źródło okładki: http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=1028

Eliza zostaje porwana z przyjęcia zaręczynowego odbywającego się w domu Diabła, zostaje porwana przez tego samego człowieka co jej starsza siostra kilka tygodni wcześniej. Musi szybko musi znaleźć sposób by uciec, po drodze przy granicy ze Szkocją spotyka Jeremy'go Carlinga, który właśnie wraca do Londynu. Mimo, iż Jeremy jest naukowcem i nie specjalnie nadaje się na czyjegoś bohatera, jest jej jedyną szansą na ucieczkę. W trakcie podróży rodzi się między nimi uczucie.

Kto porywa siostry Cynster?

Świetna książka, mam wrażenie, że otoczenie potraktowało ich bardzo niesprawiedliwie. Nikt nie wziął nawet pod uwagę, że wspólna podróż zmieniła ich na zawsze.
Muszę jednak przyznać, że książki poświęcone mężczyznom z tej rodziny są lepiej napisane.

Na półkach: Przeczytane, BIS

Kilka miesięcy temu miałam okazję czytać książkę pod tytułem "Na ratunek Damie". Tak się składa, że dzisiejsza lektura, którą Wam przedstawię to druga część z cyklu "Siostry Cynster". Z przyjemnością sięgnęłam po tę powieść, ponieważ przy okazji czytania poprzedniej części miło spędziłam czas i nie ukrywając byłam bardzo ciekawa co też spotka drugą z sióstr. I tym razem się nie zawiodłam, ale o tym za moment najpierw słów kilka o treści :)

W poprzedniej części czytaliśmy o Heather, o jej uprowadzeniu, o ratunku, o jej bohaterze... Tym razem poznamy odrobinę (bo zaledwie o rok) młodszą siostrę - Elizę. Na balu zaręczynowym Heather otrzymuje ona tajemniczy liścik zachęcający ją do udania się do pustego pokoju. Niestety jest to zasadzka. Dziewczyna zostaje odurzona i zaciągnięta to powozu. Kolejni łotrzy otrzymali zlecenie od pewnego tajemniczego szkockiego lairda, aby uprowadzić jedną z sióstr Cynster i niestety udaje im się to. Wszystko wskazuje na to, że nie ma szans na ratunek,...

Karola | 2016-12-05
Na półkach: Przeczytane, Grudzień 2016

Lubię romanse, lubię prozę Stephanie Laurens, polubiłam "W pogoni za Elizą". Książka sam raz na wolne weekendowe popołudnie.

hypesyll | 2018-10-12
Przeczytana: 2014 rok