Kot, który obrabował skarbonkę

Cykl: Kot, który... (tom 22) | Seria: Dobry kryminał
Wydawnictwo: Elipsa
The Cat Who Robbed a Bank
kot, kryminał, dziennikarz

Pickax przygotowuje się do festiwalu szkockiego i uroczystego otwarcia odremontowanego hotelu Mackintosh Inn. W mieście zjawia się handlarz biżuterią z Chicago, Delacamp, w towarzystwie swojej rzekomej siostrzenicy i asystentki. Jeździ po kraju i skupuje starą biżuterię rodową, a także sprzedaje swoje wyroby. zamieszuje w apartamencie prezydenckim i organizuje pokazy biżuterii wyłącznie dla pań. świąteczną atmosferę zakłóca wiadomość o zamordowaniu Delacampa i zniknięciu jego asystentki. Qwilleran jak zwykle otrzymuje niepokojące sygnały od Koko i ze zdumieniem stwierdza, że jego kot odznacza się wyjątkowymi zdolnościami.

źródło opisu: Elipsa, 2008

źródło okładki: Elipsa,2008

Jesień. Jesień w Moose County. Czterysta mil na północ od wszystkiego. Po pamiętnym lecie, które obfitowało w nieprzyjemne dla miasta wydarzenia, mieszkańcy Pickax mają wreszcie powody do radości! Stary hotel, zniszczony w wyniku wybuchu bomby został wyremontowany i na dniach ma zostać otwarty pod nową nazwą i z nowym szefem kuchni. Smakosze z całego okręgu już nie mogą się doczekać, kiedy sprawdzą, co takiego kucharz z Nizin poda im na talerzu. Tymczasem miejscowi ludzie kultury nawet nie mają czasu myśleć o jedzeniu. Właśnie kończą przygotowywać się do pierwszego festiwalu szkockiego na cześć Marka Twaina. Tak, tego Marka Twaina, który (być może) w 1895 roku spał w hotelu w Pickax! Już zadecydowano, że najpiękniejszy apartament Mackintosh Inn nie będzie się nazwał prezydenckim, a od imienia i nazwiska wielkiego amerykańskiego prozaika. Na razie jednak pokój powinien nosić nazwę apartamentu pana Delacampa. Tajemniczy mężczyzna właśnie przybył do Moose County. To handlarz z...

jabajbaj | 2015-04-26
Na półkach: Przeczytane, Kryminały
Przeczytana: 24 kwietnia 2015

W tej części zagadka kryminalna była najuboższa ze wszystkich, które do tej pory czytałam. I bardzo dobrze! Zwłaszcza, iż całą historię wkomponowano tu nadzwyczaj zgrabnie, pomysłowo dokładając fragment o przeszłości matki Qwilla. Poziom utrzymany, więc jak dla mnie jest dobrze.

uszas | 2013-10-18
Przeczytana: 18 grudnia 2012

Bardzo rozczarowała mnie ta książka. Dosyć, że treść (lub tłumaczenie) jest beznadziejna, to jeszcze ten mikroskopijny druk. Nie polecam! Dwójka za intrygujący tytuł.

Dor | 2016-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2016