Kot, który wyczuł pismo nosem

Tłumaczenie: Rafał Śmietana
Cykl: Kot, który... (tom 23) | Seria: Dobry kryminał
Wydawnictwo: Elipsa
The Cat Who Smelled a Rat
kot, kryminał, dziennikarz

Tym razem Moose County zaatakowała nienotowana od wielu lat jesienna susza. Gdy w okolicy wybuchają pożary zagrażające zabytkowym zabudowaniom kopalni lokalnej atrakcji i świadectwu górniczej przeszłości regionu mieszkańcy wystawiają ochotnicze warty. Wkrótce w niejasnych okolicznościach ginie jeden z wartowników. Qwilleran próbuje wyjaśnić zagadkę jego śmierci, lecz śledztwo kieruje na niewłaściwy tor przypadkowa śmierć starego przyjaciela. Koko stara się naprowadzić Qwillerana na właściwy trop, jednak dziennikarz ma jak zwykle kłopoty z prawidłową interpretacją kocich wskazówek. Dopiero kolejne ofiary uświadamiają mu powagę sytuacji i skłaniają do potraktowania sprawy z należytą powagą. Na koniec obu detektywom udaje się odkryć mroczną tajemnicę z przeszłości Pickax.

źródło opisu: Elipsa, 2008

źródło okładki: Elipsa,2008

Rajd Szlakiem Starych Kopalni. To najnowsza atrakcja w okręgu leżącym czterysta mil na północ od wszystkiego. Moose County stawia na autopromocję. I promuje to, co ma najlepszego.
..."W Moose County znajdowało się dziesięć opuszczonych kopalni, z których część pochodziła jeszcze z 1850 roku. Dzięki górnictwu i przemysłowi drzewnemu przed pierwszą wojną światową był to najbogatszy okręg w kraju. Teraz niezagospodarowane tereny wyeksploatowanych szybów otoczono wysokimi ogrodzeniami z drucianej siatki. Na tablicach ostrzegawczych widniały czerwone napisy – NIEBEZPIECZEŃSTWO – ZAKAZ WSTĘPU! W centralnym miejscu każdej kopalni znajdowały się stare wieże – podniszczone drewniane konstrukcje, mierzące ponad dziesięć metrów wysokości. Pod względem architektonicznym przypominały skupisko szop ustawionych jedna przy drugiej. Czasopismo poświęcone turystyce nazwało je „kubistycznym dziełem sztuki – tak brzydkim, że aż pięknym!”...
Jednak teraz chluba Moose County jest zagrożona! Okręg...

jabajbaj | 2014-12-21
Na półkach: Przeczytane, Kryminały
Przeczytana: 20 grudnia 2014

W tej części zagadka kryminalna jest akurat z grupy tych słabszych, co oznacza, że niemal od początku można się domyślać kto, a od połowy jest to właściwie wiadome. Co nie zmienia faktu, że to wciąż cudownie ciepła historia o mieszkańcach Moose County i kolejny element przybliżający nam tę barwną społeczność.

Kinga | 2011-10-26
Przeczytana: 24 października 2011

Raczej kryminałek a nie kryminał, ale ja za kryminałami nie przepadam, więc książka mi się podobała. Kupiłam ją ze względu na kota oraz trochę ze względu na cenę (3 zł) :)
Czyta się lekko i przyjemnie, szczególnie lubiłam fragmenty o dwóch kotach syjamskich głównego bohatera.
Polecam ;)

Kasia | 2015-01-31
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 12 stycznia 2015

Przyjemna książka, na tyle dobra, że pożyczyłam i czytam kolejne tomy. Dodatkowym atutem jest rozmiar - można nosić w torebce i czytać w komunikacji.

Octopus | 2015-10-03
Przeczytana: 03 października 2015

lekka lektura, pisana przez miłośnika kotów :-), które to stanowią osnowę całej książki,
teraz patrzę na moje koty i zastanawiam się co One chcą mi przekazać ?

Marcin | 2016-08-14
Na półkach: 2016, Przeczytane