Michalkiewicz - Antypolonizm. Rozmowy o nienawiści wobec Polaków

Seria: Biblioteka Wolności
Wydawnictwo: 3S Media
9788361935339
POlitologia, antypolonizm
Radogost

Czym jest antypolonizm? Komu można przypisać bycie polakożercą? Dlaczego nikt dotychczas nie spróbował określić skąd bierze się nienawiść do narodu polskiego i kto najczęściej nią szermuje? To tylko kilka pytań, na które Stanisław Michalkiewicz odpowiada w tej przełomowej książce.

źródło opisu: tył książki

źródło okładki: http://sklep-niezalezna.pl

Michal Krzycki | 2018-01-26
Przeczytana: 25 stycznia 2018

Paradoksalnie, pomimo mojej niechęci do zalewu polskiego rynku wydawniczego książkami, które za książki trudno uznać, bo są zwykłymi wywiadami-rzekami, "Antypolonizm" uznaję za absolutnie niezbędną pozycję na mojej półce i prawdopodobnie czeka ją niemałe "tournée" wśród mojej rodziny i znajomych, bowiem diagnoza zawarta w tym wywiadzie przeprowadzonym przez Tomasza Sommera, jest bardzo poważna i nie wyobrażam sobie, żeby ktoś, komu zależy na Polsce, zrozumiał aktualną pozycję naszego Kraju na arenie międzynarodowej, nie rozumiejąc zagrożeń, o których "naszym umiłowanym przywódcom" z pewnych powodów nie jest na rękę nas informować. Jeśli ktoś mniej więcej zna publicystykę redaktora Michalkiewicza, spodziewa się głównie wałkowania tematu dla niego kluczowego, czyli "uroszczeń żydowskich" - których spełnienie równałoby się mniej więcej końcowi naszego i tak już wystarczająco "nieszczęśliwego kraju" - będzie miał rację. Jednak sprowadzenie tego wywiadu do tego jednego tematu byłoby...

boroowa | 2014-08-19

Dobra książka ukazująca zakłamanie i wrogość niektórych środowisk przeciw Polsce i Polakom