Piękne konie. Ilustrowana historia ras

Wydawnictwo: Buchmann
The Majesty of the Horse
hobby
Crudia

Uznana fotograf koni Astrid Harrisson oraz znawczyni koni Tamsin Pickeral poświęciły cały rok na poszukiwanie najdoskonalszych reprezentantów ponad 80 przedstawionych w albumie ras. Niniejsza książka jest owocem ich ambitnego projektu stworzenia fascynującej lektury połączonej z ujmującymi i zachwycającymi fotografami. Odkrywa istotną rolę tych niezwykłych zwierząt na przestrzeni wieków, od pracy na polu po wyścigi. Śledzi ewolucję najwspanialszych i najistotniejszych ras oraz prezentuje intrygujące historie ras, które dziś niemal uległy zapomnieniu. Ta bogato ilustrowana, wyjątkowa pozycja adresowana jest do wszystkich miłośników koni.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

PaniPegaz | 2013-12-25
Na półkach: Teraz czytam

Co tu dużo mówić/ pisać... Albumów o koniach jest dość dużo, lepszych i gorszych, ten to prawdziwa sztuka. Zdjęcia zapierają dech w piersiach, są naturalne i w absolutnie nie kiczowate, a takie wbrew pozorom można w książkach często znaleźć.
Informacjom w książce też, póki co, nie mogę nic zarzucić. Ale jak już zauważyłam, kiedy pani Pickeral pisze książkę o koniach, to ta książka po prostu musi być bardzo dobra.

Monika | 2015-11-01
Wiktoria Czochór | 2015-10-31