You Get So Alone at Times That it Just Makes Sense

Wydawnictwo: Ecco
poezja
angielski
Dawodi

Charles Bukowski examines cats and his childhood in You Get So Alone at Times, a book of poetry that reveals his tender side. He delves into his youth to analyze its repercussions.

źródło opisu: http://www.harpercollins.com/

źródło okładki: http://www.harpercollins.com/9780876856833

Kubencjusz_Ziegler | 2018-03-09
Przeczytana: 08 marca 2018

Bukowski... Cóż można powiedzieć. Mistrz.
Całą książkę poezji można przeczytać w jeden wieczór, ale po co? Każdym wierszem trzeba się delektować. Odetchnąć po każdym przynajmniej pięć minut, zastanowić się, rozważyć. Przekaz niekiedy jest ukryty, a czasem otwarty, ale zawsze może coś umknąć.
Nie jest to na pewno poezja, do której typowy Polak przywykł w szkole. Pomiędzy stronami aż ciężko od dymu z niedopalonych kikutów z cygar, czuć upał i zapach prostytutek wokół Bukowskiego.
Nie ma tu wyniosłych frazesów, ani szlachetnych metafor. Jedynie życie. Codzienne, ciężkie, pełne rozczarowań i przykrości życie samego autora. Nie trzeba długo czasu by zorientować się, że każdy wiersz to niewielki urywek z życia niemalże wiecznie pijanego Charles'a.
Wiadomo, są lepsze i gorsze utwory. Jedne z lepszych to:
- my buddy
- love poem to a stripper
- I'm not a misogynist
- the blade
- hard times
- the stride
- my first affair with that older woman

Najlepszy jednak, według mnie to: "it's...