Allegro - kampania grudzień kat. piękna

Wymarzony dom

Cykl: Malownicze (tom 1)
Wydawnictwo: Znak
Darmowe dodatki Edytuj książkę
szczęście, miłość, dom
madziollek

Każdy ma swój Wymarzony Dom. Miejsce, w którym może znaleźć ukojenie, szczęście i miłość. Kiedy Magda podejmuje szaloną decyzję i kupuje stary dom w Malowniczem, miasteczku u podnóża Sudetów, nie wie jeszcze, jak bardzo zmieni się jej życie. W pierwszym odruchu chce się go pozbyć, ale dom nie chce wcale pozbyć się jej. Siła kryjąca się w jego wnętrzu pozwala Magdzie odnaleźć swoje miejsce i pomóc innym:

Małej Marcysi, która potrzebuje mamy.

Krysi, która leczy złamane serca kawą migdałową, a wieczorami piecze „kłopotki”, by zapomnieć o przeszłości.

Michałowi, który uczy się walczyć o miłość Magdy.

"Malownicze. Wymarzony dom" to wzruszająca i pełna humoru opowieść o spełnianiu marzeń, a przede wszystkim o miłości, która zmienia życie i nadaje mu sens. Jeśli wyciągniesz rękę do innych i nauczysz się marzyć, los uśmiechnie się do ciebie.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl

źródło okładki: http://www.znak.com.pl

Oficjalna recenzja
malineczka74 książek: 5550

Malownicze zaprasza!

Na przestrzeni wieków autorzy książek stworzyli dzięki swojej wyobraźni i talentom wiele cudownych miejsc, które istnieją tylko w świecie książek. Próżno szukać ich na mapach i globusach. One żyją tylko na kartach lektur, a mimo to przyciągają tłumy czytelników, którzy poddają się ich urokowi. Sama też mam takie ulubione literackie miejsca, do których chętnie wracam, gdzie czuję się niczym u siebie w domu, gdzie mi po prostu dobrze, gdzie czekają na mnie wspaniali znajomi, których darzę sympatią. Jednym z takich zakątków jest Malownicze stworzone przez Magdalenę Kordel. Dla tych, którzy tam jeszcze nie trafili dodam, że jest to urocza malutka miejscowość u podnóża Sudetów, gdzie znajduje się pensjonat Uroczysko.

Główną bohaterką najnowszej książki Kordel jest pochodząca ze stolicy Magda. Młoda i zdolna tłumaczka języka Moliera. Jej życie ulega wielkim przemianom. Rozpada się jej związek z Grzegorzem - mężczyzną, który był zarówno partnerem życiowym, jak i szefem Madzi. Nasza bohaterka pod wpływem impulsu i w drodze przysługi wobec matki swojej przyjaciółki kupuje stary dom, który znajduje się w Malowniczym. Magda w chwili zakupu nie ma pojęcia jak on wygląda, w jakim jest stanie technicznym, jak prezentuje się okolica, w której leży. Dzięki zasobnemu kontu może pozwolić sobie na dłuższe wakacje i pobyt na prowincji. Gdy dociera w Sudety nie ma pojęcia jak decyzja o nabyciu nieruchomości zmieni jej życie. Ile wniesie w nie zamieszania, chaosu, pozytywnej energii. Nie wie, że dzięki podpisaniu aktu notarialnego pozna wspaniałe osoby, obdarzy je przyjaźnią i miłością oraz zasmakuje smaku prawdziwego szczęścia. Oczywiście nie będzie łatwo. Ale jak się okaże w Malowniczym nawet problemy mają inny posmak. Łatwiej je bowiem rozwiązać z prawdziwymi przyjaciółmi.

W najnowszej powieści autorki „Uroczyska” bardzo wiele się dzieje. Akcja książki jest dynamiczna i wartka. Na kartach powieści miałam okazję spotkać starych znajomych, ale na pierwszym planie są postacie nowe. Magda, która chce sobie ułożyć życie od nowa, Julia, która szuka prawdy o ojcu i rodzinnych sekretach. Te dwie kobiety poznają się przypadkiem i rodzi się między nimi przyjaźń oraz zrozumienie. Tropienie prawdy przez Julię nadaje książce niesamowitego posmaku. Budzi czytelniczą ciekawość. Losy sióstr Ani i Marcysi wstrząsają, wzruszają i uświadamiają jak trudno bywa dzieciom z patologicznych rodzin. Pisarce udało się stworzyć szereg bardzo ciekawych postaci, z których każda jest nietuzinkowa. I to one są moim zdaniem największym atutem lektury. Większość z nich budzi sympatię, jak choćby mądry ksiądz, który nie ma w sobie nic z fanatyka, jest otwarty także dla tych, którzy mają nieco inne niż on poglądy.

Powieść ta, to lektura niezwykle przyjemna, naładowana pozytywną energią, humorem, ale to też książka, która nie omija trudnych tematów. To historia, która relaksuje, ale i zmusza do refleksji nad tym, co w życiu istotne i bez czego nie można się obejść. Niezwykle ważne są przyjaźń i miłość. Ale tylko te prawdziwe. Ich namiastki są do niczego. W tej książce nie ma idealnego świata, ale większość postaci kieruje się sercem i dobrem. Bywa bezinteresowna i daje dobry przykład innym. Jak się okazuje dobro wyzwala dobro, goni precz zło i wyzwala korzystnie przemiany. Czasem bowiem wystarczy dać komuś dobry przykład i to wymusi zawrócenie ze złej drogi. Czy czegoś mi w tracie czytania brakło? Tak, liczyłam bowiem na więcej opisów z górskich szlaków, ze szczytów które otaczają Malownicze.

Książka bardzo mi się spodobała. To lektura pogodna, poprawiająca humor, idealna na chandrę. Taka porywająca powieść o życiu, o zwyczajnych ludziach, która ma swój niesamowity urok i czar. Jeśli jeszcze drogi Czytelniku nie byłeś w Malowniczym napraw to. Odkryj je, a z pewnością się w nim zadomowisz.

Bernardeta Łagodzic-Mielnik

Koronczarka | 2018-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2018

Była ona i on i nie układało im się. I cóż zrobiła ona? Na pewno zgadniecie - kupiła dom na prowincji! Czyli gdzie? To już trudniejsze pytanie, bo autorzy preferują Sudety albo Mazury ewentualnie mogą być Wilkowyje. Prowincja, jak wiadomo, zamieszkała jest przez różnego rodzaju zdziwaczałe anioły, które natychmiast służą wszelakiego rodzaju pomocą rozbitkom życiowym. Kłopoty piętrzą się, ale tylko i wyłącznie po to, by doprowadzić do romantycznego hepiendu w scenerii wysoce przyrodniczej. Dopuszczalne są w tle echa współczesnych problemów społecznych, za to jakiekolwiek nawiązania do mniej lub bardziej współczesnych problemów politycznych absolutnie zakazane (np. matka bohaterki podróżuje sobie beztrosko za granicę i bawi się tam szampańsko(co wiemy ze starych wspomnień), nie bacząc na PRL i różnice w kursach franka i złotego. Aż dziw bierze, ile książek można napisać według tego samego schematu. Ale przeczytałam do końca, pewnie dlatego, że ilość tajemnic na centymetr kwadratowy...

Ela | 2014-02-14
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2014
Przeczytana: 14 lutego 2014

Przeczytałam już wiele książek o bohaterce, która zamienia luksusy wielkiego miasta na uroki prowincji. Jednak po raz pierwszy - ja, wytwór aglomeracyjny - zatęskniłam za klimatem małego miasteczka. Takiego jak Malownicze. Gdzie przybysz może liczyć na pomoc i życzliwość (prawie) wszystkich mieszkańców. Gdzie sąsiad jest kimś ważnym. Gdzie pomaganie jest tak naturalne, jak oddychanie.

Kolejna książka Magdaleny Kordel ponownie przenosi nas do Malowniczego, małej miejscowości „w samym środku niczego”. Poznajemy nowych bohaterów, ale starzy znajomi z poprzednich książek autorki stale są obecni na obrzeżach toczącej się opowieści. Jest tajemnica rodzinna, a właściwie nawet dwie. Są kłopoty –te małe, codzienne i te życiowe. Są cudowni, temperamentni bohaterowie. I wiele emocji.

Mimo lekkiego tonu powieść porusza wiele poważnych problemów. Jest jednocześnie zabawna i wzruszająca. Przecierałam załzawione oczy, a kilka chwil później powstrzymywałam się od śmiechu, by parskaniem w środku...

Biblioteczka Rudej | 2014-03-09
Przeczytana: 09 marca 2014

Książek o prowincji są całe tony.Jedne lepsze inne gorsze,ale ta oprócz sielskości ma w sobie to coś.Chemia?? Zaiskrzyło między mną,a tą książką od pierwszej strony.Śmiałam się i płakałam na zmianę.Czyżby wizyta u psychiatry była wskazana? ?Obym jak najczęściej miała okazję czytać tak ciepłe i wzruszające książki

eduko7 | 2018-06-30
Przeczytana: 28 czerwca 2018

Pani Magdalena Kordel zabiera nas do wyjątkowej, choć wymyślonej miejscowości u stóp Sudetów o wiele mówiącej nazwie - Malownicze. Opisuje tą miejscowość tak pięknie, plastycznie, że możemy ją sobie wyobrazić i uwierzyć w jego istnienie. To właśnie tam, znajduje się pensjonat Uroczysko, herbaciarnia, plebamia i sklep mięsny. Każde z tych miejsc ma swój charakter kształtowany przez ludzi, których w nim spotykamy. To tu mieszkają ludzie gotowi wesprzeć życiowych rozbitków i wszystkich potrzebujących pomocy. To właśnie tam trafia Madeleine, która znajdując się na życiowym zakręcie, dziwnym trafem (choć może to wcale nie był przypadek) odkupuje mamy swojej przyjaciółki dom w Malowniczem. Jej adaptacji do życia w tej miejscowości towarzyszą różne zdarzenia, spotkania ze znanymi nam już i nowymi postaciami. Ich losy splatają się, dając czytelnikowi poczucie ciągłości akcji. Jakkolwiek ostateczny wydźwięk tej powieści jest optymistyczny, a na kolejnych kartach pojawia się wiele...

Lidka | 2018-01-06
Przeczytana: 04 stycznia 2018

Jakże ja się uśmiałam :) Książka rewelacyjna działająca iście relaksująco.
Bohaterka Magda często naiwna ale w sumie dobrze na tym wychodzi.
Całość porównuję do Leśnej Góry i lekarzy,którzy mogliby istnieć naprawdę . Podobnie jest z tą lekturą. Dobrze byłoby jakby tacy ludzi pojawiali się w naszym życiu.
Książkę polecam przede wszystkim na poprawę humoru :)

kama100 | 2018-06-20
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 20 czerwca 2018

To jedna z tych książek, które czyta się z przyjemnością. Wnosząca pozytywną energię, gdzie jak w bajce wszystko dobrze się kończy. Opowieść o rodzinnych tajemnicach, miłości i pozytywnych ludziach. Aż żal, że w prawdziwym życiu nie spotykamy wiele takich osób otwartych na problemy innych, gotowych nieść pomoc, na których zawsze można liczyć...
Polecam tą ciepłą i wzruszającą powieść, w której poruszono też wiele poważnych tematów.

ewula | 2014-04-28
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 28 kwietnia 2014

Być znowu w Malowniczym to tak jakby po jakimś czasie wrócić na stare śmieci,przywitać się z starymi przyjaciółmi ,poznać nowych.Osobiście do Malowniczego zapraszam serdecznie!

MartaKu | 2015-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2015

Zaczytałam się :) Taka zwykła książka a jak niezwykle wciągająca. Opowieść wielopostaciowa co wiąże się, że jest wielowątkowa. Każda historia jest interesująca i wzbudza ludzką ciekawość. Lubie czytać o życiu bohaterów owianych tajemnicą przeszłości. Cała książka jest bardzo pozytywna i tak nastraja czytelnika.

Katherina87 | 2014-11-08

Malownicze. Wymarzony Dom. Tom I.
Małej Marcysi, która potrzebuje mamy.
Michałowi, który uczy się walczyć o miłość Magdy.

Jak widać każdy ma swoje określone miejsce i nic nie dzieje się bez przyczyny, wiele spraw przesądzonych jest nam z góry.

książek: 2018
Ulka | 2015-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2015

Dawno temu chciałam sięgnąć po tę pozycje i wreszcie udało mi się. Już kilka razy czytałam o kobietach przenoszących się z dużych miast na wieś. Z każdą lekturą odkrywam co innego : miejsce , wydarzenia, ludzie. Niekiedy życie w takich miejscach wygląda bajecznie,ale czasami potrzeba nam zaczarowanego świata. "Wymarzony dom" to moje pierwsze spotkanie z M. Kordel. Historia wspaniale opisana, wiele dialogów dynaminujących akcje, cudowne osoby i piękne miejsce. Z niecierpliwością czekam na dalsze losy Magdy, Julki,Tymka i wiele innych.
Kto jeszcze nie zajrzał do Malowniczego,serdecznie zachęcam .Tam jest czas by się uśmiechnąć, porozmawiać , a nawet zapłakać.