Mentalizm - kompendium wiedzy

Wydawnictwo: wydano nakładem autora
Kamil Nebula

Gdy ktoś obiecuje, że nauczy Cię starożytnych technik manipulacji odczytanych w tajnych źródłach Jezuitów, dodając jeszcze, że jeśli nie jesteś gotowy, aby ich używać, to lepiej, żebyś trzymał się z daleka... osobiście posłuchałbym takiej rady i trzymał się z daleka. W samym tym jednym zdaniu wykorzystano dwie techniki manipulacyjne, bynajmniej nie po to, aby nauczyć czegoś czytelnika, tylko...

W samym tym jednym zdaniu wykorzystano dwie techniki manipulacyjne, bynajmniej nie po to, aby nauczyć czegoś czytelnika, tylko po to, aby mu coś sprzedać i dzięki temu zarobić.

Po pierwsze - przedstawiono produkt jako rzecz unikatową, rzadką i pożądaną, jednocześnie nadając mu wagę autorytetem mądrych mnichów chrześcijańskiego, tajemniczego zakonu. Po drugie - odwołano się do głębokich, egoistycznych pragnień człowieka - pragnienia bycia lepszym niż inni, no bo któż lepiej nadaje się do skorzystania z takiej wiedzy, jak nie my sami.

Jeżeli ktoś odwołuje się do technik manipulacyjnych, aby coś sprzedać, prawdopodobnie nie ma zamiaru takich technik nauczyć. To pierwsza, darmowa lekcja ode mnie. Wewnątrz znajdziesz ponad 200 stron takich lekcji, które dostępne są bez ograniczeń, tu i teraz.

źródło opisu: Self-Publishing 2013

źródło okładki: Self-Publishing 2013

amra_LemurianScrolls | 2019-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2019

Książka z serii: był sobie człowiek, przeczytał jakąś ilość książek, wypróbował w świecie rzeczywistym to i tamto z rzeczy, które przeczytał i napisał o tym wszystkim książkę. W dzisiejszych czasach jest pełno czegoś takiego w księgarniach, bibliotekach, ebookach, blogach itp. ważne żeby rozpoznawać takie coś od razu i nie marnować czasu na czytanie. Można to wykorzystać jako zródło bibliografii książek z których czerpano materiały.

Czytacz | 2017-11-22
Przeczytana: 01 stycznia 2017

Bardzo dobra książka. Jedna z lepszych, którą czytałem na temat mentalizmu. Dużo przydatnych informacji dotyczących różnych technik mentalizmu, dobre kompendium wiedzy dla osób zainteresowanych tym tematem. Dużym plusem jest też fakt, że autor większość książki udostępnia za darmo. Wiele informacji wykorzystałem u siebie na stronie o tematyce mentalizmu: http://mentalizmmagia.pl/
Polecam!

EDDiE | 2016-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2016

Książka w mojej ocenie jest bardzo dobra i dodatkowo autor
udostępnia ją za darmo. Niestety pierwsza, mniej interesująca
część jest bardziej rozbudowana i bardziej szczegółowo opisana,
a gdy dochodzimy do najważniejszych rozdziałów, które autor
gorąco zapowiada, okazuje się, że właściwie w danych kwestiach
nie ma doświadczenia, odsyła do innych swoich książek lub innych
autorów, niestety przez to lekko się zawiodłem na ostatnich
100 stronach książki. Natomiast z pewnością jest dobrym punktem
wyjścia i odniesienia w poszukiwaniu kolejnych źródeł wiedzy.

Korneliusz | 2016-06-26

Była to moja pierwsza pozycja związana z zagadnieniem mentalizmu. Pamiętam, że wywarła ona na mnie bardzo pozytywne wrażenie mimo, iż w pewnych kwestiach nie do końca zgadzałem się z autorem. Zawartość książki pokrywa dosyć szeroki zakres zagadnień takich, jak m.in.:hipnoza, mnemonika, zimny oraz ciepły odczyt oraz manipulacja. Są także rozdziały poświęcone pseudonauce oraz medycynie naturalnej, które z jednej strony piętnują grających na ludzkich słabościach szarlatanów, z drugiej zaś ośmieszają naiwnych ludzi, którzy zawierzają bezkrytycznie tym pierwszym swój los. Polecam.

Maczadro | 2015-07-06

Wow, po prostu wow. Pierwsza książka jeśli chodzi o mentalizm i dalej nie mogę przestać jej czytać. Zawiera wszystko co potrzeba, a nawet więcej bo przy okazji odsyła do innych publikacji w celu ćwiczeń i zgłębiania poszczególnych gałęzi tego działu psychologii czy może bardziej socjologii. Obecnie biorę się za nią kolejny raz tym razem robiąc szczegółowe notatki :) Polecam każdemu kto chcę coś zmienić w swoim życiu.

Kamil Nebula | 2013-12-23

Choć momentami autor nazbyt rozwodzi się nad kwestiami luźno powiązanymi z główną tematyką książki, zazwyczaj pisze treściwie i na temat, powołując się w dodatku na bogatą literaturę i bibliografię, co jest rzadkością przy tego typu pozycjach.

Ebook w pełnym wydaniu ma ponad 400 stron, jest to więc prawdziwe kompendium wiedzy dla koneserów tematyki. Warto zaznaczyć, że prawie połowa książki udostępniona jest za darmo!

Polecam szczególnie.