Dziedzictwo Templariuszy

Cykl: Cotton Malone (tom 1)
Wydawnictwo: Sonia Draga
tłumaczenie
Cezary Murawski
The Templar Legacy

Inne wydania

Cotton Malone był pewien, że dla niego czasy służby w Departamencie Sprawiedliwości już minęły. Swoich dni chciał dożyć jako szanowany kopenhaski antykwariusz. Wydawało mu się, że księgarnię porzuca tylko na chwilę, aby pomóc byłej przełożonej, Stephanie Nelle, ale szpieg zawsze pozostanie szpiegiem. W najśmielszych snach nie przypuszczał, że ta pomoc polegać będzie na odnalezieniu legendarnego skarbu templariuszy. zadania nie ułatwia mu fakt, że tego skarbu poszukuje również demoniczny Raymond de Roquefort. Ten przywódca sekty gotowy jest na każde poświęcenie i na każdą niegodziwość, byle tylko odkryć najcenniejszą tajemnicę zakonu świątyni Salomona.

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

• Mężczyźni z różowym trójkątem
  • Stalker
  • Czarne liście
  • Przepisy na miłość i zbrodnię
  • Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii

9 (2 ocen i opinii)
Czarne liście
Maja Wolny

7,36 (14 ocen i opinii)
Przepisy na miłość i zbrodnię
Sally Andrew

7,47 (30 ocen i opinii)
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

Tajemniczy brat
Virginia Cleo Andrews

6,67 (9 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Gosia | 2014-10-15
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 14 października 2014

Templariusze i ich tajemnice już wielokrotnie byli i pewnie jeszcze nie raz będą tematem książek. Tym razem Steve Berry wziął ich na warsztat i wywiązał się dobrze z tego tematu.
Średniowieczne tajemnice do rozwiązania we współczesnym świecie, wiele powiązań, mylnych tropów, ludzkie ambicje, chęć sławy, bogactwa, władzy. Któż nie lubi takich tajemnic. Książka jest dobrze i ciekawie napisana. Autor połączył fakty historyczne z fikcją literacką i wyszła z tego ciekawa historia. Trochę może tylko przeszkadzały mi nazbyt rozdmuchane osobiste problemy bohaterów i kilka zwrotów akcji rozwiązanych jakby z udziałem jasnowidza. Lubię książki tego autora i sposób w jaki pisze i z pewnością sięgnę po następne. Przeczytałam już kilka jego książek i mogę polecić każdemu, kto lubi taki rodzaj powieści, a w nim trochę historii, zagadek i przygód.
Może się powtarzam w swoich recenzjach, ale na tego typu książki zawsze patrzę przez pryzmat "Kodu da Vinci" Dana Browna, który jest dla mnie...

gwiazdka | 2016-03-07
Na półkach: Rok 2016, Przeczytane
Przeczytana: 07 marca 2016

Czytało mi się bardzo przyjemnie, miedzy innymi dlatego, że odpowiada mi styl pisarski S. Berry. Ponadto podobają mi się książki, w których historia przeplata się z teraźniejszością, a za pomocą dedukcji bohaterowie potrafią rozwiązać zagadkę. W „Dziedzictwie templariuszy” te wszystkie elementy występują, i podobnie jak w innych tego typu książkach, ta też rozczarowuje zakończeniem- autorzy mieli już tyle niesamowitych pomysłów, że nic nowego i w miarę wiarygodnego nie da się wymyślić. Lektura więc bardzo przyjemna, akcja i przygody zachęcają do przekręcania kartek, przyznam się tylko, że nie zapałałam sympatią do Stephanie, niby pozytywna, ale niesamowicie denerwująca postać. Polecam zwolennikom przygody, teorii spiskowych i powieści płaszcza i szpady.

Marduk | 2016-04-12
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Znakomita powieść! W całym cyklu z Cottonem Malone, zdecydowanie najlepsza! Jest zagadka, jest intryga, jest akcja; jest wszystko to, co powinno złożyć się na powieść w swoim gatunku idealną! Pamiętam, że kiedy czytałem „Dziedzictwo templariuszy”, to ciężko było się od niego oderwać. Dla fanów literatury sensacyjno-przygodowej z historią w tle, jest to pozycja obowiązkowa!

BagatElka | 2014-03-30
Przeczytana: 30 marca 2014

Zaczynam podróż z Cottonem Malonem i jestem ciekawa czy wszystkie książki z cyklu okażą się tak dobre jak obecna.
Tajemnice,które skrywają kolejne tajemnice,stare manuskrypty,zapomniane legendy i do tego pościgi,strzelaniny i piękne kobiety.

To seria przygodowa z wątkami historycznymi okraszona scenami akcji- wprost doskonały materiał na film.

esa | 2016-05-08

Minęło bardzo dużo czasu kiedy to z zapartym tchem czytałam "Kod Leonarda..." i tutaj muszę przyznać mniej więcej od połowy towarzyszyły mi te same uczucia. Fajnie jest się przenieść w świat tajemniczej przeszłości i zobaczyć fakty w zupełnie nowym świetle. Zabrakło trochę akcji, zagadek i zachęcenia czytelnika na pierwszych 200 stronach. Nie mniej, polecam te książkę każdemu, kto lubi tego typu teorie spiskowe. Ja z pewnością przeczytam kolejne tomy o przygodach Malone.

Jagoda | 2014-04-01
Na półkach: Przeczytane, Francja
Przeczytana: 01 marca 2014

Średniowieczna tajemnica we współczesnej Francji.Ale kto nie lubi tajemnic które być może nigdy nie zostaną odkryte. Dobrze napisana książka.Fakty historyczne połączone z fikcją literacką dają niesamowity efekt. Lubię książki tego autora i sposób w jaki pisze.Przeczytałam kilka jego dzieł i polecam każdemu co lubi sensacje ,zagadki, przygodę, historię choć może nie do końca prawdziwą.

kusiciel_dusz | 2016-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2016

Dziedzictwo Templariuszy to kolejna próba rozwikłania zagadki Ich legendarnego skarbu. Czy udana? Trzeba przeczytać by się dowiedzieć:) Oprócz poszukiwania dziedzictwa Templariuszy jest też tu ciekawy wątek próbujący wyjaśnić prawdziwość korzeni Chrześcijaństwa oraz całunu Turyńskiego. Jest to oczywiście fikcja literacka ale napisana w taki sposób, że ziarno prawdy może zawierać :)
Temat jest jak najbardziej interesujący i wciągający (dla entuzjastów tajemnic) ale styl pisania jakoś mnie nie zachwycił, dlatego oceniam ją tylko na przeciętną.

Agnieszka | 2010-01-15

'Dziedzictwo Templariuszy' to pierwsza, ale na pewno nie ostatnia, książka Berry'ego, którą udało mi się przeczytać.
Autor porusza oklepany w literaturze temat poszukiwania skarbu Templariuszy, ale robi to w bardzo interesujący sposób. W książce mnóstwo informacji na temat historii samego zakonu, sytuacji politycznej ówczesnego okresu, nie brak również ciekawych spostrzeżeń o Nowym Testamencie, niespójnościach między poszczególnymi ewangeliami.
Mnie książka zainteresowała na tyle, że wkrótce na pewno kupię kolejną pozycję autora.

Ciekawie napisana książka.Sensacja plus wątki historyczne.Główną treścia tej książki jest poszukiwanie skarbu templariuszy.Warto przeczytać :).

Kucharz | 2016-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2016

Miałem duże oczekiwania co do tej książki. Niestety ale nie zostały one spełnione. Fabuła zapowiadała się niezwykle ciekawie; Zakon Templariuszy owiany tajemnicą, zagadka do rozwiązania i połączenie wątków historycznych z thrillerem rozpalało mnie, ale tylko do momentu aż zacząłem czytać.

Akcja przyspiesza tylko momentami, by ponownie zwolnić na długi czas. Wątki historyczne przekazywane są w toporny sposób, który polega głównie na zasypaniu czytelnika niewiarygodną liczbą dat, co niekiedy nie jest aż tak bardzo istotne.

Może dam jeszcze jedną szansę i sięgnę po kolejną książkę tego autora, ale nie sądzę, żeby to było prędko.