Lubimyczytać.pl to:

wydawnictwo
Sonia Draga
typ
papier
6.91 (222 ocen i 22 opinie)

Opis książki

Cotton Malone był pewien, że dla niego czasy służby w Departamencie Sprawiedliwości już minęły. Swoich dni chciał dożyć jako szanowany kopenhaski antykwariusz. Wydawało mu się, że księgarnię porzuca tylko na chwilę, aby pomóc byłej przełożonej, Stephanie Nelle, ale szpieg zawsze pozostanie szpiegiem. W najśmielszych snach nie przypuszczał, że ta pomoc polegać będzie na odnalezieniu legendarnego skarbu templariuszy. zadania nie ułatwia mu fakt, że tego skarbu poszukuje również demoniczny Raymond de Roquefort. Ten przywódca sekty gotowy jest na każde poświęcenie i na każdą niegodziwość, byle tylko odkryć najcenniejszą tajemnicę zakonu świątyni Salomona.

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
BagatElka | 2014-03-30
Przeczytana: 30 marca 2014

Zaczynam podróż z Cottonem Malonem i jestem ciekawa czy wszystkie książki z cyklu okażą się tak dobre jak obecna.
Tajemnice,które skrywają kolejne tajemnice,stare manuskrypty,zapomniane legendy i do tego pościgi,strzelaniny i piękne kobiety.

To seria przygodowa z wątkami historycznymi okraszona scenami akcji- wprost doskonały materiał na film.

Jagoda | 2014-04-01
Na półkach: Przeczytane, Francja
Przeczytana: 01 marca 2014

Średniowieczna tajemnica we współczesnej Francji.Ale kto nie lubi tajemnic które być może nigdy nie zostaną odkryte. Dobrze napisana książka.Fakty historyczne połączone z fikcją literacką dają niesamowity efekt. Lubię książki tego autora i sposób w jaki pisze.Przeczytałam kilka jego dzieł i polecam każdemu co lubi sensacje ,zagadki, przygodę, historię choć może nie do końca prawdziwą.

Ciekawie napisana książka.Sensacja plus wątki historyczne.Główną treścia tej książki jest poszukiwanie skarbu templariuszy.Warto przeczytać :).

Inez | 2013-11-20
Przeczytana: 15 grudnia 2012

Wstrzasajaca i przerazajaca walka o skarb templariuszy. Fascynujaca proba rozwiazania zagadki skarbu templariuszy, ktory przez wieki rozbudzal wyobraznie uczonych i szarlatanow. Najlepsza powiesc obok ,,Bursztynowej Komnaty,, , ,,Trzeciej Tajemnicy,, i ,,Przepowiedni dla Romanowow,,S. Barry

skompel | 2010-12-06

Książka niezwykle ciekawa, na pewno zachęca do jej czytania wątek historyczny oraz legenda o skarbie templariuszy. Akcja rozgrywa się w Danii , następnie we Francji , dokładnie w okolice Awinionu ( miejsce sławne z tego powodu , gdyż była to siedziba papieży przez pewien okres czasu, podobno tam jest ukryty skarb templariuszy). Były agent Cotton przechodzi na emeryturę i pracuje w antykwariacie w Dani. Niestety zostaje wmieszany w aukcje o książkę w której są zawarte wskazówki dotyczące położenia skarbu. Wraz ze swoją byłą szefową , która ma zamiar dokończyć dzieło męża poszukują skarbu. Wszystko było by pięknie gdyby nie fakt , że ich śladami podążają legendarni Templariusze , którzy żyją w klasztorze ukrytym w górach. Zakonnicy pod przewodnictwem Raymonda de Roquefort (templariusza pragnącego przywrócić dawną świetność Templariuszy)za wszelką cenę chcą przeszkodzić w poszukiwaniach , gdyż sami pragną odnaleźć skarb,i znów stać się potęgą na świecie.

Książka ma wiele zwrotów...

Agnieszka | 2010-01-15

'Dziedzictwo Templariuszy' to pierwsza, ale na pewno nie ostatnia, książka Berry'ego, którą udało mi się przeczytać.
Autor porusza oklepany w literaturze temat poszukiwania skarbu Templariuszy, ale robi to w bardzo interesujący sposób. W książce mnóstwo informacji na temat historii samego zakonu, sytuacji politycznej ówczesnego okresu, nie brak również ciekawych spostrzeżeń o Nowym Testamencie, niespójnościach między poszczególnymi ewangeliami.
Mnie książka zainteresowała na tyle, że wkrótce na pewno kupię kolejną pozycję autora.

Łukasz | 2011-09-13
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 13 września 2011

Druga książka Berry'ego którą miałem wielką przyjemność czytać. Bursztynowa komnata bardzo mi się podobała, ale Dziedzictwo Templariuszy jest jeszcze lepsze!

Kapitalna powieść sensacyjna połączona z legendą skarbu templariuszy. Trzyma w napięciu do końca. Do tego wiele ciekawych faktów historycznych. Podoba mi się, że Berry w Epilogu wyraźnie nakreśla granicę między faktami, a fikcją literacką, oraz podaje źródła skąd zaczerpnął pewne wątki.

Obowiązkowa pozycja.

marta | 2014-04-09
Przeczytana: 08 kwietnia 2014

Interesująca historia opowiedziana w sposób ciekawy i intrygujący. O tym, co się dzieje dowiadujemy się z perspektywy kilku bohaterów - towarzyszymy Malone'owi, aby za chwilę sprawdzić co planuje Wielki Mistrz. Prawda po mistrzowsku przepleciona z fikcją.

Jedyne co mi przeszkadzało w czytaniu to błędy literowe w druku - czepliwa jestem, ale to zboczenie zawodowe.

Anna | 2013-08-23
Przeczytana: wrzesień 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ta książka trafiła w moje ręce przypadkowo. Wiadomo: wakacje, wyjazd i "natychmiast" potrzebny odskocznik od rzeczywistości. Dlaczego akurat ten tytuł spośród kilkudziesięciu innych na półce? Ponieważ temat Templariuszy bardzo lubię i nawet swego czasu baaardzo się nim interesowałam. Sięgnęłam nawet pomimo pierwszego, niekorzystnego wrażenia, jakie zrobiła na mnie okładka. Zapraszam na krótką powtórkę z historii...

Książka zaczyna się retrospektywnym przedstawieniem wydarzeń okiem Wielkiego Mistrza zakonu Jakuba de Molay. Poznając co nie co historię zakonu można się o nim dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy. Według przekazów historycznych Jakub de Molay wraz z 60-cioma rycerzami zakonnymi na rozkaz Filipa Pięknego króla Francji przybył do Paryża, by omówić plany związane ze zbliżającą się krucjatą przeciwko Cyprowi i Armeni. Jako że krążyły legendy o skarbie, który ukrywać mieli w swoich zamkach Templariusze, Filip Piękny z pomocą papieża Klemensa V wysunął przeciwko Zakonowi ciężkie o...

Olinka | 2012-07-30
Przeczytana: 2010 rok

Templariusze i ich zaginiony skarb jest tematem bardzo wdzięcznym i często obrabianym literacko. Powieść dobra, ale nie rewelacyjna. Nie ma w niej nic, co by zafascynowało, poruszyło czy zdenerwowało. Wartka proza.

Załóż konto za darmo!

71. rocznica
  • Wiktor Suworow
    67. rocznica
    urodzin
    Dobry, to człowiek, który nie ukrywa siedzącego w nim zwierzęcia. a taki co usiłuje udawać dobrego, jest wręcz niebezpieczny. Najgroźniejsi są ci, którzy sami głęboko wierzą, że są dobrzy. Odrażający, ohydny przestępca może zamordować jednego człowieka, dziesięciu, stu, ale nigdy nie zabija milionów. Miliony mordują ci, którzy mają się za samą dobroć.
  • Mary Hoffman
    69. rocznica
  • Arto Paasilinna
    72. rocznica
    Umrzeć zawsze się zdąży.
  • Simon Beckett
    46. rocznica
    urodzin
    Nie ma drugich szans, są tylko inne. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, życie zawsze będzie inne niż wtedy, gdybyś podjął inną.
  • Elina Hirvonen
    39. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie umiałam jej sobie wyobrazić. Miłości, która jest tak niepodważalna, że mogę być zapłakana i rozbita, a mimo to pewna, że ktoś będzie mnie trzymał i chciał, bym następnego dnia obudziła się przy nim.
  • Hanna Januszewska
    109. rocznica
  • Merete Lien
    62. rocznica
  • Peter S. Beagle
    75. rocznica
    urodzin
    Ten wybierać drogę musi, komu wszelki szlak odcięło. Utracone wiecznie kusi, co minęło to minęło.
  • Julie Powell
    41. rocznica
    urodzin
    Julia nauczyła mnie, jak znaleźć własną drogę. Nie jest tak, jak sądziłam. Sądziłam, że chodzi o... nie wiem, o pewność siebie, silną wolę albo szczęśćie. To też warto mieć, bez wątpienia, ale jest coś innego, coś, z czego biorą się wspomniane wyżej rzeczy. To radość.
  • Adolf Hitler
    125. rocznica
    urodzin
    Walczyć mogę tylko o coś, co miłuję, miłuję tylko to, co szanuję, szanuję tylko to, co rozumiem.
  • Jan Dobraczyński
    104. rocznica
  • Bram Stoker
    102. rocznica
    śmierci
    Kocham szarość, mrok i ciemność nocy, lubię być sam, a za najodpowiedniejsze towarzystwo uznaję własne myśli.

Znajdź nas na Facebooku