Dziedzictwo Templariuszy

Cykl: Cotton Malone (tom 1)
Wydawnictwo: Sonia Draga
tłumaczenie
Cezary Murawski
The Templar Legacy

Inne wydania

Cotton Malone był pewien, że dla niego czasy służby w Departamencie Sprawiedliwości już minęły. Swoich dni chciał dożyć jako szanowany kopenhaski antykwariusz. Wydawało mu się, że księgarnię porzuca tylko na chwilę, aby pomóc byłej przełożonej, Stephanie Nelle, ale szpieg zawsze pozostanie szpiegiem. W najśmielszych snach nie przypuszczał, że ta pomoc polegać będzie na odnalezieniu legendarnego skarbu templariuszy. zadania nie ułatwia mu fakt, że tego skarbu poszukuje również demoniczny Raymond de Roquefort. Ten przywódca sekty gotowy jest na każde poświęcenie i na każdą niegodziwość, byle tylko odkryć najcenniejszą tajemnicę zakonu świątyni Salomona.

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

• Pozwól jej odejść
  • Większy kawałek nieba
  • Historia pszczół
  • Książka Racheli
  • Dziewczyna, którą nigdy nie byłam
  • Ogród spieczonej ziemi
  • Bohaterowie są zmęczeni
  • W obcej skórze
  • Obce dziecko
  • Tylko ty
  • Uroki
  • Saga Ognia i Wody. Księga trzecia: Mroczny Przypływ
  • Poziom zero

7,76 (34 ocen i opinii)
Książka Racheli
Sissel Værøyvik

8 (1 ocen i opinii)
Dziewczyna, którą nigdy nie byłam
Caitlin Moran

6,72 (25 ocen i opinii)
Uroki
Kathryn Harrison

8 (1 ocen i opinii)
Saga Ognia i Wody. Księga trzecia: Mroczny Przypływ
Jennifer Donnelly

Malfetto. Drużyna Róży
Marie Lu

8 (2 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Gosia | 2014-10-15
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 14 października 2014

Templariusze i ich tajemnice już wielokrotnie byli i pewnie jeszcze nie raz będą tematem książek. Tym razem Steve Berry wziął ich na warsztat i wywiązał się dobrze z tego tematu.
Średniowieczne tajemnice do rozwiązania we współczesnym świecie, wiele powiązań, mylnych tropów, ludzkie ambicje, chęć sławy, bogactwa, władzy. Któż nie lubi takich tajemnic. Książka jest dobrze i ciekawie napisana. Autor połączył fakty historyczne z fikcją literacką i wyszła z tego ciekawa historia. Trochę może tylko przeszkadzały mi nazbyt rozdmuchane osobiste problemy bohaterów i kilka zwrotów akcji rozwiązanych jakby z udziałem jasnowidza. Lubię książki tego autora i sposób w jaki pisze i z pewnością sięgnę po następne. Przeczytałam już kilka jego książek i mogę polecić każdemu, kto lubi taki rodzaj powieści, a w nim trochę historii, zagadek i przygód.
Może się powtarzam w swoich recenzjach, ale na tego typu książki zawsze patrzę przez pryzmat "Kodu da Vinci" Dana Browna, który jest dla mnie...

gwiazdka | 2016-03-07
Na półkach: Rok 2016, Przeczytane
Przeczytana: 07 marca 2016

Czytało mi się bardzo przyjemnie, miedzy innymi dlatego, że odpowiada mi styl pisarski S. Berry. Ponadto podobają mi się książki, w których historia przeplata się z teraźniejszością, a za pomocą dedukcji bohaterowie potrafią rozwiązać zagadkę. W „Dziedzictwie templariuszy” te wszystkie elementy występują, i podobnie jak w innych tego typu książkach, ta też rozczarowuje zakończeniem- autorzy mieli już tyle niesamowitych pomysłów, że nic nowego i w miarę wiarygodnego nie da się wymyślić. Lektura więc bardzo przyjemna, akcja i przygody zachęcają do przekręcania kartek, przyznam się tylko, że nie zapałałam sympatią do Stephanie, niby pozytywna, ale niesamowicie denerwująca postać. Polecam zwolennikom przygody, teorii spiskowych i powieści płaszcza i szpady.

Heisenberg | 2016-04-12
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Znakomita powieść! W całym cyklu z Cottonem Malone, zdecydowanie najlepsza! Jest zagadka, jest intryga, jest akcja; jest wszystko to, co powinno złożyć się na powieść w swoim gatunku idealną! Pamiętam, że kiedy czytałem „Dziedzictwo templariuszy”, to ciężko było się od niego oderwać. Dla fanów literatury sensacyjno-przygodowej z historią w tle, jest to pozycja obowiązkowa!

BagatElka | 2014-03-30
Przeczytana: 30 marca 2014

Zaczynam podróż z Cottonem Malonem i jestem ciekawa czy wszystkie książki z cyklu okażą się tak dobre jak obecna.
Tajemnice,które skrywają kolejne tajemnice,stare manuskrypty,zapomniane legendy i do tego pościgi,strzelaniny i piękne kobiety.

To seria przygodowa z wątkami historycznymi okraszona scenami akcji- wprost doskonały materiał na film.

Jagoda | 2014-04-01
Na półkach: Przeczytane, Francja
Przeczytana: 01 marca 2014

Średniowieczna tajemnica we współczesnej Francji.Ale kto nie lubi tajemnic które być może nigdy nie zostaną odkryte. Dobrze napisana książka.Fakty historyczne połączone z fikcją literacką dają niesamowity efekt. Lubię książki tego autora i sposób w jaki pisze.Przeczytałam kilka jego dzieł i polecam każdemu co lubi sensacje ,zagadki, przygodę, historię choć może nie do końca prawdziwą.

kusiciel_dusz | 2016-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2016

Dziedzictwo Templariuszy to kolejna próba rozwikłania zagadki Ich legendarnego skarbu. Czy udana? Trzeba przeczytać by się dowiedzieć:) Oprócz poszukiwania dziedzictwa Templariuszy jest też tu ciekawy wątek próbujący wyjaśnić prawdziwość korzeni Chrześcijaństwa oraz całunu Turyńskiego. Jest to oczywiście fikcja literacka ale napisana w taki sposób, że ziarno prawdy może zawierać :)
Temat jest jak najbardziej interesujący i wciągający (dla entuzjastów tajemnic) ale styl pisania jakoś mnie nie zachwycił, dlatego oceniam ją tylko na przeciętną.

Ciekawie napisana książka.Sensacja plus wątki historyczne.Główną treścia tej książki jest poszukiwanie skarbu templariuszy.Warto przeczytać :).

Cirya | 2015-03-19
Przeczytana: 19 marca 2015

w mojej ocenie bardzo mocne 7/10
jakiś czas temu przeczytałam Grobowiec Cesarza, wybrany na chybił trafił w bibliotece...
teraz czas na kolejne przygody Cottona Malone, najlepiej od samego początku...
książka mnie mile zaskoczyła, uważam, że jest dużo lepsza od Grobowca, a przynajmniej mnie bardziej się spodobała
generalnie odpowiada mi styl pisarski autora... opisuje historie, które balansują na granicy prawdy i fikcji literackiej, sprytnie ze sobą splecione, w dodatku okraszone intrygującymi zagadkami i ich rozwiązaniami
fajne :)

Agnieszka | 2010-01-15

'Dziedzictwo Templariuszy' to pierwsza, ale na pewno nie ostatnia, książka Berry'ego, którą udało mi się przeczytać.
Autor porusza oklepany w literaturze temat poszukiwania skarbu Templariuszy, ale robi to w bardzo interesujący sposób. W książce mnóstwo informacji na temat historii samego zakonu, sytuacji politycznej ówczesnego okresu, nie brak również ciekawych spostrzeżeń o Nowym Testamencie, niespójnościach między poszczególnymi ewangeliami.
Mnie książka zainteresowała na tyle, że wkrótce na pewno kupię kolejną pozycję autora.

melody | 2016-02-02

Jest to moje pierwsze spotkanie z Cottonem Malone oraz twórczością Steve Berry'ego.
Dość obszerną książkę dosłownie połknęłam. Akcja może nie karze podskakiwać na siedząco, ale jest warka i płynna. Podobało mi się że autora nie poniosła wyobraźnia ws faktów historycznych, są gładko wplecione w fabułę.
Całkiem przypadkowo na nią wpadłam i nie wiedziałam że jest pierwszą z serii o agencie Malone. Jestem na prawdę zachwycona i już zabieram się za poszukiwania kolejnych części serii! :)