Dziedzictwo Templariuszy

Cykl: Cotton Malone (tom 1)
Wydawnictwo: Sonia Draga
tłumaczenie
Cezary Murawski
The Templar Legacy

Inne wydania

Cotton Malone był pewien, że dla niego czasy służby w Departamencie Sprawiedliwości już minęły. Swoich dni chciał dożyć jako szanowany kopenhaski antykwariusz. Wydawało mu się, że księgarnię porzuca tylko na chwilę, aby pomóc byłej przełożonej, Stephanie Nelle, ale szpieg zawsze pozostanie szpiegiem. W najśmielszych snach nie przypuszczał, że ta pomoc polegać będzie na odnalezieniu legendarnego skarbu templariuszy. zadania nie ułatwia mu fakt, że tego skarbu poszukuje również demoniczny Raymond de Roquefort. Ten przywódca sekty gotowy jest na każde poświęcenie i na każdą niegodziwość, byle tylko odkryć najcenniejszą tajemnicę zakonu świątyni Salomona.

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

Sklep
Format
Cena

• Długa Utopia
  • W drodze nad Morze Żółte
  • Krocząc w ciemności
  • Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
  • Lady M.

5,33 (3 ocen i opinii)
Krocząc w ciemności
Leonie Swann

0 (0 ocen i opinii)
Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
Lars Mytting

8,24 (21 ocen i opinii)
Linia serc
Rainbow Rowell

6,81 (54 ocen i opinii)
Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
Paweł Smoleński

Amber
Gail McHugh

7,47 (135 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Gosia | 2014-10-15
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 14 października 2014

Templariusze i ich tajemnice już wielokrotnie byli i pewnie jeszcze nie raz będą tematem książek. Tym razem Steve Berry wziął ich na warsztat i wywiązał się dobrze z tego tematu.
Średniowieczne tajemnice do rozwiązania we współczesnym świecie, wiele powiązań, mylnych tropów, ludzkie ambicje, chęć sławy, bogactwa, władzy. Któż nie lubi takich tajemnic. Książka jest dobrze i ciekawie napisana. Autor połączył fakty historyczne z fikcją literacką i wyszła z tego ciekawa historia. Trochę może tylko przeszkadzały mi nazbyt rozdmuchane osobiste problemy bohaterów i kilka zwrotów akcji rozwiązanych jakby z udziałem jasnowidza. Lubię książki tego autora i sposób w jaki pisze i z pewnością sięgnę po następne. Przeczytałam już kilka jego książek i mogę polecić każdemu, kto lubi taki rodzaj powieści, a w nim trochę historii, zagadek i przygód.
Może się powtarzam w swoich recenzjach, ale na tego typu książki zawsze patrzę przez pryzmat "Kodu da Vinci" Dana Browna, który jest dla mnie...

BagatElka | 2014-03-30
Przeczytana: 30 marca 2014

Zaczynam podróż z Cottonem Malonem i jestem ciekawa czy wszystkie książki z cyklu okażą się tak dobre jak obecna.
Tajemnice,które skrywają kolejne tajemnice,stare manuskrypty,zapomniane legendy i do tego pościgi,strzelaniny i piękne kobiety.

To seria przygodowa z wątkami historycznymi okraszona scenami akcji- wprost doskonały materiał na film.

Jagoda | 2014-04-01
Na półkach: Przeczytane, Francja
Przeczytana: 01 marca 2014

Średniowieczna tajemnica we współczesnej Francji.Ale kto nie lubi tajemnic które być może nigdy nie zostaną odkryte. Dobrze napisana książka.Fakty historyczne połączone z fikcją literacką dają niesamowity efekt. Lubię książki tego autora i sposób w jaki pisze.Przeczytałam kilka jego dzieł i polecam każdemu co lubi sensacje ,zagadki, przygodę, historię choć może nie do końca prawdziwą.

Ciekawie napisana książka.Sensacja plus wątki historyczne.Główną treścia tej książki jest poszukiwanie skarbu templariuszy.Warto przeczytać :).

Cirya | 2015-03-19
Przeczytana: 19 marca 2015

w mojej ocenie bardzo mocne 7/10
jakiś czas temu przeczytałam Grobowiec Cesarza, wybrany na chybił trafił w bibliotece...
teraz czas na kolejne przygody Cottona Malone, najlepiej od samego początku...
książka mnie mile zaskoczyła, uważam, że jest dużo lepsza od Grobowca, a przynajmniej mnie bardziej się spodobała
generalnie odpowiada mi styl pisarski autora... opisuje historie, które balansują na granicy prawdy i fikcji literackiej, sprytnie ze sobą splecione, w dodatku okraszone intrygującymi zagadkami i ich rozwiązaniami
fajne :)

Kucharz | 2016-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2016

Miałem duże oczekiwania co do tej książki. Niestety ale nie zostały one spełnione. Fabuła zapowiadała się niezwykle ciekawie; Zakon Templariuszy owiany tajemnicą, zagadka do rozwiązania i połączenie wątków historycznych z thrillerem rozpalało mnie, ale tylko do momentu aż zacząłem czytać.

Akcja przyspiesza tylko momentami, by ponownie zwolnić na długi czas. Wątki historyczne przekazywane są w toporny sposób, który polega głównie na zasypaniu czytelnika niewiarygodną liczbą dat, co niekiedy nie jest aż tak bardzo istotne.

Może dam jeszcze jedną szansę i sięgnę po kolejną książkę tego autora, ale nie sądzę, żeby to było prędko.

Agnieszka | 2010-01-15

'Dziedzictwo Templariuszy' to pierwsza, ale na pewno nie ostatnia, książka Berry'ego, którą udało mi się przeczytać.
Autor porusza oklepany w literaturze temat poszukiwania skarbu Templariuszy, ale robi to w bardzo interesujący sposób. W książce mnóstwo informacji na temat historii samego zakonu, sytuacji politycznej ówczesnego okresu, nie brak również ciekawych spostrzeżeń o Nowym Testamencie, niespójnościach między poszczególnymi ewangeliami.
Mnie książka zainteresowała na tyle, że wkrótce na pewno kupię kolejną pozycję autora.

mietek112 | 2014-09-03
Na półkach: Z 2014 roku, Przeczytane
Przeczytana: 29 sierpnia 2014

Książka akcji i tajemnic, pościgów, ucieczek i strzelanin... z odrobiną informacji na temat Templariuszy i wiedzy tajemnej...

Książkę czyta się szybko, chociaż były momenty kiedy tempo zwalniało... Niestety, wg mnie, zwalniało nie po to, aby popchnąć fabułę dalej, ale po to, aby bohaterowie mogli wyjaśnić sobie rodzinne nieporozumienia i zaszłości.

Dla mnie jest to powielenie "Kodu da Vinci" Dana Browna. Być może to moje przekonanie, być może zbyt mocno siedzi we mnie historia opisana w "Kodzie..." - nie wiem. Niemniej jednak nudziły mnie kolejne ucieczki bohaterów, kolejne wywody na temat braku wybaczenia.

Owszem, były również momenty, kiedy byłem zaskoczony zwrotem akcji, jednak nie było ich wiele (może z 3). Przez długi czas autor przygotowywał podłoże pod ostateczną akcję, co już mnie zdarzyło znudzić trochę i zniechęcić do książki. Jednak mam tak, że czytam dalej, skoro zacząłem. I tak akcja, wg mnie, rozpoczęła się po przeczytaniu blisko 65% książki, a skończyła się na...

melody | 2016-02-02

Jest to moje pierwsze spotkanie z Cottonem Malone oraz twórczością Steve Berry'ego.
Dość obszerną książkę dosłownie połknęłam. Akcja może nie karze podskakiwać na siedząco, ale jest warka i płynna. Podobało mi się że autora nie poniosła wyobraźnia ws faktów historycznych, są gładko wplecione w fabułę.
Całkiem przypadkowo na nią wpadłam i nie wiedziałam że jest pierwszą z serii o agencie Malone. Jestem na prawdę zachwycona i już zabieram się za poszukiwania kolejnych części serii! :)

Agsem | 2014-08-15

To była moja pierwsza książka tego autora. Zabierałam się do czytania z mieszanymi uczuciami ponieważ wiedziałam już, że jest ona mocno osadzona na faktach historycznych i obawiałam się przynudnawego dokumentu z wątkami nieprawdziwymi. W jakimż byłam błędzie. Jest rewelacyjna, pełna zwrotów akcja, tajemnica goni tajemnice. Możę trochę nierzeczywista ale moim zdaniem autor bardzo umiejętnie snuje swoją opowieść wplatając ją w fakty z przeszłości.
Dziś przeczytałam już wszystkie pozycje p. Berry i mogę gorąco polecić każdemu kto lubi sensacje, zagadki z przeszłości, do dziś nie rozwikłane tajemnice.