Dziedzictwo Templariuszy

Autor:
Cykl: Cotton Malone (tom 1)
tłumaczenie
Cezary Murawski
The Templar Legacy
wydawnictwo
Sonia Draga
typ
papier
6,98 (291 ocen i 32 opinie)

Opis książki

Cotton Malone był pewien, że dla niego czasy służby w Departamencie Sprawiedliwości już minęły. Swoich dni chciał dożyć jako szanowany kopenhaski antykwariusz. Wydawało mu się, że księgarnię porzuca tylko na chwilę, aby pomóc byłej przełożonej, Stephanie Nelle, ale szpieg zawsze pozostanie szpiegiem. W najśmielszych snach nie przypuszczał, że ta pomoc polegać będzie na odnalezieniu legendarnego skarbu templariuszy. zadania nie ułatwia mu fakt, że tego skarbu poszukuje również demoniczny Raymond de Roquefort. Ten przywódca sekty gotowy jest na każde poświęcenie i na każdą niegodziwość, byle tylko odkryć najcenniejszą tajemnicę zakonu świątyni Salomona.

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Gosia | 2014-10-15
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 14 października 2014

Templariusze i ich tajemnice już wielokrotnie byli i pewnie jeszcze nie raz będą tematem książek. Tym razem Steve Berry wziął ich na warsztat i wywiązał się dobrze z tego tematu.
Średniowieczne tajemnice do rozwiązania we współczesnym świecie, wiele powiązań, mylnych tropów, ludzkie ambicje, chęć sławy, bogactwa, władzy. Któż nie lubi takich tajemnic. Książka jest dobrze i ciekawie napisana. Autor połączył fakty historyczne z fikcją literacką i wyszła z tego ciekawa historia. Trochę może tylko przeszkadzały mi nazbyt rozdmuchane osobiste problemy bohaterów i kilka zwrotów akcji rozwiązanych jakby z udziałem jasnowidza. Lubię książki tego autora i sposób w jaki pisze i z pewnością sięgnę po następne. Przeczytałam już kilka jego książek i mogę polecić każdemu, kto lubi taki rodzaj powieści, a w nim trochę historii, zagadek i przygód.
Może się powtarzam w swoich recenzjach, ale na tego typu książki zawsze patrzę przez pryzmat "Kodu da Vinci" Dana Browna, który jest dla mnie...

BagatElka | 2014-03-30
Przeczytana: 30 marca 2014

Zaczynam podróż z Cottonem Malonem i jestem ciekawa czy wszystkie książki z cyklu okażą się tak dobre jak obecna.
Tajemnice,które skrywają kolejne tajemnice,stare manuskrypty,zapomniane legendy i do tego pościgi,strzelaniny i piękne kobiety.

To seria przygodowa z wątkami historycznymi okraszona scenami akcji- wprost doskonały materiał na film.

Ciekawie napisana książka.Sensacja plus wątki historyczne.Główną treścia tej książki jest poszukiwanie skarbu templariuszy.Warto przeczytać :).

Jagoda | 2014-04-01
Na półkach: Przeczytane, Francja
Przeczytana: 01 marca 2014

Średniowieczna tajemnica we współczesnej Francji.Ale kto nie lubi tajemnic które być może nigdy nie zostaną odkryte. Dobrze napisana książka.Fakty historyczne połączone z fikcją literacką dają niesamowity efekt. Lubię książki tego autora i sposób w jaki pisze.Przeczytałam kilka jego dzieł i polecam każdemu co lubi sensacje ,zagadki, przygodę, historię choć może nie do końca prawdziwą.

Cirya | 2015-03-19
Przeczytana: 19 marca 2015

w mojej ocenie bardzo mocne 7/10
jakiś czas temu przeczytałam Grobowiec Cesarza, wybrany na chybił trafił w bibliotece...
teraz czas na kolejne przygody Cottona Malone, najlepiej od samego początku...
książka mnie mile zaskoczyła, uważam, że jest dużo lepsza od Grobowca, a przynajmniej mnie bardziej się spodobała
generalnie odpowiada mi styl pisarski autora... opisuje historie, które balansują na granicy prawdy i fikcji literackiej, sprytnie ze sobą splecione, w dodatku okraszone intrygującymi zagadkami i ich rozwiązaniami
fajne :)

mietek112 | 2014-09-03
Przeczytana: 29 sierpnia 2014

Książka akcji i tajemnic, pościgów, ucieczek i strzelanin... z odrobiną informacji na temat Templariuszy i wiedzy tajemnej...

Książkę czyta się szybko, chociaż były momenty kiedy tempo zwalniało... Niestety, wg mnie, zwalniało nie po to, aby popchnąć fabułę dalej, ale po to, aby bohaterowie mogli wyjaśnić sobie rodzinne nieporozumienia i zaszłości.

Dla mnie jest to powielenie "Kodu da Vinci" Dana Browna. Być może to moje przekonanie, być może zbyt mocno siedzi we mnie historia opisana w "Kodzie..." - nie wiem. Niemniej jednak nudziły mnie kolejne ucieczki bohaterów, kolejne wywody na temat braku wybaczenia.

Owszem, były również momenty, kiedy byłem zaskoczony zwrotem akcji, jednak nie było ich wiele (może z 3). Przez długi czas autor przygotowywał podłoże pod ostateczną akcję, co już mnie zdarzyło znudzić trochę i zniechęcić do książki. Jednak mam tak, że czytam dalej, skoro zacząłem. I tak akcja, wg mnie, rozpoczęła się po przeczytaniu blisko 65% książki, a skończyła się na...

Agnieszka | 2010-01-15

'Dziedzictwo Templariuszy' to pierwsza, ale na pewno nie ostatnia, książka Berry'ego, którą udało mi się przeczytać.
Autor porusza oklepany w literaturze temat poszukiwania skarbu Templariuszy, ale robi to w bardzo interesujący sposób. W książce mnóstwo informacji na temat historii samego zakonu, sytuacji politycznej ówczesnego okresu, nie brak również ciekawych spostrzeżeń o Nowym Testamencie, niespójnościach między poszczególnymi ewangeliami.
Mnie książka zainteresowała na tyle, że wkrótce na pewno kupię kolejną pozycję autora.

Inez | 2013-11-20
Przeczytana: 15 grudnia 2012

Wstrzasajaca i przerazajaca walka o skarb templariuszy. Fascynujaca proba rozwiazania zagadki skarbu templariuszy, ktory przez wieki rozbudzal wyobraznie uczonych i szarlatanow. Najlepsza powiesc obok ,,Bursztynowej Komnaty,, , ,,Trzeciej Tajemnicy,, i ,,Przepowiedni dla Romanowow,,S. Barry

skompel | 2010-12-06

Książka niezwykle ciekawa, na pewno zachęca do jej czytania wątek historyczny oraz legenda o skarbie templariuszy. Akcja rozgrywa się w Danii , następnie we Francji , dokładnie w okolice Awinionu ( miejsce sławne z tego powodu , gdyż była to siedziba papieży przez pewien okres czasu, podobno tam jest ukryty skarb templariuszy). Były agent Cotton przechodzi na emeryturę i pracuje w antykwariacie w Dani. Niestety zostaje wmieszany w aukcje o książkę w której są zawarte wskazówki dotyczące położenia skarbu. Wraz ze swoją byłą szefową , która ma zamiar dokończyć dzieło męża poszukują skarbu. Wszystko było by pięknie gdyby nie fakt , że ich śladami podążają legendarni Templariusze , którzy żyją w klasztorze ukrytym w górach. Zakonnicy pod przewodnictwem Raymonda de Roquefort (templariusza pragnącego przywrócić dawną świetność Templariuszy)za wszelką cenę chcą przeszkodzić w poszukiwaniach , gdyż sami pragną odnaleźć skarb,i znów stać się potęgą na świecie.

Książka ma wiele zwrotów...

Agsem | 2014-08-15

To była moja pierwsza książka tego autora. Zabierałam się do czytania z mieszanymi uczuciami ponieważ wiedziałam już, że jest ona mocno osadzona na faktach historycznych i obawiałam się przynudnawego dokumentu z wątkami nieprawdziwymi. W jakimż byłam błędzie. Jest rewelacyjna, pełna zwrotów akcja, tajemnica goni tajemnice. Możę trochę nierzeczywista ale moim zdaniem autor bardzo umiejętnie snuje swoją opowieść wplatając ją w fakty z przeszłości.
Dziś przeczytałam już wszystkie pozycje p. Berry i mogę gorąco polecić każdemu kto lubi sensacje, zagadki z przeszłości, do dziś nie rozwikłane tajemnice.

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Terry Pratchett
    67. rocznica
    urodzin
    Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre.
  • Nelle Harper Lee
    89. rocznica
    urodzin
    Ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi, przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym. Jedyna rzecz, jaka nie podlega przegłosowaniu przez większość, to sumienie człowieka.
  • Alistair MacLean
    93. rocznica
    urodzin
    - Słyszałeś o SKGP? - Jasne. Stowarzyszenie Kierowców Grand Prix. - Właśnie. No więc SKGP postanowiło, że dla naszego bezpieczeństwa, zawodników i widzów, należy skreślić Harlowa z listy z listy kierowców Formuły 1. Chcemy, żeby nie miał prawa wstępu na żaden tor w Europie. Wiesz, że on pije? - Kto... pokaż więcej
  • Christian Jacq
    68. rocznica
    urodzin
    ... miłość to taki potok, który znosi wszelkie tamy i zalewa istotę ludzką bez reszty.
  • Ian Rankin
    55. rocznica
  • Roberto Bolaño
    62. rocznica
    urodzin
    Nadszedł dzień, kiedy postanowiłem zerwać z literaturą. Zerwałem. Nie ma w tym kroku żadnej traumy poza poczuciem wolności. To tak, między nami mówiąc, jak przestać być prawiczkiem. Co za ulga! Zerwanie z literaturą, to znaczy zerwanie z pisaniem, by ograniczyć się wyłącznie do czytania!
  • Jan Izydor Sztaudynger
    111. rocznica
    urodzin
    On gotyk, ona barok. Renesans zjawi się za rok.
  • Daniel Passent
    77. rocznica
    urodzin
    My nazywamy tenisówki felony shoes (buty przestępcze), bo oni je często noszą [handlarze narkotyków]. Kurtka skórzana, kosztowna, ale na nogach tenisówki.
  • Sven Lindqvist
    83. rocznica
  • Michael H. Hart
    83. rocznica
  • Lois Duncan
    81. rocznica
    urodzin
    W jakiś sposób wspomnienia radosne bardziej bolą niż wspomnienia smutne, bo dotkliwiej zdajemy sobie sprawę, że należą do przeszłości bezpowrotnie.
  • Stefania Grodzieńska
    5. rocznica
    śmierci
    I wszystko byłoby pięknie, gdybym nie zauważyła skrzywienia na twarzach moich czytelników. Zdaje się, że Wam się to opowiadanie nie podoba... A, przepraszam, co Państwo w tej chwili robią? Przepraszam za wyrażenie, byczą się Państwo, tak? Opowiadania satyryczne się czyta, tak? Znamy takich, co mają... pokaż więcej
  • Ludwig Tieck
    162. rocznica
    śmierci
    Nazbyt często to, co szlachetne i wielkie, bywa zapomniane i poniżane przez ludzi małego ducha.
  • Kazimierz Gołba
    63. rocznica