Przedwojenne Kamionek, Grochów, Saska Kępa

Seria: Najpiękniejsze fotografie [Wydawnictwo RM]
Wydawnictwo: RM
albumy
Dorota

Album Jarosława Zielińskiego, znanego varsavianisty, autora m.in. „Przedwojennej żydowskiej Warszawy” i „Przedwojennego śródmieścia”, tym razem zabierze czytelników w podróż na przedwojenną południową Pragę – Saską Kępę, Grochów i Kamionek. Album ukazuje jedną z najbardziej specyficznych i kontrastowych części prawobrzeżnej Warszawy. Jej trzon tworzył Grochów – wieś i majątek, które w...

Album ukazuje jedną z najbardziej specyficznych i kontrastowych części prawobrzeżnej Warszawy. Jej trzon tworzył Grochów – wieś i majątek, które w dwudziestoleciu międzywojennym z wolna przekształciły się w nowoczesną dzielnicę. W sąsiedztwie właściwej Pragi prastary Kamionek, przyłączony do miasta w końcu XIX w., stał się ośrodkiem najbardziej nowoczesnych gałęzi przemysłu, a Saska Kępa – dawne podmiejskie tereny rekreacyjne – przeistoczyła się w oazę luksusu, zamieszkaną przez przedstawicieli świata kultury i biznesu. Luksusowe wille i niemniej komfortowe domy wielorodzinne w wielu wypadkach trafiły do podręczników historii polskiej architektury.

źródło opisu: http://www.rm.com.pl/

źródło okładki: http://www.rm.com.pl/