Śmierć o północy

Tłumaczenie: Bogumiła Nawrot
Cykl: In Death | Oblicza śmierci (tom -)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Three in Death
śmierć, zbrodnia, szaleniec

zbiór trzech nowel, których główną bohaterką jest Eve Dallas. Interludium w kosmosie. Eve pogodziła się z tym, że otrzymała rozkaz poprowadzenia seminarium na konferencji dla policjantów i że będzie musiała w tym celu opuścić ziemię. Ale na tym kończy się jej poświęcenie dla pracy. I kiedy komendant, który przeszedł do legendy, postawił sobie za cel zniszczenie Roarkeaa, jej męża, Eve zrobi wszystko, co w jej mocy, żeby do tego nie dopuścić... Śmierć o północy. Nazwisko Eve trafiło na listę bożonarodzeniowych życzeń, ale nie dlatego, że była niegrzeczna lub wyjątkowo dobra. Tylko dlatego, że wsadziła za kratki seryjnego mordercę. Teraz szaleniec, który uciekł z więzienia, depcze jej po piętach. Mając u swego boku Roarkeaa, Eve musi powstrzymać zbrodniarza przed wymierzeniem krwawej zemsty... Albo zginąć, próbując mu przeszkodzić... Prześladowana przez śmierć. Na miejscu popełnienia zbrodni Eve odkrywa szczątki piosenkarki, która zaginęła 85 lat temu. Obie ofiary zastrzelono z tej samej broni, w budynku, który ponoć nawiedza duch wokalistki.

MariaMR | 2013-05-02
Przeczytana: 30 kwietnia 2013

Wypożyczając z biblioteki książkę "Śmierć o północy", nie przypuszczałam, że pozycja ta zawiera trzy nowele a nie jedną powieść. Jednakże wszystkie powieści Nory Roberts, które wpadają mi w ręce, wciągają mnie bez reszty, niezależnie od długości.

Przyznaję, że czytam serię "In Death" tej autorki dość chaotycznie, gdyż zdana jestem jedynie na biblioteki publiczne i nie udaje mi się zdobywać książek w porządku chronologicznym, czego bardzo żałuję.
No ale jest jak jest. W każdym razie kryminalne powieści Nory Roberts bardzo przypadły mi do gustu. Całkowicie mnie wciągają, mimo, że ich akcja rozgrywa się w odległej przyszłości, co nigdy do tej pory mnie nie pociągało. Jednak bardzo podoba mi się główna bohaterka, zawzięta, pełna zawodowego zacięcia, bezwzględna dla przestępców, pani porucznik Eve Dallas. Z kolei jej mąż Roarke to mężczyzna, który mógłby być marzeniem każdej kobiety - przystojny, bogaty, szarmancki i w stu procentach oddany ukochanej kobiecie. Do tego intrygujący i ze...

Sabi | 2014-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2014

W książce są 3 opowieści. Wszystkie fajnie i szybko się czyta. Nie mam zastrzeżeń do żadnej, choć nie wszystko mi się podobało.

1 opowieść : Interludium w kosmosie .Ciekawa lecz jak dla mnie za krótka :-))

2 opowieść: Śmierć o północy . Nie podobało mi się to,że za słabo opisano jak seryjny morderca uciekł z więzienia. Kto mu pomógł ? Czemu nie podążyli tym tropem? Prócz tego - opowiadanie bardzo fajne.

3 opowieść: Prześladowana przez śmieć . To opowiadanie najmniej mi się podobało .

Oczywiście książkę polecam - jak zresztą wszystkie książki Nory.

merusia | 2014-07-15
Przeczytana: 10 lipca 2014

Zbiór trzech opowiadań o kolejnych ciekawych śledztwach w sprawie morderstw.

Kiniur | 2014-03-04
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 04 marca 2014

Każda nowela - w sam raz na jeden wieczór!
Wciąż trzymające w napięciu, dobre kryminały.

Polecam!

książek: 2032
Basia Siedlecka | 2013-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2013

Nie odpowiadają mi opowiadania, ale uwielbiam cały cykl.

rumiko | 2013-12-16
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 13 grudnia 2013

Ponieważ planuję przeczytać całą serię nie będę się powtarzać, chyba że zdarzy się jakaś wyjątkowa zmiana w stylu autorki, lub wyjątkowe obniżenie lotów. Moja bardziej szczegółowa opinia, która odnosi się również do tej książki, zamieszczona jest przy tomie pierwszym przygód Eve Dallas pt "Dotyk śmierci".
Niezłe czytadło, kolejne z serii :)

Evi91 | 2013-01-19
Przeczytana: 21 grudnia 2012

"Otrzymała wezwanie niespełna godzinę temu i mniej niż sześc godzin po zamknieci sprawy, która nią wstrzęsnęła i kompletnie ja wyczerpała." (Prószyński i S-ka)

Sabiko | 2016-01-21

Uwielbiam każdą książkę z tej serii. Miałam szczęście czytać ją od pierwszej części i poznać całą historię Dallas od początku. Polecam całym sercem :)

książek: 1918
Vinga | 2016-11-29