Jutro

Albatros
2014-08-13
2014-08-13
Joanna Prądzyńska

Polecam tym, co potrzebują odskoczni od serialów - coś się dzieje, książkę się połyka, oczy odpoczywają od ekranu, jest liźnięcie kilku gatunków naraz. Dla mnie czytało się to trochę jak popołudniową telenowelę. Na minus jest to, że Trudno było wyobrazić sobie bohaterów- byli, ale mało wyraziści. Fajnie, że wszystko zamknęło się (dość oczywistą) ale jednak klamrą. Trochę bałaganu i gatunkowego i dużo małych pobocznych akcji. Ale kurczę ! Podsumowując mega mnie wciągnęła i byłam mega ciekawa co się stanie. Choć czułam czasem lekki cringe to czytało mi się to fajnie :)

To była moja pierwsza książka od tego autora po jaką sięgnęłam. Kupiłam ją w ciemno bo bardzo dużo osób polecało dzieła Musso. Jejku jak ja ją pochłonęłam ! Naprawdę świetna pozycja ! Od niej zaczęła się moja miłość do twórczości G.Musso i trwa do dziś.

Problem z tą książką mam taki że szybko ją przeczytałam i poczułam się lekko oszukana. Bo nimy pomysł jest, akcja jest, a wszystko to podlane jakims takim miałkim sosem typu fast food. Jak pizza z zamrazarki- da sie zjesc, moze nawet byc ok, zamysł niby ciekawy. W czym rzecz?
Za mało. Za mało wszystkiego. Za mało głębi, za mało wnętrza, wszystko jakos płytko i powierzchownie. Czytam te ostatnio wydawane książki na tony niemalże i stwierdzam że płycizna rządzi. A mozna było z tego zrobić cos naprawde fajnego bo generalnie całosc pomysłu mi sie podoba- Zaznaczam- pomysłu, nie wykonania. Pewne sceny są dla mnie kompletnie niewiarygodne. W tym samym tonie, jakby w pospiechu opisane posiłki i próby samobojcze. Szkoda bo ksiazka pozostawiła mocny niedosyt i poczucie rozczarowania, aczkolwiek uwazam ze jako "czytadło" do pociagu czy do autobusu sie nadaje. Trochę kojarzy mi się ze "scenariuszem na podstawie książki"- wszystko skrótowo opisane a ty czytelniku domyśl sie emocji, tła, całej reszty.

Książka która ciekawie się czyta.

Książka która ciekawie się czyta.

Jutro autora Guillaume Musso
Następna książka autora Guillaume Musso ,, Jutro" udało mi się ją w jeden dzień przeczytać.
Matthew Saphiro jest profesorem. Chyba na Harvardzie uczy filozofii. Niestety rok wcześniej stracił żonę w wypadku samochodowym. Ma czteroletnią córeczkę. Przychodzi pewien dzień, wyprzedaży garażowej kupuje u kogoś używany laptop. Odnajduje rzeczy i mejle na tym laptopie i postanawia się skontaktować z Emma.
Następna książka autorka i znów bardzo mi się podoba.
Taki mały romans z dużym kryminałem. Bardzo dobrze się ją czytało. Bardzo dobrze wykreowani bohaterowie. Prosty język który sprawia że dobrze się ją czyta. Nawet zakończenie rewelacja. Myślałam że będzie romans, a tu proszę zaskoczenie.
Czas przemyśleć i wybrać następna książkę.

Jutro autora Guillaume Musso

Książki Musso zdecydowanie nie są dla ludzi twardo stąpających po ziemi. Jeśli interesuje cię tylko to co mogło zdarzyć się naprawdę, a twoja wyobraźnia nie pozwala na dopuszczenie rzeczy niewytłumaczalnych to nie czytaj tej książki. A jeśli twoja wyobraźnia jest otwarta na zjawiska niewytłumaczalne - przeczytaj ją koniecznie. Dla mnie bomba, Musso nie zawodzi.

Przeciętna....

Przeciętna....

Kolejna świetna książka autorstwa Guillaume Musso. "JUTRO" łączy w sobie elementy obyczajówki, romansu, thrillera, kryminału i elementów fantastyki. Akcja rozwija się powoli i prowadzi do zaskakującego rozwiązania. Nie jest to lektura ambitna (zresztą chyba jak wszystkie powieści Musso:) ale nie zmienia to faktu, że czyta się ją fantastycznie. Pomimo tego, że przedstawione wydarzenia są dość mocno naciągane ;) postaci przedstawione przez autora są przedstawione bardzo autentycznie i ma się wrażenie, że istnieją naprawdę. "Jutro" to książka idealna do relaksującej lektury a jednocześnie wciągająca i w żadnym stopniu nie nudna.

Dużo słyszałam o tej książce i szczerze to nie zachwyciła mnie jakoś bardzo. Opowieść o mężczyźnie, który kupując starego laptopa odkrywa, że przez niego może się kontaktować z ludźmi z przeszłości. Miałam nieco większe oczekiwania co do tej książki.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Super!! Polecam!!!!

Super!! Polecam!!!!