Mag

Wydawnictwo: Replika

aaMaga należy do tej kategorii książek, które, gdy weźmie się do ręki, czyta się jednym tchem.aTrierischer VolksfreundCo kryje się za śmiertelnym zamachem na papieżaaNadeszła ta chwila. zacisnął palec na spuście i odnalazł ledwo wyczuwalny opór. Wstrzymał oddech. Oczekiwane, krótkie uderzenie przeszyło jego prawe ramię. Ubrany na biało mężczyzna na balkonie zgiął się w pół. Nastała nieskończenie długa chwila ciszy. Potem przez tłum zebrany na Placu świętego Piotra przebiegł krzyk przerażenia. Trafił.aHabemus Papam!a Okrzyk radości z tysięcy gardeł. Chwilę później nowy przywódca Kościoła katolickiego pojawia się na balkonie Bazyliki św. Piotra. W tym samym momencie pada strzał. śmiertelnie trafiony papież osuwa się na ziemię. zabójca zostaje szybko ujęty, ale odmawia zeznań, domaga się za to rozmowy z biskupem Corsettim. Dzień później biskup pojawia się w małym sklepiku spożywczym, aby odebrać kartonowe pudło, zdeponowane tam przez zamachowca. Pudło jest ciężkie a a skrywa tajemnicę o jeszcze większej wadze. zagadkowe dzienniki naprowadzają biskupa Corsettiego na trop potężnego bractwa, które knuje niebezpieczny spisek przeciw Kościołowi...Arno Strobel urodził się w 1962 roku w Saarlouis (Niemcy), studiował technologie informacyjne. Dziś kieruje projektami IT w dużym niemieckim banku w Luksemburgu. Pisać zaczął jeszcze przed ukończeniem 14 roku życia. Jest autorem wielu krótkich opowiadań i jednej powieści. aMaga jest jego debiutem w gatunku powieść kryminalna/thriller. Arno Strobel mieszka niedaleko Trewiru, jest żonaty i ma troje dzieci.

michal-100 | 2013-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2013

Książkę kupiłem w wakacyjnej księgarni za cenę połowę niższą od okładkowej. Przyznam że zaintrygowała mnie okładka, a opis z tyłu zapowiadał ciekawą książkę. Niestety, muszę przyznać, że książka nie spełniła pokładanych w niej oczekiwań. Zaczyna się iście według zamysłu Hitchcocka: zamach na nowowybranego papieża (nie zdradzam nic, bo to jest napisane na tylnej okładce), szkoda tylko, że na tym się kończy... Cała treść książki to retrospekcja wydarzeń z pierwszego rozdziału, żmudnie prowadzona w formie wpisów z dziennika lub jakiejś kroniki. Bohaterowie nieciekawi, dialogi sztuczne, a fabuły właściwie brak. Wydarzenia toczą się bardzo ślamazarnie, niektóre krótkie rozdziały (wpisy kroniki?) właściwie nic do treści nie wnoszą.

W zasadzie polecam przeczytać tylko pierwszy rozdział, a resztę fabuły samemu sobie wymyślić. Lepszy taki niedosyt, niż rozczarowanie, które mnie spotkało.

WojteK | 2013-09-14

Choć nie lubię książek powstających na fali "Kodu Leonarda da Vinci" ta jest nieco inna. Nie traktuje o pierwotnym złu a o grupie, która chce przejąć władzę teraz i nic nie ma do tego jakiś pierwiastek paranormalny. No i nie ma ganiania za wskazówkami, rozwiązywania zagadek, bo większość opowieści napisana jest z perspektywy "tych złych". Dlatego warto sięgnąć po tę pozycję.

viola | 2010-09-14

Strata czasu, jak dla mnie. Raczej marny wkład do modnej dziś literatury traktującej o spiskach, tajnych stowarzyszeniach itd. Akcja toczy się powoli, powieść w pewnym momencie nuży. Niesłusznie jest też reklamowana, jako kryminalna, bo właściwie brak tu kryminalnych wątków. Przewidywalna, dość nudna...

Gabryś | 2016-05-26
Larysysy | 2016-05-10