Przewrotny plan

Seria: Na Celowniku
Wydawnictwo: Świat Książki
9788373919433

Wyrafinowany thriller, imponujący zarówno misterną intrygą jak i panoramiczną wizją współczesnego świata, w którym gigantyczne pieniądze przypadają na zaledwie kilkuset miliarderów. Do bajkowej rezydencji w Nowym Meksyku zjeżdża dwudziestu z najbogatszych ludzi na ziemi. Ta grupa cwaniaków i geniuszy nie podejrzewa, że cała obsługa spotkania pracuje na rzecz Billa Clarenco, bogacza, który chce odzyskać swój utracony na giełdzie majątek. Potajemną akcją kieruje charyzmatyczna Eve Merlini, była wojskowa i szefowa restauracji... zaskakujący pomysł, erudycja, kulisy działania finansjery.

Meowth | 2016-05-09
Na półkach: Przeczytane, Wypożyczone
Przeczytana: 09 maja 2016

Okładka obiecuje fascynującą, skomplikowaną intrygę, grę o wielkie pieniądze i wyrachowaną manipulację, a wszystko zwieńczone zaskakującym finałem. Być może. Jednak jest to napisane, jak na mój gust, tak bez ikry, a bohaterowie są tak irytująco pozbawieni jakiegoś głębszego rysu, wnikliwszego wizerunku, że nie doczekałam do tego, co miało mnie zafascynować i zaskoczyć. Nieprzytomnie wynudziła mnie 1/4 książki - i na więcej się nie zgadzam.

Arkadiusz | 2015-05-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, EBOOK
Przeczytana: 06 maja 2015

Książka ta nosi tytuł Przewrotny plan (w oryginale Leverage) i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie pewna ciekawostka. Ta konkretna powieść nie została wydana w języku angielskim (sic!). Dostępne na rynku wersje językowe to: niemiecka, duńska, włoska, holenderska i polska. Trochę dziwne, ale to tylko taka mała dygresja. Najwyższy czas przejść do meritum.

Jak już wspomniałem Przewrotny plan to thriller, a dokładniej rzecz ujmując thriller finansowy. Jednak jego fabuła jest tak przewrotna, że ciężko ją streścić bez spojlerowania. Jedyne co mogę zdradzić, to fakt, że pewien bankrut (były multimilioner) zatrudnia szefową kuchni, byłą wojskową, ale też i niegdysiejszą pensjonariuszkę zakładu karnego, do przekrętu na ogromną skalę, w który zaangażowanych będzie 21 najbogatszych ludzi świata, sam top z listy 400 najbogatszych ludzi magazynu "Forbes". Więcej nie napisze, bo zdradzę całą zabawę z odkrywania na własną rękę zawiłej intrygi.

No właśnie, zawiłej intrygi. Po przedarciu się...

Wojtek_Grabowski | 2014-10-03
Przeczytana: 2009 rok

Tę książkę do dziś pamiętam jako świetną lekturę w wakacje, choć minęło już sporo lat.

Michał Ziembiński | 2010-10-09
Przeczytana: lipiec 2008

Jedna z tych książek, do których się siadam i czyta jednym tchem. Szybkie tempo, lekkie pióro, wciągająca intryga. A wszystko w świecie wielkich pieniędzy i rynków finansowych. Polecam zamiast wieczornego filmu - bardzo dobra sensacja.

sybia | 2014-12-19

Nudy na pudy