Panny roztropne

Cykl: Dobre myśli (tom 2)
Wydawnictwo: Filia
Ag2S

Milaczek nadal nieustająco szuka miłości i… są na nią widoki! Jej wybranek ma długie włosy, zna się na komputerach i lubi Milenkę. Zofia Kruk realizuje swoje fantazje, a hartu ducha, energii, a także figury pozazdrościłaby jej niejedna dwudziestka! Do mieszkania nieopodal wprowadza się pewna gimnastyczka – czy to możliwe, że prowadzi tam dom publiczny? Co na to Parys Antonio? Wścibscy...

Wścibscy sąsiedzi, niewierny narzeczony, miłość, panny i konwenans – Magdalena Witkiewicz kolejny raz tworzy koktajl prawdziwych emocji doprawiony pikantną dawką humoru i mnóstwem celnych obserwacji. Drugie spotkanie z ukochanymi bohaterami dostarczy wam tyle samo uśmiechów co refleksji! Niebawem trzecia część, a w niej coś niecoś o młodych matkach, smoczkach, bachorach, rykach i romansach!

źródło opisu: Wydawnictwo Filia, 2014

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/

Opinie czytelników (1902)

O było lepiej ;)
Mniej Milaczka, więcej Zosi, Bachora no i pojawili się nowi.
Fajni nowi.

Panny roztropne zaczynają się od razu na wysokim poziomie i gwarantuję, że on nie spada. Jest cieplej, bardziej rodzinnie ale i romantycznie. Mimo że kotłowania w pościeli nie uświadczymy, romansu w romansie jest więcej. Ale myślę, że humoru takoż. Sam Milaczek może i nie zmądrzał ale już wcale nie irytuje, za to leje po pyskach głupich facetów ;) nareszcie też podejmuje dobrą decyzję w kwestii romansowej. I dzięki temu kończyłam książkę z wieeeelkim uśmiechem na paszczy.

Nowi też są warci uwagi. Bachor zyskuje w końcu przyjaciela w swoim wieku, swoje przeciwieństwo, ale dogadują się idealnie.
Pojawia się też nowa para, źródło humoru z cyklu komedia omyłek. Sympatyczni, normalni, ludzcy, do polubienia od pierwszego słowa.

A i dialogi jakoś lekkość swą zachowują.

Czytajcie. Najlepiej od razu po Milaczku, gdyż Panny roztropne bezpośrednią kontynuacją tegoż są.

Katherina87 | 2013-09-29

Czy w dwudziestym pierwszym wieku są jeszcze panny roztropne? – zastanawia się ośmioletnia Zuzanna, zwana Bachorem, dziecię nieprzeciętnie inteligentne, a w dodatku przecudnej urody.
Czy panną roztropną jest Milaczek, w dalszym ciągu szukający miłości idealnej, czy może ponad sześćdziesięciopięcioletnia ekscentryczna i nadal seksowna młoda mężatka, pani Zofia Kruk? A może Aleksandra Pieczka, emerytowana gimnastyczka, która uciekając od mężczyzny swojego byłego życia, zatrzymała się w domu pod lasem?
Czy aby być panną roztropną należy mieć oliwę w torebce, czy wystarczą zwykłe baterie? I co na to pies arystokrata - Parys Antonio, który baterii zdecydowanie nie lubi?

Pełna ciepła i humoru książka Magdaleny Witkiewicz. Dla kobiet w każdym wieku! I dla mężczyzn też, żeby wiedzieli, co myślą kobiety.

Książkę bardzo fajnie i szybko się czyta. Czytając pojawia się myśl czy istnieją jeszcze typowe przypowieściowe panny roztropne, czy może wszystkie są już nieroztropne. Ciekawe jak z tym...

szaraczek | 2015-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2015

Kim są panny roztropne? I czy kobiety te są bardziej roztropne czy nieroztropne?
Milaczek jak to, Milaczek, wciąż poszukuje miłości zapominając o byłym narzeczonym. Niestety zanim dojdzie do szczęśliwego zakończenia czeka ją wielkie rozczarowanie.
Oczywiście nie zabraknie sześćdziesięciopięcioletniej wciąż seksownej świeżo zamężnej cioci głównej bohaterki: Zofii Kruk, która jak na swój wiek ma nie tylko nad wyraz dużo energii, ale i… szalonych pomysłów, z których kolejny jest bardziej niezwykły od poprzedniego.
Jest i bachor: Zuzanka córka hm… niezłego ciacha, informatyka Jacka z bloku, w którym mieszka Milaczek. Jacek uświadamia sobie, co czuje względem sąsiadki z piątego piętra, a Zosia za wszelką cenę stara się zeswatać ze sobą tę niezwykłą parę.
Jest też ktoś nowy: Aleksandra Pieczka: „emerytowana” w młodym wieku gimnastyczka po porażce z „indywiduum”, przenosi się do Gdańska w poszukiwaniu szczęścia, wynajmuje mieszkanie nowego męża Zofii Kruk. Nawet nie wie jak bardzo...

książek: 2052
Wojciech Gołębiewski | 2015-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2015

Obserwując na LC duże zainteresowanie książkami Witkiewicz (ur. 1976) wypożyczyłem z biblioteki w Toronto trzy: drugą w jej dorobku pt "Panny roztropne" (2010), trzecią - "Opowieść niewiernej" (2012) oraz ósmą "Pensjonat marzeń" (2014). Nie można nie zauważyć, że autorka się "rozkręciła", publikując w ciągu trzech lat sześć książek.
Przypominam, że prowadzę walkę z idiotycznym określeniem "literatury dla kobiet", bo takie określenie sugeruje mniej wartościową, przeto nie przyjmuję tego określenia również w stosunku do Witkiewicz. Istnieje literatura dobra lub zła, przy czym nie każda musi być wysokich intelektualnych lotów. Trudno by było promować do Nobla np Joannę Chmielewską, której, "od zawsze" byłem fanem, bo lektura jej książek jest najwspanialszym dla mnie relaksem.

No i trafiłem w dziesiątkę, bo to następczyni Chmielewskiej. Zabawne wydaje się, że obie ...

Hanka | 2014-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2014

Pełna wspaniałego humoru, miłosnych perypetii i innych życiowych zawirowań. Jest Bachor z głową pełną nie zawsze rozsądnych pomysłów, troszkę nieszczęśliwy Milaczek i moja ukochana para bohaterów: Zosieńka i Stasiulek. Uwaga, czytanie tej książki w środkach komunikacji zbiorowej budzi zdziwienie współpasażerów ze względu na niekontrolowane wybuchy śmiechu. Ja już to wiem :-)

Ag2S | 2010-04-21
Przeczytana: 15 czerwca 2010

Cieszę się, że w końcu sięgnęłam po tę książkę, bo już zapomniałam jaka super była poprzednia część.
Rozbawiła mnie i wprowadziła w dobry nastrój.
Książka jest extra, świetnie napisana (tak jak "Milaczek"). Podczas czytania uśmiech nie schodzi z twarzy:)
Ciekawe przygody bohaterów. A Bachor jak zwykle wymiata;)
Gorąco polecam!!!
Podobno w listopadzie ma się ukazać kolejna książka Autorki, więc czekam z niecierpliwością i utęsknieniem.

Marciuchna | 2017-03-26
Przeczytana: 26 marca 2017

Ostatnia i równie relaksująca lektura jak poprzednie. Autorka prezentuje poczucie humoru podobne do mojego więc obśmiałam się bardzo. Z pewnością nie jest to ostatnie spotkanie z tą autorką. Polecam!

Biblioteczka Rudej | 2013-12-17
Przeczytana: 16 grudnia 2013

Pełna humoru,ciepła i fajnie napisana.Chwilami ubawiłam się do łez,a już Bachor mnie oczarował.

Marianna | 2017-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2017

Równie fajna jak pierwsza część, dalsze losy Mileny, Bachora, i Zofii Kruk. Czyta się miło, szybko i przyjemnie. Wspaniale się zrelaksowałam. Z niecierpliwością czekam na trzecią część. Polecam.

MartaKu | 2018-07-29
Przeczytana: 14 lipca 2018

Jak zawsze dobrze się bawiłam przy książce pani Magdaleny. Polecam.
Jeśli chcemy pozytywnego zakończenia, chcemy poprawić sobie humor to po książki tej autorki można sięgać w ciemno :)