Vixen 03

Wydawnictwo: Amber
Vixen 03
dirk pitt, cusser

Inne wydania

Dirk Pitt w pojedynku z szaleńcem, który chce zniszczyć świat straszliwą bronią biologiczną Rok 1954. z bazy lotniczej w Kolorado startuje samolot z tajnym ładunkiem na pokładzie niebezpieczną substancją biologiczną. Ale nigdy nie dociera do miejsca przeznaczenia... Kilkadziesiąt lat później Dirk Pitt odnajduje wrak Vixena na dnie górskiego jeziora. W samolocie brakuje dwóch pojemników. Kto je przejąła I gdzie i kiedy ich użyjea Clive Cussler, jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych pisarzy świata, to barwna, wspaniała postać, legendarny nurek, żeglarz, poszukiwacz wraków zatopionych okrętów. Jest autorem światowych bestsellerów, m.in.: Bieguny zagłady, Czarny wiatr, Skarb Czyngis-chana, Tajna straż, Żeglarz, Cyklop, Wybrzeże Szkieletów, sprzedanych w ponad 130 milionach egzemplarzy, tłumaczonych na ponad 30 języków i publikowanych w 105 krajach.

gwiazdka | 2015-08-05
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 05 sierpnia 2015

Książka przeciętna. Początek trochę przynudzał, potem akcja zrobiła się bardziej interesująca, szczególnie wciągnęłam się w tematykę afrykańską, zaciekawiona jak wszystko ma się do głównego tematu, z połączeniem tych jednak Cussler poradził sobie bardzo dobrze. Do połowy „Vixen 03" był jednak mało intrygujący, dopiero potem zaciekawienie rosło. Na minus musze jednak zapisać autorowi scenki damsko- męskie, z tym niestety pan C. radzi sobie średnio, przynajmniej punktu widzenia czytelnika- kobiety. W mojej ocenie całość dobra.

Karol Sas | 2017-01-17

Fascynująca książka. Przeczytałem już ze trzy razy i planuję po raz kolejny.
Relacje między postaciami znakomite, rozwój akcji jak dla mnie wspaniale zarysowany.
Polecam. Moja ulubiona pozycja Clive'a.

123tomek | 2015-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2015

Kolejna część przygód Dirka Pitta przeczytana. Akcja tej części przenosi nas do Afryki i do USA. Niestety jak do tej pory to moim skromnym zdaniem najsłabsza część co wcale nie oznacza, że słaba i nie warta przeczytania. Niewiele zwrotów akcji, kilka niedomówień, niedosyt po średnio zakończonych kilku wątkach, to wszystko powoduje, że tym razem powieść nie zaskakuje i nawet finał wydaje się być słabszy niż do tej pory. Podsumowując oceniam na niepełne 6 gwiazdek.

babelg | 2015-12-29

Cussler przyzwyczaił na do wielu absurdalnych wyczynów Dirka Pitta, a tu niespodzianka. Samych przygód Dirka w tej książce jest skromna ilość jak na tego bohatera. Autorowi wyszedł bardziej kryminał szpiegowski z elementami sensacji, lecz o dziwo bardzo dobrze się czyta. Szczerze miło się zaskoczyłem, i mogę z czystym sumieniem polecić...

rusycysta | 2015-10-26
Przeczytana: 1996 rok

Książka, która otworzyła mi świat książek o Dirku Pittcie. Dziwne, że w Hollywood powstał jeden większy film z tą postacią. Moim zdaniem to samograj.

Kamil | 2013-12-07

Trudno uwierzyć, że w 366 stronach można zmieścić tyle przygody.

książka godna przeczytania...

Radosław | 2014-01-05

Kolejne pasjonujące przygody Dirka Pitta. Polecam każdemu miłośnikowi książek przygodowych.

Tomwoj80 | 2017-02-16
Na półkach: Ulubione, Przeczytane