Żar nocy

Cykl: Strażnicy snów (tom 2)
Wydawnictwo: Akurat
6,76 (326 ocen i 59 opinii)
tłumaczenie
Polkowski Jakub
Heat of the Night
literatura erotyczna
joly_fh

Stacey Daniels zawsze pociągali niewłaściwi faceci, dlatego przeczuwa, że nieziemsko przystojny mężczyzna, który stanął na jej progu, jest wyjątkowy pod wieloma względami. Connor Bruce stanowi uosobienie jej najskrytszych fantazji erotycznych, jest bogiem, który przybrał postać oszałamiająco zmysłowego mężczyzny. Stacey zdaje sobie sprawę, że jeśli podda się namiętności, będzie musiała stanąć twarzą w twarz ze śmiertelnym niebezpieczeństwem, mimo to nie potrafi oprzeć się kochankowi, bo jest on wszystkim, o czym zawsze marzyła. Niestety, Connor Bruce dźwiga brzemię, którego żadna kobieta nie udźwignie. Chociaż znajduje pocieszenie w ramionach Stacey, nie może ani na chwilę zapomnieć o swoim świecie nękanym przez przemoc i wojnę...

Druga część cyklu "Strażnicy snów" zapoczątkowanego bestsellerowymi "Rozkoszami nocy".

"Żar nocy to wyjątkowa, ekscytująca książka. Poznacie w niej dalsze losy postaci z Rozkoszy nocy, ale w głównych rolach występują nowi, fascynujący bohaterowie" - Mandy Burns, Fresh Fiction

Sylvia Day jest autorką ponad dwudziestu wielokrotnie nagradzanych książek wydawanych w ponad czterdziestu krajach. Jej powieści docierały do pierwszego miejsca listy bestsellerów "New York Timesa". Ich łączny nakład liczony jest w dziesiątkach milionów egzemplarzy. Prawa do sfilmowania serii o Crossie kupiła wytwórnia Lionsgate. Sylvia znalazła się wśród pisarzy nominowanych przez czytelników do Nagrody Goodreads dla Najlepszego Autora.

źródło opisu: Wydawnictwo Muza, 2014

• Ekspozycja
  • Inna dusza
  • Nie tacy oni straszni
  • Powrót do Daringham Hall
  • Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
  • Alan Stoob, łowca nazistów
  • Pół świata

7,5 (2 ocen i opinii)
Powrót do Daringham Hall
Kathryn Taylor

6,85 (144 ocen i opinii)
Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
Andrew Motion

7,91 (11 ocen i opinii)
Alan Stoob, łowca nazistów
Saul Wordsworth

9 (1 ocen i opinii)
Pół świata
Joe Abercrombie

7,5 (6 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
awiola | 2014-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2014

"Czym innym było być samotnym, gdy wiedziałeś, że tak ci lepiej. Czym innym, gdy miałeś kogoś, z kim chcesz być".

Literatura erotyczna, czyli wszelakie książki o namiętności i pożądaniu cielesnym, od pewnego czasu wiodą prym na księgarskich półkach. Szał na tego typu historie nie jest czymś nowym, nie od dzisiaj bowiem wiadomo, że seks dobrze się sprzedaje, a moda co jakiś czas zatacza koło. O cyklu erotycznym "Strażnicy snów" czytałam tu i ówdzie, gdy więc nadarzyła się okazja sprawdzenia jej fenomenu, nie zastanawiałam się ani chwili.

Sylvia Day to urodzona w 1973 r. amerykańska pisarka, japońskiego pochodzenia. Jej twórczość to kilkanaście powieści przetłumaczonych na czterdzieści języków, które sprzedały się w milionowych nakładach na całym świecie. Autorka była nominowana przez czytelników do nagrody Goodreads w kategorii najlepszy autor. W jej dorobku można również znaleźć powieści paranormalne i futurystyczne, które tworzy pod pseudonimami S.J.Day i Livia Dare.

"Żar...

dmolek | 2014-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2014

Wspaniała! Lepsza niż się spodziewałam, że może być!
Kto uwielbia Sylvie Day? Ja! Wszystkie jej pozycje są doskonałe, ta również, połknęłam w całości bez popicia! :)

"Żar nocy" to druga część serii "Strażnicy snów". W tej części wątek Lyssy i Aidana jest podtrzymywany, ale głównymi bohaterami są : Stacey Daniels i Connor Bruce, ich romans rozpoczyna się szybko i namiętnie. Stacey jest przyjaciółką Lyssy,samotną matką i skrzywdzoną przez los kobietą, Connor natomiast wspaniałym wojownikiem i oddanym przyjacielem. Namiętność jaka ich łączy, aż parzy! Bohaterowie są dużo lepiej nakreśleni niż w "Rozkoszach Nocy". Stacey nie daje sobie w kaszę dmuchać i ma pazur, Connor.. no cóż do schrupania, uwielbiam takie postacie, seksowny z charakterem, zadziorny i pewny tego czego pragnie! Oj mógłby mnie odwiedzać w snach, mógłby :))

Stanowczo polecam! Książka jest niesamowita.

Czekam na kolejną część!

Seria Strażnicy Snów składa się:
1. Rozkosze nocy (Pleasure of the Night)
2. Żar nocy...

Ania | 2014-03-11
Przeczytana: 12 marca 2014

Nie czytałam opinii innych osób,które przeczytały tą książkę a opis nic szczególnego nie mówi o czym ona konkretnie jest pomijając że to erotyk w którym kobieta i mężczyzna czują do siebie ogromne pożądanie.A piszę o tym gdyż na początku bardzo zaskoczyła mnie powieść gdyż jest zupełnie inna niż "Cross" Przede wszystkim jest to fantastyka z dużą ilością pikanterii opisującą sceny erotyczne tak znaną w książkach Sylvii Day.Ogólnie podobała mi się choć czasami te wszystkie opisywane postacie z wszechświata i ich walka o dobro ze złem było czasem dla mnie zagmatwane i nie do końca zrozumiane.Oczywiście sceny łóżkowe,to ogromne pożądanie wzajemnie siebie kochanków jest tu w stu procentach takie jak w "Crossie" Polecam.
Pierwszej części nie czytałam ale chętnie to nadrobię.

kamyk576 | 2015-02-18

Liczba stron: 320
''Żar nocy'' to kontynuacja serii ''Strażnicy nocy''. Szczerze mówiąc,pierwsza częśc bardziej mi się podobała,lecz w tej także dostrzegłam spore plusy. Bardzo podobały mi się Mityczne postacie oraz rozbudowanej fantastyki,jednym z najbardziej cenionych przeze mnie plusów było to,że w tej części erotyka była trochę mniejsza i bardziej kusząca,niż w pierwszej... Było to oparte na miłości i myśleniu o drugiej osobie, to bardzo mi się podobało,że nie chodziło tylko i wyłącznie o jedno. Ksiązkę czyta się ekspresowo, jest napisana lekkim językiem:)

Modliszeg | 2014-07-16

Bardzo przyjemna książka, polecam! :) Jeżeli ktoś dał ponieść się lekturze Pięćdziesięciu twarzy Greya na pewno i ta książka przypadnie mu do gustu :)

Kasik | 2014-02-25
Przeczytana: 24 lutego 2014

Przyznam już na wstępie, że nie jest to moja ulubiona seria tej autorki. Już pierwszy tom zdobył u mnie średnie noty i nie sadziłam, że skuszę się na tom 2. Zanim zabrałam się za czytanie przejrzałam opinię innych czytelników, by zyskać jakiś punkt odniesienia, by dostać skrzydeł do czytania, albo odłożyć ją w cholerę. I tu muszę ( po prostu muszę) napomknąć zwłaszcza o jednej opinii innej czytelniczki. Po niej poczułam się urażona, a mój gust czytelniczy pozostawia wiele do życzenia i jestem po prostu głupia że wierzę autorce... dlaczego?? Ponieważ autorka opinii nie wypowiada się jedynie o książce i książkach autorstwa Pani Day, ale dostaje się też łatwowiernym czytelniczkom, które takie wypociny czytają. Jestem wstrząśnięta i zbulwersowana i choć książkę skończyłam wczoraj musiałam po prostu ułożyć sobie wszystko co dotyczy tej książki, autorki no i owej opinii. Co mi dały przemyślenia? Jestem stanowczą przeciwniczką oceniania w opinii gustów czytelników, ma ona ocenić książkę -...

OkiemMK | 2014-01-14

Żar Nocy to kontynuacja serii Strażnicy Nocy, w której jawa miesza się ze snem, a bohaterowie przeżywając ogromną namiętność i walcząc o swe światy odkrywają największą istniejącą magię - miłość.
Stacey - jest ciężko pracującą kobietą, samotną matką i kobietą niezwykle ciepłą.
Connor - to prawdziwy wojownik, pełen zapału do walki i oddany przyjaciel.
Los splata ich drogi - budząc ogromną namiętność i nawołując do zmian w ich sercach - ucząc miłości, oddania i zaufania. Wraz z przyjaciółmi będą musieli odbyć nie jedną walkę i pokonać nie jednego "potwora" oraz przeciwstawić się swoim największym lękom...Tylko czy cena jaką będą musieli ponieść za bycie razem nie będzie za wysoka?
Żar Nocy jest ciekawszy, bardziej rozbudowany niż Rozkosze Nocy pod względem historii, mitologii i fantastycznej tematyki. Ja osobiście uwielbiam takie motywy w książkach i chociaż otrzymałam więcej - zaostrzono mi tylko apetyt. Romans i erotyka występują, ale nie są tak przytłaczające jak w pierwszej...

mala5317 | 2014-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2014

"ŻAR NOCY" to druga część serii Strażników Snów, którą zapoczątkowała Sylvia Day pod koniec tamtego roku. Po przeczytaniu jej mam pewien niedosyt i czuję lekkie rozczarowanie. Ale zanim przejdę do moich subiektywnych wrażeń, kilka zdań o treści...

Główna bohaterka to Stacey Daniels, samotna matka wychowująca nastoletniego chłopca. Pracuje w klinice weterynaryjnej Lyssy Bates, którą znamy z poprzedniej części. Na swej drodze spotyka kapitana Connora, którego podobnie jak ją pobieżnie poznaliśmy w części pierwszej. Przystojny kapitan przybył ze Zmierzchu, by ostrzec swego przyjaciela przed ogromnym niebezpieczeństwem. Przypadkiem trafia na Stacey i tak zaczyna się ich wspólna przygoda.

Zarówno ona jak i on są postaciami dość przewidywalnymi, więc ich relacje raczej nie powinny nikogo zdziwić. Sama autorka przyzwyczaiła nas do pewnego schematu, więc nikogo nie powinna też zdziwić liczba scen erotycznych. Wszak to literatura dla dorosłych. Pożądanie i namiętność wypływa, chyba z...

TINA | 2014-02-21
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2014
Przeczytana: 21 lutego 2014

Druga część świata stworzonego przez panią Day jest niesamowicie wciągająca! Wiadomo im dalej brniesz w temat tym lepiej go poznajesz, tak też dzieje się tu, Ci dla których pierwsza cześć wydawała się dziwna i zagmatwana teraz zrozumieją wszystko i otworzą umysł na ‘sny’ :) Dużo akcji, której brakowało w 1 części, jeszcze więcej niesamowitej namiętności i magnetyzmu … i przede wszystkim tajemnica która nie zostaje do końca rozwikłana… z niecierpliwością liczę na kolejną część! Polecam.

Aga | 2014-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2014

"Żar nocy" jest drugim tomem z serii "Strażnicy Snów". Czytelnicy, którzy nie czytali poprzedniej części mogą bez niepokoju sięgnąć po tą pozycję, ponieważ fabuła nie jest połączona z pierwszym tomem serii.

W książce zauważalne jest przenikanie się snu i rzeczywistości. Bohaterowie zatraceni całkowicie w pożądaniu i starciach z ohydnymi bestiami z alternatywnych światów w końcu odnajdują miłość. Książka przedstawia niecodzienną historię uczucia, które jest w stanie przełamać nawet linię podziału pomiędzy tymi krainami...

Stacey to samotna matka nastolatka. Pracuje w lecznicy dla zwierząt. Całe życie wiązała się z nieodpowiednimi mężczyznami. Stała się przez to bardziej ostrożna w kwestii relacji damsko-męskich. Jednak pewnego dnia podczas opieki nad domem swojej szefowej poznaje Connora Bruce’a, który jawi się w jej oczach jako idealny kochanek, o którym marzyła od kiedy sięga pamięcią wstecz. Niestety przeszłość mężczyzny kryje wiele mrocznych tajemnic. Mimo to nasza bohaterka...