Lubimyczytać.pl to:

literatura erotyczna
typ
papier
joly_fh
6.54 (79 ocen i 31 opinii)

Opis książki

Stacey Daniels zawsze pociągali niewłaściwi faceci, dlatego przeczuwa, że nieziemsko przystojny mężczyzna, który stanął na jej progu, jest wyjątkowy pod wieloma względami. Connor Bruce stanowi uosobienie jej najskrytszych fantazji erotycznych, jest bogiem, który przybrał postać oszałamiająco zmysłowego mężczyzny. Stacey zdaje sobie sprawę, że jeśli podda się namiętności, będzie musiała stanąć twarzą w twarz ze śmiertelnym niebezpieczeństwem, mimo to nie potrafi oprzeć się kochankowi, bo jest on wszystkim, o czym zawsze marzyła. Niestety, Connor Bruce dźwiga brzemię, którego żadna kobieta nie udźwignie. Chociaż znajduje pocieszenie w ramionach Stacey, nie może ani na chwilę zapomnieć o swoim świecie nękanym przez przemoc i wojnę...

Druga część cyklu "Strażnicy snów" zapoczątkowanego bestsellerowymi "Rozkoszami nocy".

"Żar nocy to wyjątkowa, ekscytująca książka. Poznacie w niej dalsze losy postaci z Rozkoszy nocy, ale w głównych rolach występują nowi, fascynujący bohaterowie" - Mandy Burns, Fresh Fiction

Sylvia Day jest autorką ponad dwudziestu wielokrotnie nagradzanych książek wydawanych w ponad czterdziestu krajach. Jej powieści docierały do pierwszego miejsca listy bestsellerów "New York Timesa". Ich łączny nakład liczony jest w dziesiątkach milionów egzemplarzy. Prawa do sfilmowania serii o Crossie kupiła wytwórnia Lionsgate. Sylvia znalazła się wśród pisarzy nominowanych przez czytelników do Nagrody Goodreads dla Najlepszego Autora.

źródło opisu: Wydawnictwo Muza, 2014

źródło okładki: www.muza.com.pl

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
awiola | 2014-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2014

"Czym innym było być samotnym, gdy wiedziałeś, że tak ci lepiej. Czym innym, gdy miałeś kogoś, z kim chcesz być".

Literatura erotyczna, czyli wszelakie książki o namiętności i pożądaniu cielesnym, od pewnego czasu wiodą prym na księgarskich półkach. Szał na tego typu historie nie jest czymś nowym, nie od dzisiaj bowiem wiadomo, że seks dobrze się sprzedaje, a moda co jakiś czas zatacza koło. O cyklu erotycznym "Strażnicy snów" czytałam tu i ówdzie, gdy więc nadarzyła się okazja sprawdzenia jej fenomenu, nie zastanawiałam się ani chwili.

Sylvia Day to urodzona w 1973 r. amerykańska pisarka, japońskiego pochodzenia. Jej twórczość to kilkanaście powieści przetłumaczonych na czterdzieści języków, które sprzedały się w milionowych nakładach na całym świecie. Autorka była nominowana przez czytelników do nagrody Goodreads w kategorii najlepszy autor. W jej dorobku można również znaleźć powieści paranormalne i futurystyczne, które tworzy pod pseudonimami S.J.Day i Livia...

Ania | 2014-03-11
Na półkach: Erotyk, Przeczytane
Przeczytana: 12 marca 2014

Nie czytałam opinii innych osób,które przeczytały tą książkę a opis nic szczególnego nie mówi o czym ona konkretnie jest pomijając że to erotyk w którym kobieta i mężczyzna czują do siebie ogromne pożądanie.A piszę o tym gdyż na początku bardzo zaskoczyła mnie powieść gdyż jest zupełnie inna niż "Cross" Przede wszystkim jest to fantastyka z dużą ilością pikanterii opisującą sceny erotyczne tak znaną w książkach Sylvii Day.Ogólnie podobała mi się choć czasami te wszystkie opisywane postacie z wszechświata i ich walka o dobro ze złem było czasem dla mnie zagmatwane i nie do końca zrozumiane.Oczywiście sceny łóżkowe,to ogromne pożądanie wzajemnie siebie kochanków jest tu w stu procentach takie jak w "Crossie" Polecam.
Pierwszej części nie czytałam ale chętnie to nadrobię.

dmaj | 2014-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2014

Wspaniała! Lepsza niż się spodziewałam, że może być!
Kto uwielbia Sylvie Day? Ja! Wszystkie jej pozycje są doskonałe, ta również, połknęłam w całości bez popicia! :)

"Żar nocy" to druga część serii "Strażnicy snów". W tej części wątek Lyssy i Aidana jest podtrzymywany, ale głównymi bohaterami są : Stacey Daniels i Connor Bruce, ich romans rozpoczyna się szybko i namiętnie. Stacey jest przyjaciółką Lyssy,samotną matką i skrzywdzoną przez los kobietą, Connor natomiast wspaniałym wojownikiem i oddanym przyjacielem. Namiętność jaka ich łączy, aż parzy! Bohaterowie są dużo lepiej nakreśleni niż w "Rozkoszach Nocy". Stacey nie daje sobie w kaszę dmuchać i ma pazur, Connor.. no cóż do schrupania, uwielbiam takie postacie, seksowny z charakterem, zadziorny i pewny tego czego pragnie! Oj mógłby mnie odwiedzać w snach, mógłby :))

Stanowczo polecam! Książka jest niesamowita.

Czekam na kolejną część!

Seria Strażnicy Snów składa się:
1. Rozkosze nocy (Pleasure of...

Kasik | 2014-02-25
Przeczytana: 24 lutego 2014

Przyznam już na wstępie, że nie jest to moja ulubiona seria tej autorki. Już pierwszy tom zdobył u mnie średnie noty i nie sadziłam, że skuszę się na tom 2. Zanim zabrałam się za czytanie przejrzałam opinię innych czytelników, by zyskać jakiś punkt odniesienia, by dostać skrzydeł do czytania, albo odłożyć ją w cholerę. I tu muszę ( po prostu muszę) napomknąć o zwłaszcza jednej opinii innej czytelniczki. Po niej poczułam się urażona, a mój gust czytelniczy pozostawia wiele do życzenia i jestem po prostu głupia że wierzę autorce... dlaczego?? Ponieważ autorka opinii nie wypowiada się jedynie o książce i książkach autorstwa Pani Day, ale dostaje się też łatwowiernym czytelniczkom, które takie wypociny czytają. Jestem wstrząśnięta i zbulwersowana i choć książkę skończyłam wczoraj musiałam po prostu ułożyć sobie wszystko co dotyczy tej książki, autorki no i owej opinii. Co mi dały przemyślenia? Jestem stanowczą przeciwniczką oceniania w opinii gustów czytelników, ma ona ocenić książkę - alb...

Żar Nocy to kontynuacja serii Strażnicy Nocy, w której jawa miesza się ze snem, a bohaterowie przeżywając ogromną namiętność i walcząc o swe światy odkrywają największą istniejącą magię - miłość.
Stacey - jest ciężko pracującą kobietą, samotną matką i kobietą niezwykle ciepłą.
Connor - to prawdziwy wojownik, pełen zapału do walki i oddany przyjaciel.
Los splata ich drogi - budząc ogromną namiętność i nawołując do zmian w ich sercach - ucząc miłości, oddania i zaufania. Wraz z przyjaciółmi będą musieli odbyć nie jedną walkę i pokonać nie jednego "potwora" oraz przeciwstawić się swoim największym lękom...Tylko czy cena jaką będą musieli ponieść za bycie razem nie będzie za wysoka?
Żar Nocy jest ciekawszy, bardziej rozbudowany niż Rozkosze Nocy pod względem historii, mitologii i fantastycznej tematyki. Ja osobiście uwielbiam takie motywy w książkach i chociaż otrzymałam więcej - zaostrzono mi tylko apetyt. Romans i erotyka występują, ale nie są tak przytłaczające jak w pierwsze...

Tina | 2014-02-21
Na półkach: 2014, Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 21 lutego 2014

Druga część świata stworzonego przez panią Day jest niesamowicie wciągająca! Wiadomo im dalej brniesz w temat tym lepiej go poznajesz, tak też dzieje się tu, Ci dla których pierwsza cześć wydawała się dziwna i zagmatwana teraz zrozumieją wszystko i otworzą umysł na ‘sny’ :) Dużo akcji, której brakowało w 1 części, jeszcze więcej niesamowitej namiętności i magnetyzmu … i przede wszystkim tajemnica która nie zostaje do końca rozwikłana… z niecierpliwością liczę na kolejną część! Polecam.

Aga | 2014-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2014

"Żar nocy" jest drugim tomem z serii "Strażnicy Snów". Czytelnicy, którzy nie czytali poprzedniej części mogą bez niepokoju sięgnąć po tą pozycję, ponieważ fabuła nie jest połączona z pierwszym tomem serii.

W książce zauważalne jest przenikanie się snu i rzeczywistości. Bohaterowie zatraceni całkowicie w pożądaniu i starciach z ohydnymi bestiami z alternatywnych światów w końcu odnajdują miłość. Książka przedstawia niecodzienną historię uczucia, które jest w stanie przełamać nawet linię podziału pomiędzy tymi krainami...

Stacey to samotna matka nastolatka. Pracuje w lecznicy dla zwierząt. Całe życie wiązała się z nieodpowiednimi mężczyznami. Stała się przez to bardziej ostrożna w kwestii relacji damsko-męskich. Jednak pewnego dnia podczas opieki nad domem swojej szefowej poznaje Connora Bruce’a, który jawi się w jej oczach jako idealny kochanek, o którym marzyła od kiedy sięga pamięcią wstecz. Niestety przeszłość mężczyzny kryje wiele mrocznych tajemnic. Mimo to nasza bohaterka angaż...

mala5317 | 2014-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2014

"ŻAR NOCY" to druga część serii Strażników Snów, którą zapoczątkowała Sylvia Day pod koniec tamtego roku. Po przeczytaniu jej mam pewien niedosyt i czuję lekkie rozczarowanie. Ale zanim przejdę do moich subiektywnych wrażeń, kilka zdań o treści...

Główna bohaterka to Stacey Daniels, samotna matka wychowująca nastoletniego chłopca. Pracuje w klinice weterynaryjnej Lyssy Bates, którą znamy z poprzedniej części. Na swej drodze spotyka kapitana Connora, którego podobnie jak ją pobieżnie poznaliśmy w części pierwszej. Przystojny kapitan przybył ze Zmierzchu, by ostrzec swego przyjaciela przed ogromnym niebezpieczeństwem. Przypadkiem trafia na Stacey i tak zaczyna się ich wspólna przygoda.

Zarówno ona jak i on są postaciami dość przewidywalnymi, więc ich relacje raczej nie powinny nikogo zdziwić. Sama autorka przyzwyczaiła nas do pewnego schematu, więc nikogo nie powinna też zdziwić liczba scen erotycznych. Wszak to literatura dla dorosłych. Pożądanie i namiętność wypływa, chyba z każd...

Annie | 2014-03-15
Na półkach: 2014, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 14 marca 2014

Pierwsza część serii ,,Strażnicy nocy", czyli ,,Rozkosze nocy" bardzo mi się spodobała. Zaciekawiła mnie historia, która się w tej książce działa. Nie minęło za wiele czasu, gdy w moje ręce wpadła część druga - ,,Żar nocy". Nie mogłam się doczekać aż poznam kolejne sekrety świata Strażników nocy albo poddam się czarowi scen erotycznych.

Jak poszło mi czytanie części drugiej? Muszę przyznać, że bardzo przyjemnie. Rozwój wątku fantastycznego, czyli świata prosto ze snów, skierował się w ciekawą stronę. Pojawiły się nowe intrygi, którym z chęcią się przyglądałam. Niektórzy mogą stwierdzić, że wątek fantastyczny jest za mało rozwinięty. Jednak ja tak nie uważam. Książki tej raczej nie znajdzie się na półce z książkami fantasy tylko w dziale z książkami dla dorosłych, więc nie potrafię zarzucić autorce, że za mało się postarała. Co prawda z chęcią bym przeczytała książkę poświęconą w pełni dla Strażników, może jeszcze nadarzy się taka okazja.

Książkę ,,Żar nocy" czyt...

TheTrack | 2014-02-03
Przeczytana: 29 stycznia 2014

UWAGA! JEŻELI UWIELBIASZ TWÓRCZOŚĆ DAY TO NIE CZYTAJ TEJ RECENZJI!

Nie tak dawno, bo w listopadzie, przeczytałam „Rozkosze nocy” Sylvii Day i TUTAJ możecie przeczytać moją opinię. Wspominałam wtedy, że w styczniu ma ukazać się kontynuacja tej powieści – i muszę tutaj sprostować, bo „Żar nocy”, czyli drugi tom losów Aidena Crossa i Lyssy Bates, ukaże się 5 lutego 2014 roku.

Dostąpiłam zaszczytu przedpremierowego przeczytania książki Sylvii Day. I moim zadaniem jest zrecenzowanie tej powieści, z czym zwlekałam parę dni, żeby podejść do tego bardziej obiektywnie i nie wylewać swoich przemyśleń tak od razu, w pośpiechu. Uspokoiłam się i mogę teraz z czystym sercem powiedzieć: większego gniota w życiu nie czytałam!

„Żar nocy” co prawda to kontynuacja „Rozkoszy nocy”, dlatego spodziewałam się ukazania dalszych losów Aidena i Lyssy. A tu niespodzianka! Otóż głównymi postaciami stają się znani z pierwszego tomu Stacey Daniels oraz Connor Bruce, których łączy najpierw wielka chcica a potem...

Załóż konto za darmo!

76. rocznica
  • Jerzy Stuhr
    67. rocznica
    urodzin
    Aktorstwo to nic innego jak umiejętność zapamiętywania w sobie pewnych stanów nerwowych i odtwarzania ich na zawołanie.
  • Ryszard Henryk Kordek
    93. rocznica
  • Alexandra Adornetto
    22. rocznica
    urodzin
    Niektórzy mówią, że i tak nie mamy wpływu na to w kim się zakochujemy - to miłość wybiera nas. Zdarza się i tak, że oddajemy serce komuś, kto jest zupełnym zaprzeczeniem tego, czego - jak nam się wydawało - szukaliśmy w drugim człowieku.
  • Jesper Juul
    66. rocznica
    urodzin
    Pochwała nie buduje u dziecka poczucia własnej wartości. Jeśli rodzice i otoczenie zachowują się tak, jakbyś był mistrzem świata we wszystkim, to kiedy znajdziesz się w prawdziwym świecie możesz doznać szoku. Bo tam przecież znajduje się mnóstwo innych mistrzów świata. Nagle otacza cię tłum ludzi, którzy w swoich rodzinach byli numerem jeden. Rodzice, którzy w ten sposób hodują dzieci, oddają im niedźwiedzią przysługę, bo one później nie potrafią zaakceptować, że życie może sprawiać ból, że człowiek może być rozczarowany i zły. Są jak pianiści, którzy w fortepianie akceptują tylko białe klawisze. To straszna sytuacja, która czyni z dzieci uczuciowe kaleki. Wielu dorosłych, którzy wychowywali się w takich rodzinach, sądzi, że powinni się rozwieść, gdy tylko w małżeństwie pojawią się pierwsze konflikty.
  • Philip Carlo
    65. rocznica
  • Thor Heyerdahl
    12. rocznica
    śmierci
    Nie widzę niczego, co byśmy mogli otrzymać od nich w zamian. (...) Jednakże - powiedział nagle donośnie szef, z ironicznym błyskiem w oku - odwaga i przedsiębiorczość mają również swoją wartość. Pułkowniku Lewis, niech pan im da to wyposażenie!

Znajdź nas na Facebooku