Obsesja

Tłumaczenie: Przemysław Bieliński
Cykl: Alex Delaware (tom 21)
Wydawnictwo: Amber
Obsession
psycholog, dziecięcy, zbrodnia

W gabinecie psychologa dziecięcego doktora Delaware zjawia się jego była pacjentka. Ale dziewiętnastoletnia dziś Tanya nie potrzebuje typowej pomocy psychoterapeuty. Dręczy ją straszne wyznanie matki na łożu śmierci. Musi poznać prawdę o tej zagadkowej kobiecie. Alex ulega jej prośbie. Nie wie jednak, że poszukiwania zaprowadzą go w mroczną przeszłość i odkryją wstrząsającą historię rozpaczy i zemsty. A zbrodnia sprzed lat nie będzie ostatnią...

źródło opisu: [Amber, 2007]

talka | 2012-10-16
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 16 października 2012

Ehh nie lubię odkładać na półkę niedoczytanych książek...gdyby nie to na pewno nie doczytałabym tej książki, z trudem dotarłam do końca książki, chociaż bardzo lubię powieści Kellermana i postać dr Delaware, bardzo rozczarowałam się Obsesją..

betina360 | 2015-09-19
Na półkach: 2015, Przeczytane, Kellerman
Przeczytana: 19 września 2015

U psychologa dzieciecego Delaware zjawia sie 19 latka ktora byla kiedys jego pacjentka. Nie potrzebuje typowej pomocy psychologicznej tylko chodzi jej o rozwiazanie zagadki czegos co wydarzylo sie w zyciu jej zmarlej matki. Ktora to powiedziala jej to przed smiercia.

Meszuge | 2014-02-20
Przeczytana: 07 lipca 2008

Przybrana matka dziewiętnastoletniej Tanyi wyjawia na łożu śmierci, że zabiła człowieka, jednak nie zdradza żadnych szczegółów. Samotna dziewczyna, nie wiedząc co począć z tą informacją, zwraca się o pomoc do Aleksa Delaware, doktora psychologii, który w dzieciństwie pomógł jej się wyzwolić z nerwicy natręctw. Tania wie, że psycholog przyjaźni się z policjantem Milo Sturgisem, homoseksualistą pozostającym w związku z doktorem Rickiem Silvermanem, dla którego w ostatnich latach pracowała jej przybrana matka.

Sturgis zgadza się nieoficjalnie, w czasie urlopu, przyjrzeć sprawie, ale kiedy pojawia się pierwszy trup, zaczyna się normalne śledztwo. Nieco później okazuje się, że większość bohaterów, tych złych, jest ze sobą spokrewnionych i spowinowaconych, co znakomicie komplikuje sprawę, ale ostatecznie psycholog i policjant rozwiązują zagadkę i problem Tanyi.

Bardzo lubię książki Kellermana, ale to jedna z tych mniej rewelacyjnych.

dorota | 2012-05-15
Przeczytana: 18 maja 2012

Mistrz thrillerow,z niecierpliwoscia czekamy na wydanie kolejnej pozycji Kellermana,tak zachecaly nas do czytania naglowki kolejnych pozycji tego autora,dalam sie nabrac i zakupilam ,,Obsesje'' juz od poczatku szlo mi opornie. Nie podobal mi sie scenariusz. Mloda kobieta zjawia sie po latach u swojego psychologa. Tym razem nie chodzi o pomoc psychologiczna ale o to co wyznala jej adopcyjna matka na lozu smierci. Psycholog uruchamia sledczych ktorzy bez zadnych dowodow brna slepo i sprawdzaja zyciorys oraz miejsca zamieszkania kobiety.Malo wiarygodne prawda? do tego watki nie powiazane ze soba,dopiero w polowie ksiazki zaczelam laczyc ze soba kolejne nitki,ale i tak tych watkow bylo za duzo mylily sie imiona,brak napiecia,spojnosci powodowal ze ledwo doczytalam ksiazke do konca,ale i tak na koncu nie bylo zaskoczenia uff,ciezka lektura. Jedynym plusem bylo to ze ksiazka pochodzila z wyprzedazy.

wasilewicz | 2014-12-04

Kellerman ma niesamowitą zdolność do pisania przyjemnie czytających się, intrygujących kryminałów. Tym razem do doktora Delaware zgłasza się jego była pacjentka, której na łożu śmierci,kobieta zastępująca matkę (a jednocześnie dawna znajoma doktora Delaware) wyjawia szokującą informację... Za zagadkę bierze się Delaware i jego kumpel detektyw Milo Sturgis, a odkrywane karty zagadki pociągają za sobą nieoczekiwane konsekwencje. Książkę pochłonąłem tak jak inne pozycje Kellermana. Znak jakości wasilewicza przyznany ;-)

Henioo | 2013-09-27
Przeczytana: październik 2008

Do gabinetu psychologa dziecięcego, Alexa Delaware przychodzi jego dawna pacjentka, Tanja Bigelow. Jednak 19-latka nie potrzebuje teraz pomocy psychoterapeuty. Dręczy ją przedśmiertne wyznanie jej matki, chce przy pomocy doktora poznać tajemnicę wyznaną przez nią.
Alex ulega prośbie, nie zdaje sobie sprawy, że poszukiwania zaprowadzą go i jego przyjaciela, detektywa Milo Sturgisa w mroczną przeszłość, gdzie odkryją wstrząsające historie rozpaczy i zemsty, a zbrodnia sprzed lat nie będzi ostatnią...
Dosyć, dosyć.

Kamila | 2016-05-27

Akcja toczy się w niezwykle wolnym tępie. Pojawia się wiele imion które ciężko zapamiętać. Większość bohaterów jest wykreowana w dokładnie ten sam sposób i ciężko ich od siebie odróżnić. Miałam nadzieję że chociaż zakończenie będzie zasakakujące jednak no cóż, bardzo się zawiodłam. Zdecydowanie nie polecam. Daję dwie gwiazdki ze względu na sam pomysł niestety tak fatalnie wykorzytany.

MarTha | 2012-07-27

Książka z serii : Dno totalne. Mnóstwo wątków i nazwisk , które mylą się ze sobą. Trzeba domyślać się o co chodzi w danym momencie. Fabuła nieciekawa. Męczyłam się z tą książką ponad tydzień i całe szczęście mogę się już z nią pożegnać :)

Kamilla | 2016-03-27
Przeczytana: 24 marca 2016

Naprawdę niesamowita, byłam zachwycona.
Jeśli chodzi o rozwiązanie sprawy nie byłabym koniecznie za tym, że faktycznie było tak jak sobie wydedukował psycholog z detektywem ...

Marta | 2011-01-07
Przeczytana: 24 kwietnia 2012