Księga smoków

Okładka książki Księga smoków Edith Nesbit
Okładka książki Księga smoków
Edith Nesbit Wydawnictwo: ALFA literatura dziecięca
literatura dziecięca
The Book of Dragons (1900, 8); rozsz. pt. The Complete Book of Dragons (1972,9, wt The Last of the Dragons and Some Others 1975)
ALFA
1992-01-01
1992-01-01
Andrzej Ziembicki
smoki stwory ffantastyka opowiadania angielskie--19/20 w.

Okładka książki Queens of the Abyss: Lost Stories from the Women of the Weird Mike Ashley, Marie Belloc Lowndes, Marjorie Bowen, Mary Elizabeth Braddon, Frances Hodgson Burnett, Leonora Carrington, Marie Corelli, Mary Elizabeth Counselman, Jessie Douglas Kerruish, Greye La Spina, Edith Nesbit, G. G. Pendarves, Alicia Ramsey, May Sinclair, Eleanor Smith, Margaret St. Clair, Sophie Wenzel Ellis
Queens of the ... Mike Ashley, Marie ...
Okładka książki Classic Ghost Stories Edward Frederick Benson, Mary Elizabeth Braddon, Francis Marion Crawford, Charles Dickens, Arthur Conan Doyle, Elizabeth Gaskell, Lafcadio Hearn, O. Henry, Henry James, Montague Rhodes James, Rudyard Kipling, Perceval Landon, Joseph Sheridan Le Fanu, Edith Nesbit, Margaret Oliphant, Arthur Quiller-Couch, Catherine Wells, Herbert George Wells, Edith Wharton
Classic Ghost ... Edward Frederick Be...

1927

Baśniowe opowieści ze smokami w rolach głównych.
Mimo że jest to już dość leciwa pozycja, warto ją poczytać również współcześnie. Nie jest bowiem stereotypowa - bohaterskimi wojownikami mogą tu być zarówno rycerze, jak i królewny. Każda historia, jak na dobrą baśń przystało, ma swój morał, nie brak w nich też humoru i walorów edukacyjnych.

Baśniowe opowieści ze smokami w rolach głównych.

Osobiste 10 przemyśleń na temat tej książki:
1. Opowieści są straszne, ale pouczające.
2. Smoki na ilustracjach wyglądają na niegroźne, co jest dość mylące.
3. Puenty są bardzo ciekawe, nawiązują m. in. do wyjaśnienia różnych zjawisk, które nas otaczają a powstały dzięki smokowi.
4. Uwaga! W tej książce giną ludzie (i nie tylko)!
5. Oprócz smoków w różnych opowieściach przewijają się też inne stwory takie jak bazyliszek czy gryf.
6. Autorka często zwraca się do dzieci, sugerując, że jeśli są mądre, to powinny wiedzieć to i tamto.
7. Smok smokowi nierówny, jeśli chodzi o charakter.
8. Smok smokowi równy, jeśli chodzi o ilustracje skrzydeł.
9. Na jednego smoka przeważnie przypada jedna Księżniczka.
10. Książka, którą można podarować dziecku, które lubi opowieści z dreszczykiem.

Osobiste 10 przemyśleń na temat tej książki:
1. Opowieści są straszne, ale pouczające.
2. Smoki na ilustracjach wyglądają na niegroźne, co jest dość mylące.
4. Uwaga! W tej książce giną ludzie (i nie tylko)!
5. Oprócz smoków w różnych opowieściach...

Ukochana książka mojego dzieciństwa. Te opowieści są pełne przygód, dziwnych krain i postaci, również nietypowych smoków. Co istotne, książka nie jest infantylna - traktuje najmłodszych czytelników jak istoty rozumne.

Zbiór zabawnych i interesujących historyjek o smokach.Cóż więcej można napisać? Na pewno warto sięgnąć po tę książkę,spodoba się nie tylko dziecku - na mnie także wywarła pozytywne wrażenie.

To wspaniała książka, towarzyszka dzieciństwa, która tak naprawdę zachwyciła mnie, kiedy odkryłem ją ponownie po latach w czasie świątecznego sprzątania. Wielkim atutem są przepiękne ilustracje.

• Literatura angielska
  • Dziecięce
  • Dla dzieci i młodzieży
  • Czytana wielokrotnie
  • Dzieciństwo
  • Stoi na półce lub leży w kartonie :D

Dodaj cytat z książki Księga smoków